صفحه مناسب براي چاپگر


اكبر عبدي به درخواست فريدون جیرانی برای نام‌نبردن از افراد و استفاده‌نكردن از الفاظ حساسيت‌زايي مثل «كلاهبرداري» گوش نداد
حميد پنداشته مي‌گويد تماس‌های تلفنی برنامه چندان به ما مربوط نیست/ مدیرعامل شبكه سه در زمان اجرای برنامه ترجیح دادند صحبت‌های آقای کمالی‌پور در زمان دیگری مطرح شود


سينماي ما- حرف‌های جنجالی اکبر عبدی برنامه زنده تلويزيوني برای خودش و شبکه سه سیما تبعاتي داشت. این بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر که مهمان آخرین برنامه هفت در سال 1390 بود، در مورد مسائل مختلفی سخن گفت و با صراحت به پرسش‌های فریدون جیرانی مجری برنامه پاسخ داد.

عبدي در بخشی از صحبت‌هایش به ماجرای فیلم «شرط اول» و حرف‌هایی که کارگردان آن در برنامه «هفت» زده بود پرداخت و به اصرار جیرانی برای نام نبردن از فرد خاصی گوش نداد. عبدی از تهیه کننده این فیلم به عنوان کلاهبردار نام برد و گفت که هنوز بخش عمده‌ای از دستمزدش را پرداخت نکرده‌اند.
جیرانی هم ما بین صحبت‌های عبدی این نکته را یادآور شد که حق محمد کمالی‌پور تهیه کننده و اطیابی کارگردان فیلم «شرط اول» برای پاسخگویی به صحبت‌های مهمان برنامه محفوظ است و آن‌ها می‌توانند در اولین برنامه «هفت» بعد از پایان تعطیلات نوروز صحبت کنند.
با این حال اما صبح (شنبه 27اسفند) محمد کمالی پور تهیه کننده این فیلم به دادسرای ناحیه سه ونک رفت و از شبکه سوم سیما، اکبر عبدی، فریدون جیرانی و حمید پنداشته مجری طرح برنامه «هفت» شکایت کرد.
کمالی‌پور به رسانه‌ها گفته که قبل از شروع برنامه با فریدون جیرانی و حمید پنداشته صحبت کرده و از آن‌ها خواسته که اگر اکبر عبدی درباره فیلم «شرط اول» حرف زد، او را هم روی آنتن بیاورند تا از خودش دفاع کند.
به گفته این تهیه کننده سینما، عبدی برای حضور در فیلم شرط اول 2 بار مبلغ قراردادش را بالا برده. او در سال 1388 اولین قراردادش را با رقم 45 میلیون تومانی می‌بندد، اما پس از سه روز، خواستار افزایش قیمت قراردادش به مبلغ 51 میلیون تومان می‌شود. سومین رقمی که عبدی می‌خواهد و با موافقت تهیه کننده و کارگردان مواجه می‌شود رقم 75 میلیون تومان است.

حمید پنداشته مجری طرح برنامه «هفت» هم در واکنش به این شکایت گفته که تماس‌های تلفنی برنامه چندان به ما مربوط نیست و ما پیش از اجرای برنامه در تماس تلفنی که آقای کمالی‌پور با ما داشت‌ به ایشان گفته بودیم که اگر مدیرعامل شبکه اجازه بدهند، ایشان می‌توانند روی خط برنامه بیایند و جوابگوی صحبت‌های احتمالی اکبر عبدی باشند، اگر نه این امکان وجود ندارد.»
وی ادامه داد:«از آن جایی که مدیرعامل در زمان اجرای برنامه ترجیح دادند که صحبت‌های آقای کمالی‌پور در زمان دیگری مطرح شود شب گذشته ایشان روی خط برنامه نیامدند.»

فریدون جیرانی هم گفته: «ما در برنامه اعلام کردیم که آقای کمالی پور می‌توانند در برنامه بعدی پاسخگوی اتهامات وارد شده باشند، اما گویا ایشان دوست داشتند موضوع را قضایی کنند.»

با همه این حرف‌ها اما کمالی‌پور گفته که تحت هیچ شرایطی شکایت خود را از اکبر عبدی و عوامل برنامه «هفت» پس نخواهد گرفت و تا آخر اين راه براي اعاده حيثيت ايستاده است.