صفحه مناسب براي چاپگر


انتقاد شديد کیهان از برنامه­‌های تلخ و غمگین «هفت» و «نود» در شب میلاد حضرت فاطمه (س)
فريدون جیرانی با لحن تندی اصل نظارت در سینما را زیر سؤال برد و آن را برخورد سلیقه‌ای با تفکر خواند


سينماي ما- روزنامه کیهان درباره آخرين برنامه «هفتن با اجراي فريدون جيراني و همچنين برنامه «نود» سال گذشته چنين نوشت:
برنامه تلویزیونی «هفت» همزمان با شب ولادت حضرت فاطمه «س» به بهانه بزرگداشت درگذشت یک فیلمفارسی‌ساز [ايرج قادري] رنگ عزا به خود گرفت! فریدون جیرانی در حالی برای آخرین بار برنامه «هفت» را اجرا کرد که مانند چند هفته اخیر، حواشی بسیاری در آن بروز یافت.

 از جمله این حواشی می توان به تلخ و غمناک برگزار شدن این برنامه، درست همزمان با شب ولادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد. این در حالی است که این مناسبت یکی از جشن های بزرگ شیعیان و به ویژه مردم ایران محسوب می شود. البته این نوع رفتارها در برنامه های تلویزیونی بی‌سابقه نیست. سال گذشته نیز برنامه «90» به بهانه بزرگداشت ناصر حجازی، در شب ولادت حضرت فاطمه، با رویکردی عزاگونه روی آنتن رفت اما حواشی آخرین اجرای «هفت» توسط جیرانی به همین جا ختم نشد. بطوری که بخش زیادی از این برنامه به تجلیل (بخوانید اسطوره‌سازی) ایرج قادری اختصاص یافت.
جیرانی در بخشی از برنامه گفت: ایرج قادری اصلاً اهل مطالعه کتاب و حتی دیدن فیلم نبود و فقط رگ خواب مخاطب عام را می شناخت(!) (نقل به مضمون). علاوه بر این موضوع، جیرانی با لحن تندی، اصل نظارت در سینما را زیر سؤال برد و آن را برخورد سلیقه ای با تفکر خواند و به صراحت گفت که هر کس با هر تفکری باید بتواند فیلم بسازد و این مردم هستند که باید آن را بپذیرند.