صفحه مناسب براي چاپگر


حمید اعتباریان از شروع توليد دو پروژه سینمایی در سال 1391 خبر داد
«سن‌پطرزبورگ ۲» اواخر تابستان به کارگردانی بهروز افخمی و با تيم بازيگران قبلي ساخته مي‌شود


سينماي ما-  حمید اعتباریان‌ پس از مدتي كه در سينماي ايران كم‌كار بود و تهيه‌كنندگي فيلمي را قبول نكرد، با دو پروژه‌ي پر سروصدا بازگشته است. اعتباريان  از آغاز فیلمبرداری فیلم سینمایی «سن‌پطرزبورگ ۲» به کارگردانی بهروز افخمی در اواخر تابستان خبر داد كه با توجه به حواشي فراوان و اختلاف‌هاي بين اين دو نفر موقع ساخت و اكران عمومي قسمت اول فيلم، عجيب به نظر مي‌رسد. اعتباريان به عنوان تهيه‌كننده حرفه‌اي به اين نتيجه رسيده كه محصول نهايي كار بهروز افخمي كيفيتي دارد كه به دردسرهايش مي‌ارزد!

اين تهیه‌کننده موفق سینماي ايران سال گذشته «سن‌پطرزبورگ» را روانه اكران سينماها كرد كه مورد توجه منتقدان سينمايي قرار گرفت و مردم هم استقبال خوبي از آن كردند. فيلم در اكران عمومي ركوردشكن نشد، اما ظاهراً در فروش نسخه نمايش خانگي بسيار موفق بوده است و همين باعث شد تا ساخت قسمت دوم فيلم در دستور كار دفتر موسسه سيران‌فيلم قرار بگيرد.
اعتباريان در اين باره گفت: در حال حاضر پیمان قاسمخاني در حال بازنویسی فیلمنامه «سن‌پطرزبورگ 2» است. قرار است این فیلم با همان ترکیب قبلی به کارگردانی بهروز افخمی اواخر تابستان جلوی دوربین برود.

فیلم سینمایی «شیطان شلوار لی می‌پوشد» با فیلمنامه‌ای از پیمان عباسی هم امسال به تهیه‌کنندگی حمید اعتباریان ساخته می‌شود. به گفته اعتباريان سيناپس اين فیلم با نام موقت «شیطان شلوار لی می‌پوشد» آماده است و دو گزینه برای کارگردانی در نظر داریم که در هفته آینده کارگردان این مشخص خواهد شد.

وی در ادامه در مورد ویژگی‌های این كار چنين توضيح داد: ‌این فیلم طنزی سرگرم‌کننده است که داستان در آن با فرم خاصی روایت می‌شود.

حمید اعتباریان در کارنامه تهیه‌کنندگی خود فیلم‌های «آكواريوم»،«سنگ، کاغذ، قیچی»، «ستاره‌ها (جلد 1: ستاره می شود)، ستاره‌ها (جلد سه: ستاره است)، «ستاره‌ها (جلد 3: ستاره بود)، «شام عروسی» و «سن‌پطرزبورگ»، را به ثبت رسانده است.