دانلود


صفحه مناسب براي چاپگر


سخنان صريح عليرضا داودنژاد در تجمع امروز مقابل خانه سينما
یک جریان نفوذی جاسوس وطن‌فروش قصد دارد ملت ایران از تولید کالاهای فرهنگی عاجز شود/ درب خانه سینما را کسی بسته که در "جم تی‌وی"‌ آگهی فلزیاب می‌دهد


سينماي ما- علیرضا داودنژاد با اعتراض شدید به پلمپ خانه سینما جلوي درب اين ساختمان گفت: نمی‌خواهم بدبینانه حرف بزنم ولی باید فرض کنیم یک جریان نفوذی جاسوس وطن‌فروش و خائن در ایران است که قصد دارد ملت ایران از تولید کالاهای فرهنگی عاجز شود. وی که به‌شدت عصبانی بود، ادامه داد: اربابان این جماعت جاسوس وطن‌فروش چاره‌ای جز این ندارند که خودشان را در ظواهر شرعی نشان دهند و بار دیگر این مملکت را به سمت منافع استکبار برگردانند.

او گفت: این جریان کاری می‌کند که بازار کالاهای فرهنگی در کشور منهدم شود. ما می‌بینیم که این همه پول در این مملکت ریخته ولی چرا کسی در امور موسیقی یا سینما پول خرج نمی‌کند، چون شرایط را ناامن کرده‌اند و نظام تولید را از هم پاشیده‌اند.

این کارگردان سینما با اشاره به اینکه امروز چیزی به اسم نظام کالاهای فرهنگی وجود ندارد‌، گفت: نظام تولید منهدم شده و در سینما نظام توزیع هم منهدم شده است. به جای اینها می‌بینیم بازار سیاه قاچاق‌، سرقت و نمایش‌های غیرقانونی همه مملکت را گرفته است و می‌بینم حاصل کارم را در پیاده‌رو می‌فروشند، آن هم در شرایطی که پلیس هم هست ولی چرا جلو آن را نمی‌گیرند؟ چرا دیگر در شهرستان سی دی و دی وی دی نمی‌توانیم بفروشیم؟

داوودنژاد ادامه داد: از سوی دیگر می‌بینیم مردم شب‌ها چهار ساعت پای جم تی وی می‌نشیند و در همین کانال‌های ماهواره‌ها، سریال‌ها و فیلم‌های دوبله شده پخش می‌شود. کالاهایی که این قاچاق‌چی‌ها پخش می‌کنند، شماره تهران را دارد به همین دلیل می‌گویم که درب اینجا (خانه سینما) را کسی بسته که در جم تی وی، آگهی فلزیاب می‌دهد.

او در پایان گفت: نکته این است که یک عده می‌خواهند ما را خفه کنند و این کار را می‌خواهند، اینگونه انجام دهند که اصناف سینمایی وجود نداشته باشد چون بر امور نظارت می‌کنند.