دانلود


صفحه مناسب براي چاپگر


محمدرضا گلزار خواستار حضور علی کریمی و مهدی رحمتی در تیم ملی شد
40 نفر از هنرمندان در جام جهانی برزیل حضور پیدا می‌کنند


سینمای ما- سردار عزیزمحمدی رئیس اتحادیه باشگاه فوتبال ایران در نشست خبری پروژه فرهنگی هنری یار دوازدهم خاطر نشان کرد: قرار است 60 نفر از ورزشکاران و 40 نفر از هنرمندان در برزیل حضور پیدا کنند. نشست خبری پروژه فرهنگی هنری یار دوازدهم با حضور محمدحسین لطیفی، سیدجواد هاشمی، محمدرضاگلزار و سردار عزیز محمدی برگزار شد.

سیدجواد هاشمی در ابتدای این نشست گفت: شاید برای اولین بار در تاریخ کشور باشد که توجه به حمایت تیم ملی بسیار جدی گرفته شده از مدتها قبل قرار شد که تیم بزرگی تشکیل شود که هنرمندان بتوانند به عنوان یار دوازدهم از تیم ملی فوتبال حمایت کنند و بتوانند انرژی مثبت برای موفقیت تیم ملی بدهند. وقتی برای اولین بار صحبت از انجام این پروژه به میان آمد و صحبت‌ها مطرح شد، با سردار محمدی این موضوع را در میان گذاشتیم که 40 نفر از هنرمندان را به برزیل اعزام خواهیم کرد. هومن طالبی به عنوان حامی این پروژه پذیرفته این هزینه را تقبل کند و جمعی از هنرمندان را برای تشویق تیم ملی به برزیل اعزام کند.

وی ادامه داد: خیلی از ستاره‌های اصلی هنر علاقمند به رشته فوتبال هستند و اصل این حرکت برای تبلیغ به شکلی هنری برای تیم ملی است. قرار است مسابقه‌ای طراحی شود که طی آن هنرمندان حضور پیدا کنند و این مجموعه به صورت مستقل در شبکه نمایش خانگی توزیع شود. ین مسابقه، مسابقه‌ای خواهد بود که سعی شده هم از جهت هنری بتواند جذابیت داشته باشد و هم برای عموم مردم قابل توجه باشد و کارگردانی این مجموعه بر عهده محمدحسین لطیفی است.

هاشمی افزود: محمدحسین لطیفی به عنوان یک کارگردان شناخته شده که علاقه زیادی هم به رشته فوتبال دارد، بهترین گزینه برای انجام این کار بود. این کار در بخش خصوصی انجام می‌شود و انتخاب افراد بر اساس توانایی و محبوبیت‌شان در جامعه صورت گرفته است.

محمدحسین لطیفی نیز در این نشست گفت: سال‌هاست که علاقمند به مقوله ورزش بوده‌ام و اولین فیلمم «سرعت» یک فیلم در حوزه ورزشی بود.

وی یادآور شد: حضور بازیگران سینمای ایران در این پروژه انگیزه بسیار خوبی برای حضور در برزیل است، خوب است کاری در همین حد انجام شود که حمایت کوچکی باشد از بچه‌های تیم ملی شاید فرصت تماشای حضور تیم ملی در جام جهانی برای من دیگر محقق نشود و این بهترین فرصتی بود که من بتوانم در کنار تیم ملی حضور داشته باشم.

هاشمی در خصوص مسابقه یار دوازدهم که قرار است از شبکه نمایش خانگی پخش شود گفت:این مسابقه به این شکل است که جعبه شانسی در مقابل هنرمند قرار می‌گیرد و او برای پیروز شدن در مسابقه باید سوالاتی ورزشی را پاسخ دهد با این کار خواستیم معلومات هنرمندان و کسانی که این برنامه را تماشا می‌کنند بالا ببریم تا با دیدی علمی‌تر مسابقات جام جهانی را دنبال کنیم.

هاشمی درباره استقبال پخش این کار در شبکه نمایش خانگی گفت: این پروژه می‌تواند یکی از بزرگترین کارهای نمایش خانگی باشد که اتفاق مبارکی است همه هنرمندان به عشق حمایت از تیم ملی در این پروژه حضور پیدا کردند. خیلی از هنرمندان بودند که دوست داشتند در این پروژه حضور داشته باشند و تیم ملی‌شان را یاری کنند.

سردار عزیزمحمدی رئیس اتحادیه باشگاه فوتبال ایران هم در سخنانی گفت: خیلی از کشورها هستند که از حضور کشورشان در تیم ملی استفاده فرهنگی می‌کنند در جام جهانی گذشته وقتی در فرانکفورت بودیم همه کشورها برنامه‌های گوناگونی را برای معرفی فرهنگ کشورشان داشتند ایران هم باحضور پیشکوستان هنری و اهالی موسیقی و ورزش مراسم‌هایی را داشت که با استقبال زیادی هم روبرو می‌شد.

وی افزود: اما امسال نمی‌دانم چنین برنامه‌ای تدارک دیده شده یا نه؟ وقتی پیشنهاد این پروژه به ما شد تصمیم گرفتیم که از جنبه معنوی کمک کنیم خوشبختانه تا به امروز کارها به خوبی پیش رفته و تا لحظه‌ای که کار به سرانجام برسد در خدمت این پروژه خواهیم بود تا برای اولین بار هنرمندان در کنار ورزشکاران در جام جهانی حضور داشته باشند.

وی با اشاره به هزینه انجام شده در جام جهانی قبلی گفت: مجموعا یک میلیارد و 14 میلیون تومان برای انجام این کار فرهنگی هزینه شد. امیدوارم وزارت ارشاد و سازمان میراث فرهنگی از این ظرفیت استفاده کنند و فرهنگ ایران را هر چه بهتر بشناسانند. اگر هنرمندان و ورزشکاران و مردم را در کنار هم قرار دهیم در واقع توانسته‌ایم وفاق ملی‌امان را نشان دهیم.

عزیزمحمدی خاطر نشان کرد: قرار است 60 نفر از ورزشکاران و 40 نفر از هنرمندان در برزیل حضور پیدا کنند البته تا معلوم نشدن اسامی قطعی از نام بردن آنان معذوریم.

هاشمی درباره هزینه این پروژه گفت: تنها هزینه اعزام این افراد به برزیل چیزی حدود 4 میلیارد تومان می‌شود که امیدوارم با طراحی مسابقه یار دوازدهم و همین‌طور مستندی که محمدحسین لطیفی کارگردانی خواهدکرد سرمایه این کار برگردد. ما نمی توانیم پیش‌بینی کنیم که این سرمایه بازخواهد گشت یا نه همانطور که در اخراجی‌ها هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که این فیلم به پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران شود. یا هیچ کس فکر نمی‌کرد که با عدم اکران سنتوری پروژه شکست بخورد . ما با دستمزدهای کم و معقول در این پروژه کار می‌کنیم و هدف اصلی ما فقط حمایت از تیم ملی است.

هاشمی در ادامه با نام بردن اسامی هنرمندانی چون امین حیایی، محسن تنابنده، الناز شاکردوست، بهاره رهنما، بهنوش طباطبایی، بهنوش بختیاری، لاله اسکندری، کامبیز دیرباز، برزو ارجمند، محمدرضا گلزار و سید جواد رضویان به عنوان کسانی که در برزیل حضور خواهند داشت، گفت: البته هنوز لیست قطعی اعلام نشده است. مطمئنا ار حیث حضور این‌چنینی این ستاره‌ها، اتفاقی بی‌نظیر در حال رخ دادن است.

وی ادامه داد: همین محمدرضا گلزار که در این نشست حضور دارد، خیلی‌ها راجع به او فکر می‌کنند که او حتما مبالغی هنگفت دریافت کرده که در این پروژه حضور پیدا کرده است، درحالی که واقعا به این شکل نیست و او با عشق و علاقه حاضر به انجام این کار شده است.

محمدرضا گلزار نیز در این نشست گفت:‌تیم ملی ایران نماینده همه مردم هستند و در حال حاضر یک شادی ملی بین مردم ایجاد شده و من از ته قلب برای حمایت از تیم ملی تلاش خواهم کرد، امیدوارم همه مردم دست در دست هم دهند تا از تیم ملی حمایت کنند.

گلزار در خصوص پیش‌بینی نتیجه مسابقات ایران در جام جهانی، گفت:‌ من بسیار امیدوار هستم که از گروه بالا برویم اما فوتبال قابل پیش‌بینی نیست و ما با تمام انرژی‌مان رو به جلو حرکت می‌کنیم. با همه این احوالات من فکر می‌کنم که شانس زیادی در دور بعدی داریم. همه هرف این گروه که با عشق قرار است کارشان را انجام دهد این است که کمکی به تیم ملی کرده باشند.

وی ادامه داد: می‌خواهم موضوعی را مطرح کنم که زیاد با این نشست مرتبط نیست. از ته دلم می‌خواهم علی کریمی و مهدی رحمتی به تیم ملی دعوت شوند و به تیم ملی مان کمک کنند.

لطیفی ادامه داد: بعد از پایان مجموعه مسابقات، مستندهایی درباره حضور تیم ملی و هنرمندان ساخته خواهد شد که آن هم در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود.
- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930130000831#sthash.SDV30462.dpuf