دانلود

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «زیر هشت» از ویژگی‌های کار می‌گوید : وقتی نقش عطا را به امیر جعفری سپردیم به توانایی‌های او مطمئن بودیم :: سينمای ما ::


   


تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «زیر هشت» از ویژگی‌های کار می‌گوید
وقتی نقش عطا را به امیر جعفری سپردیم به توانایی‌های او مطمئن بودیم

سینمای ما- تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «زیر هشت» تاکید کرد مخاطبان از دیدن فضاهای تکراری سریال‌های آپارتمانی خسته شده‌اند، اما «زیر هشت» از فضاهای تکراری به این شکل دوری کرده است.

الهام غفوری، تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «زیر هشت» به کارگردانی سیروس مقدم که هر شب از شبکه یک پخش می‌شود درباره تهیه این سریال گفت: «دلیل تهیه مجموعه «زیر هشت» قصه خوب آن بود، چرا که فضای آن برای مخاطبان تکراری نبود. به نظرم مخاطب دیگر از دیدن فضاهای تکراری در مجموعه‌های آپارتمانی و کافی‌شاپی خسته شده است، اما «زیر هشت» از این فضاهای تکراری فاصله گرفته و به همین دلیل احساس کردم ترسیم چنین فضایی برای مخاطبان جذابیت دارد.»

وی درباره تک بعدی و شعاری بودن شخصیت عادل که نقش آن را آرش مجیدی بازی می‌کند به ویژه در سکانسی که قرار بود از منیژه (پانته‌آ بهرام) خواستگاری کند، گفت: «به نظرم یکی از ویژگی‌های مجموعه «زیر هشت» این است که اطلاعات را خیلی سریع به مخاطب می‌دهد. درباره شخصیت عادل هم نویسنده و کارگردان توضیح بهتری می‌دهد، ولی در مجموع شخصیت عادل تک بعدی یا به قول شما شعاری نیست، چرا که او هم مثل هر فرد دیگری نقاط ضعفی دارد. با پیشرفت قصه متوجه روحیات و ویژگی‌های دیگر این شخص هم می‌شوید.»

این تهیه‌کننده درباره اینکه چرا مرتب کارهایی را تهیه‌ می‌کند که همسرش سیروس مقدم کارگردان است؟ گفت: «دلیل اینکه من وارد کار تهیه و تولید شدم، به خاطر آرامش همسرم است تا با فراغ بال و بدون هیچ دغدغه‌ای کارگردانی کند. در واقع سعی می‌کنم شرایط بهتری را برای آقای مقدم فراهم کنم. علاوه بر آن هرگز به این موضوع فکر نکردم که بخواهم با کارگردان دیگری کار کنم.»

غفوری درباره این سئوال که در پخش مجموعه تلویزیونی «زیر هشت» با ممیزی رو به رو شدید یا خیر ؟ گفت: «تا به الان بدون هیچ مشکلی مجموعه پخش شده است.»

وی درباره انتخاب امیر جعفری برای نقش جدی عطا، در حالی که این روزها او را بیشتر در نقش‌های کمدی می‌بینیم، توضیح داد: «امیر جعفری از بازیگران خوب تئاتر است و هر نقشی را به خوبی ایفا می‌کند. او در مجموعه «چاردیواری» به خوبی بازی کرده است. البته وقتی سعید نعمت‌الله فیلمنامه «زیر هشت» را می‌نوشت از ابتدا برای نقش عطا، جعفری را در نظر داشت و او را به سیروس مقدم پیشنهاد داد که مقدم هم استقبال کرد.»

این تهیه‌کننده خاطرنشان ساخت: «وقتی نقش عطا را به امیر جعفری سپردیم به توانایی‌های او مطمئن بودیم، چرا که قابلیت‌های زیادی دارد. ما باید عادت مخاطبان را بشکنیم. ممکن است مخاطب عادت کرده باشد جعفری را در نقش‌های طنز ببیند، اما این ما هستیم که مخاطب را به چیزی عادت می‌دهیم و می‌توانیم این عادت را تغییر دهیم. مطمئن باشید وقتی بازیگری نقش را به خوبی ایفا کند، مخاطب هم او را می‌پذیرد. انتخاب بازیگران به عهده سیروس مقدم و مشورت‌های سعید نعمت‌الله بود و من هم پیشنهادهای خودم را می‌دادم.»


منبع : خبر آنلاین

به روز شده در : پنجشنبه 14 مرداد 1389 - 3:46

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب |

نظرات

ArghavaN
جمعه 15 مرداد 1389 - 13:46
-1
موافقم مخالفم
 

امیر جعفری معرکه است. من خیلی بازیش رو دوست دارم . حرف نداره. فوق العاده است. از سریال میوه ممنوعه به بعد واقعا درخشید.

سریال زیر هشت خوبه بدک نیست ولی با اینکه دارن هی با قصه و بازیگرا عادت شکنی می کنن (البته به قول خودشون) دیالوگ ها خیلی گنده گنده ویا خیلی تکراری بیان می شن اتفاقی که توی سریال رستگاران هم پیش اومد.

مثلا کامران تفتی توی دیالوگ هاش هر 6 تا کلمه یه بار می گه: سر حرف ....... این خیلی تکراری و از نظر من باید سبک نویسندگی رو هم تغییر می دادن.

یا مثلا اونی که به عطا گفته باید پولا رو از خونه ی پرویز برداریم: خیلی خیلی با مثال و گنده گنده حرف می زنه:

نویسنده باید فکر کنه که بابا اینی که معتاده زندان رفته و..... پس قطعا سوادی هم نداره پس:

نباید این طوری صحبت کنه.

یا زمانی که امیر جعفری می خواست به آناهیتا افشار بگه دوسش داره خیلی قشنگ گفتا..... ولی ....... توی اون زمان هر کس دیگه ایی بخواد به یه دختر ابراز احساسات کنه انقدر هول می شه که به گفتن چندتا جمله ی ساده تر بسنده می کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آخه توی اون لحظه چه جوری به فکرش رسید انقدر غیر مستقیم و مسلط حرف بزنه.

در ضمن یک ذره هم استرس توی وجودش نبود.

ولی درکل خانم بهرام و آقای تفتی و امیر جعفری عزیز خیلی خوب بازی می کنن. البته استاد پسیانی هم جای خود داره.

مرسی

azad
شنبه 16 مرداد 1389 - 10:2
-2
موافقم مخالفم
 
زیر صفر

زیر هشت بسیار تلخ است.

اگر تمام منتقدان دنیا این سریال را تایید کنند و تهیه کننده و کارگردان به به و چه چه کنند این سریال مثل زهر است و آزار دهنده.

مخاطب را کشتید شما!

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���