سینمای ما- نمایش فیلم "مثل یک عاشق" عیاس کیارستمی و سخنان وی در نشست‌ خبری، ‌بازتاب های متفاوتی را در رسانه های مختلف جهان داشت و گاردین آن را فیلم بی تاثیری دانست. در حالی که روزهای گدشته نمایش فیلم کیارستمی در کن و نشست خبری پس از آن برگزار شد،‌ گاردین در مقاله ای با وجود اشاره به نکات تکنیکی برجسته این اثر،‌درباره پایان بندی آن نظر منفی داده و نوشته است: در حالی که پایان این فیلم می توانست بسیار جذاب و غافلگیرانه باشد اما ایده های فیلم تنها به شکل بالقوه باقی ماندند و در بسیاری از صحنه ها تاثیرگذار نبودند.

سی بی اس نیز در گزارشی با بهره گیری از بخش هایی از سخنان کیارستمی درباره ساخت فیلمی در ژاپن آن را به مسایل سیاسی مربوط کرده و مدعی شده پکه فیلم های این کارگردان در تهران امکان نمایش پیدا نمی‌کنند. این در حالی است که فیلم ‌"شیرین" چندی پیش در سینماهای کشور به نمایش گذاشته شد.

ژاپن دیلی اما برخلاف گاردین از فیلم کیارستمی تعریف کرد و با اشاره به بازی طبیعی بازیگران در این فیلم کیارستمی،‌ آن را در زمره بهترین آثار کیارستمی ارزیابی کرده و نوشت: به روال دیگر آثار کیارستمی فیلمساز 72 ساله ایرانی فیلم بسیار واقعی و قابل باور ساخته شده است. نکته ای که خود کیارستمی نیز در نشست خبری اش به آن اشاره کرده بود.

نيويورك تايمز در عوض از کیارستمی و فیلمش به عنوان يكي از امیدهاي اصلی كسب نخل طلا نام مي برد و از قول يكي از مسوولان برگزاري و سياستگذاري جشنواره كن مي گويد: «حالا ديگر نوبت كيارستمي است كه نخل طلاي دوم را از اين جشنواره تصاحب كند تا نامش به ليست فيلمسازان مستقل و هنري سازي كه بي توجه به سينماي تجاري در دنيا مي درخشند و تاكنون دو بار نخل طلارا از آن خود كرده اند، اضافه شود»
 • منبع : مهر

  به روز شده در : جمعه 5 خرداد 1391 - 21:30

  چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

  اخبار مرتبط

  نظرات

  فریبا
  شنبه 6 خرداد 1391 - 18:59
  8
  موافقم مخالفم
   

  بلاخره نفهميديم فيلم كيارستمي رو دوست داشتند يا نه؟ چرا هر كي يه چيزي ميگه؟ كي درست ميگه ؟


  يکشنبه 7 خرداد 1391 - 15:22
  5
  موافقم مخالفم
   

  مهم اینه که کیارستمی یک ایرانی است و یک فیلمساز جهانی

  و استاد مسلمی که دوستش داریم

  پاینده باشید

  و ما را با فیلمهایی که می سازید مشعوف

  sdh,a
  دوشنبه 8 خرداد 1391 - 10:49
  -6
  موافقم مخالفم
   

  من كه چشمم اب نميخوره از اين فيلم. كيارستمي در ايران بزرگه نه ژاپن. آخه كشوري مثل ژاپن با اون فرهنگ خاصش رو بايد خيلي از نزديك بشناسيم كه بشه فيلم ژاپني خوب ساخت. مگر اين كه موضوعش جهاني باشه كه اون وقت هم ديگه ژاپن رفتن چه دليلي داره؟ بودجه ژاپني؟ سفارش شهرداري توكيو؟ زبونم لال استادو اين حرفا؟

  زارعي
  دوشنبه 8 خرداد 1391 - 10:56
  -26
  موافقم مخالفم
   

  چه پيشبيني دقيقي، نوبت كيارستميه دومين نخل طلا رو بگيره؟؟؟ پس چرا نگرفت؟ حق كشي كردن شايد؟ ناداوري از فوتبال به سينما رسيده؟ نه، فيلمهاي بقيه بهتر بوده و اين يعني ما در همه زمينه ها داريم عقب گرد ميكنيم متاسفانه. خيلي غم انگيزه كه بزرگان هنر ايران ديگه حرف زيادي براي دنيا ندارن

  يك شاگرد كوچك استاد
  دوشنبه 8 خرداد 1391 - 10:59
  -8
  موافقم مخالفم
   

  استاد كيارستمي از نخل طلا بزرگتر است. از جشنواره كن هم بزرگتر است. اون در قله سينما جا داره و اين جايزه ها ديگه كمكي به اون نميكنه. بزرگي كيارستمي سالهاي زسال قبل تاييد شده است

  اضافه کردن نظر جدید
  :             
  :        
  :  
  :       
  mobile view
  ...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


  cinemaema web awards  Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
  استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
  کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

  مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

   
  close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���