اهداكننده كبد كيست؟/ نگرانی علیرضا داودنژاد برای خانواده‌ مردي كه به پسرش کبد اهدا کرد
دکترها می‌گویند وضعیت جسمانی رضا خوب است

سينماي ما- رضا داودنژاد بازیگر سینمای ایران در پی پیوند کبد همچنان در بیمارستان «نمازی» شیراز بستری است.
علیرضا داودنژاد با تایید این خبر گفت: دکترها می‌گویند وضعیت جسمانی رضا خوب است و اگر مراقبت‌های پس از عمل به خوبی انجام شود، جای هیچ نگرانی نیست.
این کارگردان سینمای ایران در ادامه از وضعیت خانواده‌‌ی زنده‌یاد کاکاوند که کبدش به رضا داودنژاد پیوند خورده، اظهار نگرانی کرد و گفت: این خانواده با وجود اینکه سرپرست‌شان آقای کاکاوند به سه، چهار نفر پس از مرگش، حیات و زندگی بخشیده است اما از لحاظ بیمه‌ی تامین اجتماعی هم‌اکنون وضعیت مناسبی ندارند.

داودنژاد توضیح داد: به دلیل اینکه چند ماه در پرداخت هزینه‌ی بیمه‌شان تاخیر داشتند، الان از بیمه محروم شده‌اند. این درحالی است که پدر این خانواده پس از مرگش به چند نفر زندگی بخشیده است، امیدوارم با توجه به این اقدام مثبت این خانواده، سازمان تامین اجتماعی و نهادهای بیمه کشور برای وضعیت بیمه‌شان تجدیدنظری بکند.

به گفته‌ی علیرضا داودنژاد زمان دقیق ترخیص رضا داودنژاد، مشخص نیست اما پس از ترخیص یک ماهی را در خانه‌ای در شیراز تحت درمان خواهد بود.
این کارگردان سینما در پایان گفت: از پیگیری‌‌های برادرانه‌ی کیومرث پوراحمد و خانواده‌اش که دائم با ما در تماس بودند و وقتی ما به داروهای نایاب احتیاج داشتیم، در تهران آن داروها را تهیه می‌کردند و در اسرع وقت با هواپیما به شیراز می‌فرستادند، تشکر کنم. امیدوارم در فرصت‌هاي خوب این محبت‌ها را جبران کنيم.

اهدا كننده كبد به رضا داودنژاد كيست؟

روز 16 ارديبهشت امسال يك مرد 44 ساله شيرازي به نام سيدمحمدرضا كاكاوند در پي سردرد شديد به بيمارستان شهيد چمران و سپس به بيمارستان نمازي شيراز انتقال يافت و پزشكان علت آن را عوارض ناشي از تومور مغزي دانستند كه وي شش سال پيش آن را جراحي كرده بود.سرانجام با موافقت خانواده او، دو كليه، كبد، قلب و لوزالمعده سيدمحمدرضا در بيمارستان نمازي شيراز به پنج بيمار پيوند زده شد. يكي از كساني كه از اين موهبت برخوردار شد، رضا داوودنژاد، بازيگر سينما و تلويزيون بود كه كبد سيدمحمدرضا را دريافت كرد.
همسر متوفي از اين كه كبد شوهرش به يك بازيگر جوان تلويزيون و سينما پيوند زده شده است، خوشحال است.او در اين باره گفت: روزي كه مرگ مغزي شوهرم در بيمارستان نمازي شيراز تاييد شد از برادر شوهرم شنيدم كه رضا داوودنژاد بر اثر بيماري كبد در جدال با مرگ قرار دارد كه خيلي ناراحت شدم.

وي اضافه كرد: همان موقع احساسي خاص كه قابل وصف نيست، در درونم شكل گرفت. از خدا خواستم حالا كه قرار است اعضاي بدن شوهرم اهدا شود، يكي از گيرنده‌هاي اعضا اين جوان باشد. ديدن اين هنرمند روي تخت بيمارستان كه با ايفاي نقش‌هايش مردم را شاد مي‌كرد، بسيار ناراحت‌كننده بود و اين خواست خدا بود كه اين پيوند عضو انجام شود.


منبع : ايسنا

به روز شده در : چهارشنبه 17 خرداد 1391 - 13:54

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���