فریدون جیرانی کارگردان و غلامرضا موسوی تهیه کننده «من مادر هستم» مخالفان و تماشاگران سینما را به دیدن و قضاوت منصفانه فیلم دعوت کردند
«من مادر هستم» نه درباره خیانت است، نه درباره زنا، نه نمایش فحشاست

سینمای ما- از صبح امروز چهارشنبه 8 آذر 1391 فیلم «من مادر هستم» ساخته فریدون جیرانی پس از چندین ماه توقیف و حواشی مختلف سرانجام روی پرده می رود. کارگردان و تهیه کننده فیلم به این مناسبت و در پاسخ به هجمه علیه فیلمشان و تحریم سینماهای حوزه هنری، متنی برای انتشار در رسانه ها فرستادند. متن این یادداشت را اینجا بخوانید:

فیلم من مادرهستم نه درباره خیانت است ، نه درباره زنا ، نه نمایش فحشاست .
فیلم" من مادرهستم " یک فیلم اخلاقی است که یک نوع سبک زندگی را به چالش می کشد. بنابراین از عده ای که ندیده تحت تاثیر تحریکات پشت پرده، جوسازی ناجوانمردانه ای را علیه فیلم شروع کردند و قضاوتشان را قضاوتی اسلامی تلقی کردند دعوت می کنیم که از فردا به تماشای فیلم بنشینند و بعد از دیدن فیلم نظر بدهند .
سازندگان فیلم من مادر هستم معتقدند که شرایط اکران به دلیل تصمیم نادرست یک نهاد دولتی در معرض بحران قرار گرفته است و کسانی که به بقای سینما و حیاتش در این شرایط اعتقاد دارند باید جلوی این تصمیم نادرست بایستند.
سکوت برخی از روشنفکران مسلمان داخل سینما در این رابطه توجیه پذیر نیست . ما نمی خواهیم با کسانی که این سکوت را در پیوند منافع آنها با بخشی از قدرت تحلیل می کنند، همصدا شویم ، ما هنوز آنها را دوستان سینمای ایران می دانیم . امیدواریم آنها بعدها در مقابل تاریخ دلیلی برای این سکوت خود داشته باشند.
ما به دلیل همین جوسازی ناجوانمردانه نمایشمان در سینماهای محدودی صورت می گیرد ، بنابراین از همه ی مردم عزیز که به ادامه ی حیات سینمای اجتماعی معتقدند دعوت می کنیم در همین سینماها به تماشای فیلم بنشینند.

فریدون جیرانی (کارگردان) - سیدغلامرضا موسوی(تهیه کننده)به روز شده در : چهارشنبه 8 آذر 1391 - 0:51

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���