انتخابي به‌خاطر «دلایل گویای او برای هم‌زیستی» + انتقاد روزنامه كيهان
اصغر فرهادي در فهرست 100 متفکر برتر جهان در سال 2012

سينماي ما- نشریه فارین پالیسی در شماره ماه دسامبر خود 100 متفکر برتر جهان در سال 2012 را انتخاب کرده که کارگردان ایرانی برنده اسکار یکی از آن‌هاست.به گزارش خبرآنلاین، اصغر فرهادی در فهرست این نشریه آمریکایی در رده هفتاد و پنجم قرار دارد.

فارین پالیسی فرهادی را به خاطر «دلایل گویای او برای هم‌زیستی» انتخاب کرده است.

فرهادی 40 ساله پارسال برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد. فیلم او در جشنواره برلین هم جوایز خرس طلایی همین طور جوایز بهترین گروه بازیگری مرد و زن را دریافت کرد.

 او این روزها در پاریس در حال فیلمبرداری فیلم جدیدش است که اولین فیلم فرانسوی‌زبان اوست. بره‌نیس بژو و طاهر رحیم بازیگران فرانسوی و علی مصفا بازیگر ایرانی در این فیلم فعلا بی‌نام او بازی می‌کنند.

 آنگ سان سو چی سیاستمدار برمه‌ای و برنده جایزه نوبل صلح‌ و المنصف المرزوقی رئیس جمهور موقت تونس در فهرست فارین پالیسی به طور مشترک در رده اول هستند.بیل کلینتون و هیلاری کلینتون به طور مشترک در رده سوم هستند و باراک اوباما در رده هفتم است. بیل گیتس در رده پنجم قرار دارد.

فارین پالیسی سال 1970 توسط ساموئل هانتینگتون تاسیس شد. این نشریه که به شکل ماهنامه توزیع می‌شود جایزه نشریه ملی در سال‌های 2003 ، 2007 و 2009 را به خود اختصاص داده است. 
 در این مجموعه ماهانه مسائل روز در حوزه‌های سیاست، اقتصاد و دیپلماسی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. واشنگتن پست سال 2008 امتیاز این نشریه را خریداری کرد.

 انتقاد کیهان از انتخاب اصغرفرهادی به عنوان متفکر سال

کیهان درباره اين انتخاب چنين نوشت:

«یک نشریه غربی نام کارگردان فیلم «جدایی نادر از سیمین» را در کنار بنیامین نتانیاهو به عنوان برگزیدگان سال معرفی کرد!

نشریه فارین پالیسی در آخرین شماره خود اقدام به معرفی 100 اندیشمند برتر سال (!) نمود که در این فهرست نام اصغر فرهادی در کنار نخست وزیر رژیم صهیونیستی قرار گرفته است!

گفتنی است تمامی گزینش های انجام شده توسط رسانه ها و جشنواره های غربی در سال های اخیر با اهداف سیاسی صورت می گیرد و معلوم نیست بر مبنای چه شاخص هایی نتانیاهو و سازنده جدایی... به عنوان اندیشمند برتر سال (!) تشخیص داده شده اند.»منبع : خبر آنلاین

به روز شده در : شنبه 11 آذر 1391 - 10:39

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���