سينماي ما- ديروز ائمه جمعه چند شهر كشور به نمايش فيلم «من مادرهستم» اعتراض كردند و نمازگزاران تهراني نيز بعد از نماز جمعه، راهپيمايي اعتراضي را نسبت به اكران اين فيلم انجام دادند.حجت‌الاسلام محمد تقي رهبر امام جمعه موقت اصفهان ضمن تقبيح جريان مبتذلي كه در سينماي ايران رواج يافته است، خواستار برخورد قاطع قوه قضائيه با عامل رواج چنين وضعيتي شد.

حجت‌الاسلام محمدتقي رهبر گفت: امروز و در حالي كه سازمان سينمايي وزارت ارشاد با بي‌اعتنايي، به اشاعه منكرات ادامه مي‌دهد، مردم متدين و جوانان غيور وعده داده‌اند كه براي اجراي بند «م» وصيت‌نامه امام خميني(ره) در برابر وزارت ارشاد تحصن خواهند كرد.
به گفته وي، امام راحل‌مان به ما فرمودند به مسئولان تذكر دهيد واگر به وظيفه خود عمل نكردند مردم خود وارد عمل شوند. پس به سازمان سينمايي وزارت ارشاد هشدار مي‌دهيم كاري نكنند كه جوانان غيور و انقلابي خود رأساً راه اشاعه فحشا را سد كنند.نه تنها در مورد فیلم "من مادر هستم" بلکه باید گفت سینمای کشور از اساس در حال پیمودن طریق ابتذال است.وی ادامه داد: سینمای یله و رهای امروز دارای محیطی است که هر کسی آزادنه هرکاری که باب میل اوست انجام می‌دهد. متولیان در حال خون کردن دل مردم به عنوان صاحبان اصلی فرهنگ، در ایامی هستند که حسین ابن علی علیه السلام خون خود را برای حفظ دین داد.امام جمعه موقت اصفهان در پایان با یادآوری تعیین تکلیف امام خمینی برای جوانان انقلابی در بند "م" وصیت‌نامه برای قوه قضاییه از این قوه پرسید:حال که وضعیت برچنین اساسی می چرخد آیا وقت آن نرسیده است که قوه قضائیه از رئیس گرفته تا دادستان کل با کسانی که عامل رواج چنین وضعیتی هستند برخورد قاطع کنند؟ آیا خوب است که در صورت تعلل در اقدام، جوانان غیور و انقلابی خود دست به اقدام بزنند؟


آيت‌الله عبدالنبي نمازي، نماينده ولي فقيه در كاشان، نيز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين شهر خواستار دخالت قوه قضائيه براي جلو‌گيري از اكران فيلم «من مادر هستم» شد. وي در اين‌باره گفت: پس از انتقادهاي مطرح شده به مضمون غيراخلاقي اين فيلم، بررسي‌هايي درباره محتواي «من مادر هستم» انجام شد كه نتيجه بررسي‌ها اين است كه اين فيلم نه تنها اثري ضداخلاقي و ضد مسائل تربيتي است، بلكه مروج بداخلاقي و فساد اخلاقي نيز هست.
آیت‌الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی‌فقیه در کاشان در این بخش از سخنانش به شدت از اکران چنین فیلم‌هایی ابراز تاسف کرد.به گفته وی، اکران این فیلم ضدارزشی در ماه محرم ماه احیای ارزش‌های اسلامی کاری ناشایست است و انتظار می‌رود دستگاه قضایی سریعا نسبت به جلوگیری از اکران آن اقدام کند.


امام جمعه بابل نيز در خطبه‌هاي نماز جمعه اين شهر نسبت به نمايش اين فيلم اعتراض كرد و گفت: ما در شهرستان خود اجازه نخواهيم داد كه چنين فيلم‌هاي ضد ارزشي به نمايش درآيد، لذا از مسئولان مي‌خواهيم با سازندگان اين‌گونه فيلم‌ها برخورد كنند. حجت‌الاسلام مجتبي روحاني گفت: شنيده شده به فيلمي مجوز اكران داده شده كه بر خلاف اهداف اسلامي و مباني انقلاب و ارزش‌هاي آن بوده و مردم را از آموزه‌هاي ديني دور و به سوي انحرافات اخلاقي و غير‌انساني سوق مي‌دهد و ضمن ترويج فساد و فحشا، اصول دين مبين اسلام را زير سؤال مي‌برد.

حجت‌الاسلام روحاني در ادامه گفت: نگذاريد غيرت مردم غيرتمند جريحه دار شود و دست به اعتراض و تجمعات در مقابل سينماها بزنند.


منبع : مهر - جوان

به روز شده در : شنبه 11 آذر 1391 - 11:36

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���