دانلود

انتقاد صریح د‌اود میر باقری عضو داوران جشنواره فجر 31 از فیلم مسعود ده‌نمکی: دوران‌ «رسوایی» سپری‌ شده : وقتی کلیت فیلم این‌قدر خراب است، چیزهای خوبش ارزش مکث ندارد/ همان مولفه‌های سینمای دهه چهل و پنجاه کمی به روز شده است :: سينمای ما ::

   


انتقاد صریح د‌اود میر باقری عضو داوران جشنواره فجر 31 از فیلم مسعود ده‌نمکی: دوران‌ «رسوایی» سپری‌ شده
وقتی کلیت فیلم این‌قدر خراب است، چیزهای خوبش ارزش مکث ندارد/ همان مولفه‌های سینمای دهه چهل و پنجاه کمی به روز شده است

سینمای ما- د‌اود میر باقری کارگردان سریال «مختار‌نامه» و عضو هیات داوری جشنواره فجر 31 در تازه ترین مصاحبه خود با حسین معززی نیا در همشهری 24 از فیلم «رسوایی» انتقاد کرده است. میر باقری گفته : مضمون فیلم رسوایی متعالی است اما صرف داشتن این مضمون که فیلم را شکل نمی دهد . رسوایی دارد از مولفه هایی استفاده می کند که دورانش سپری شده .هیچ خلاقیتی برای شکل دادن به یک فضای جدید در فیلم نمی بینید.همان مولفه های سینمای دهه چهل وپنجاه کمی به روز شده ودر فیلم گنجانده شده .کهنگی وتکرار این مولفه هاباعث شد دوستان هیات داوری نتوانند به فیلم نزدیک شوند.

وی درادامه گفته :حالا این وسط چیزهای خوبی در فیلم وجود دارد .من خودم معتقدم کاری که اکبر عبدی در رسوایی انجام داده یک نوع تالیف است.یک نوع خلق است . با توجه به سابقه او انتتظار نداشتیم ببینیم او نقش یک روحانی را بازی کرده و در عین حال به ورطه مبالغه نیافتاده ، کاریکاتور نشده و لحظات واقعا موثری را درنقش  آورده است.

معتقد بودم فیلم را به خاطر این بازی باید مورد توجه قرار داد . بحثهای مفصلی هم شد .اما آن کلیت ناموفق تاثیرش را روی قضاوت دوستان گذاشت.گفتند وقتی کلیت فیلم اینقدر خراب است چیزهای خوبش ارزشمکث ندارد.


منبع : ماهنامه سينمايي همشهري 24

به روز شده در : چهارشنبه 9 اسفند 1391 - 1:30

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���