سینمای ما- پس از اظهار نظرهای متفاوت در فستیوال کن 2013، حالا فیلم تازه اصغر فرهادی در اکران عمومی فرانسه در معرض قضاوت مردم و منتقدان قرار دارد.  بر خلاف نظر عده‌ای از منتقدان که به تحسین «گذشته» پرداخته بودند، بخشی از صاحب‌نظران و تماشاگران فرانسوی هم  آن را فیلمی معمولی قلمداد می کنند. این موضوع در بعضی سایت‌هایی که در فرانسه نظر تماشاگران را منعکس می کنند نمود پیدا کرده است. این در حالیست که وقتی «جدایی نادر از سیمین» در فرانسه اکران شد، اکثریت منتقدان به تعریف و تمجید از فیلم پرداختند.

به گزارش بانی فیلم، «گذشته» برخلاف فیلم قبلی مخالفانی هم دارد و مثلا ژان میشل فرودن، سردبیر هنری روزنامه لوموند و کایه دوسینما، درباره این فیلم نوشته: «گذشته» را فرموش کنید. فیلمی جدی نیست. چهار زن هسیتریک و نابودگر که سعی می‌کنند دو مرد را از شر خود نجات دهند...»

روزنامه لیبراسیون به قلم دیدیه پرون از منتقدان معتبر این نشریه می نویسد: « بعد از «جدایی...»، سینماگر ایرانی در یک درام پیش پا افتاده در حومه پاریس سرگردان و گمشده است! فرهادی عبوس که خنده به لب ندارد، تنها چیزی که از پاریس در فیلمش به تصویر کشیده یک تکه از خیابانی درحومه شهر ویک داروخانه و یک خشکشوئی است. بقیه حوادث در خانه می گذرد که ماری در آن زندگی می کند و احمد که از ایران برگشته... مردی که به اصطلاح می خواهد موقعیت را بفهمد و مصلح باشد و...

سرژتوبیانا – سردبیر قبلی مجله کایه دوسینما و مدیرفعلی سینماتک فرانسه و نویسنده کتاب های سینمایی نیز درباره آخرین ساخته فرهادی نوشته است: گذشته، فیلمی سرد، خالی از استعداد و خلاقیت است که هیچ احساس خوبی در آدم بر نمی انگیزد...»

با توجه به اظهارات متفاوت درباره فیلم تازه فرهادی، بینندگان و علاقمندان سینما در ایران به شدت کنجکاو و منتظر نمایش عمومی آن در ایران هستند تا از دریچه نگاه ایرانی به قضاوت اثر یکی از بهترین و معتبرترین سینماگران ایران بنشینند.


به روز شده در : پنجشنبه 23 خرداد 1392 - 2:16

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       




mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awards



Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 




close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���