سينماي ما- مراسم افتتاح سریال «شاهگوش» به کارگردانی داود میرباقری شب گذشته اول مرداد در مجتمع فرهنگی باروک برگزار شد. در ابتدای این مراسم نشست خبری با حضور عوامل سریال از جمله داوود میرباقری نویسنده و کارگردان، مهران برومند و سیدمحمد امامی تهیه‌کنندگان، محسن تنابنده،فرهاد اصلانی،سیروس گرجستانی،احمد مهرانفر،شهرام حقیقت دوست،مرجانه گلچین،حمید رضا آذرنگ وطناز طباطبایی بازیگران و با اجرای سعید قطبی‌زاده در مجتمع فرهنگی باروک برگزار شد.
در حاشیه این مراسم به دلیل اینکه اکبر عبدی در سریال طباخی دارد، در ضيافت افطار با کله پاچه از مهمانان و اهالي رسانه پذیرایی شد.

میرباقری در ابتدا در مورد ساخت سریالی برای شبکه نمایش خانگی گفت:«بعد از تجربه ساخت چند سریال تاریخی جا داشت ارجاعی به گذشته خود داشته باشم. هرجا احساس می‎کنم کم می‌آورم، ارجاعی به حال و هوای نمایشی خود دارم. قصه «شاهگوش» هم جنبه نمایشی داشت و می خواستم روی آن متمرکز شوم.»

او ادامه داد:«به شخصه دوست داشتم کاری در حال و هوای نمایش «دندون طلا» بسازم و تمام تلاشم این است کار بامزه‌ای که در عین حال حرفی برای گفتن داشته باشد، انجام دهم.»

در ادامه عبدالله اسکندری طراح گریم مجموعه درباره همکاری خود با میرباقری توضیح داد: «من از زمان سریال «امام علی» (ع) در خدمت استاد میرباقری بوده‌ام. اخلاق او در ساخت آثارش در اعتماد به متخصص برایم خیلی مهم است. او دست متخصص را باز می‌گذارد و خلاقیت را از فرد نمی‎گیرد. نوع نگاه او به مقوله گریم را هم دوست دارم.»

میرباقری هم در تکمیل صحبت‌های اسکندری گفت: «هر کاری را که می‎نویسم اولین کسی که خودم را به او می‎رسانم و کارم را نشانش می‎دهم اسکندری است. من به او اعتقاد دارم و عکس العملش برایم مهم است. اگر کاری را برایش خواندم و او بی تفاوت بود، می‌فهمم آن کار به درد نمی‏‌خورد اما اگر خوشش آمد می‎دانم که آن کار می‎گیرد. او علاوه بر همکار یکی از نزدیکترین دوستان من است.»

او ادامه داد:«بخش عظیمی از تاریخ سینما را باید به نام اسکندری ثبت کنیم. سابقه این همه فعالیت و حضور پررنگ او در فضای هنری او را به جایگاهی رسانده که حتی اگر اثری را نگاه کند بفهمد چقدر عیار دارد.»

عظیم جوانروح مدیر تصویربرداری این سریال نیز گفت: «وقتی فیلمنامه «شاهگوش» را خواندم احساس کردم حتما باید در این کار باشم. واقعا خوشحالم که اکنون وارد حوزه خاصی شده‎ایم که مشتری مداری تلقی می‎شود. یعنی دیگر اینکه مشتری کار را می‌پسندد یا خیر ملاک است و اگر پسند او بود کار ادامه پیدا می‎کند.»

مهران برومند از تهیه‌کنندگان سریال نیز گفت:«عرصه ویدیو رسانه‎ای مملکت ما نوپا است بنابراین میرباقری در سال‎های اخیر حس کرد باید کاری در این عرصه انجام دهد. کاری که به ارتقا سطح سلیقه مخاطبان بینجامد. بنابراین راضی کردن او کار دشواری نبود و احساس وظیفه او و نیتش برای ارتقا کارهای ویدیو رسانه منجر به این همکاری شد.»

سید محمد امامی از دیگر تهیه‌کننده گان«شاهگوش» افزود: «ما در سه سال گذشته سهم اصلی بازار توزیع را در اختیار داشتیم و بزرگترین کارخانه لوح فشرده بودیم که حلقه توزیع داشتیم. خوشحالم که تولید محتوا نیز به این حلقه اضافه شده است و وجود این دو ظرفیت به ما کمک بسیاری کرده است.»

او ادامه داد: «17 مهر ماه اولین قسمت از سریال وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود که تا آن زمان ما تولید 12 قسمت را به پایان رسانده‎ایم.»

در ادامه میرباقری درباره همکاریش با بازیگرانی که در این سریال حضور دارند، گفت:«وقتی اعضای یک مجموعه تجربه موفقی را با هم داشته‌اند دوست دارند که آن اتفاق بار دیگر تکرار شود و عقلم سلیم می‌گوید که باید این کار را انجام داد.»

او ادامه داد:«در این سریال برای نخستین بار است که با برخی بازیگران همکاری می‌کنم مثل طناز طباطبایی،احمد مهرانفر و محسن تنابنده.من با بسیاری از بازیگران دوستم و رابطه ما از کارگردان و بازیگر فراتر است و طبعا وقتی کار می کنم دوست دارم دوستانم دور و برم باشند، اما در «شاه گوش» ترکیب ویژه تری را درست کردیم و همه تلاش ما این است که بتوانیم ترکیب موفقی باشیم و بنابر این مسئولیت بزرگی بر دوش ما است.»

کارگردان سریال«امام علی (ع)» گفت:«می توانم این قول را به مخاطبان این سریال بدهم که از خرید «شاهگوش» پشیمان نخواهند شد.»

در ادامه رسول نجفیان که در این سریال دستیار میر باقری و یکی از بازیگران است گفت:«سال های سال قبل از نیچه این هنرمندان بودند که می گفتند اگر هنر نبود زندگی بشر هیچ معنایی نداشت. من افتخار دوستی 33 ساله با داوود میر باقری را دارم و آشنایی ما از تئاتر آغاز شد او تئاتر طنزی را روی صحنه برد که فروش عجیبی داشت و «شاهگوش»نیز زیبا نوشته شده و قطعا با هنر داوود میر باقری یکی از سریال های موفق طنز خواهد بود.»

او درباره حضور اکبر عبدی در این سریال گفت:«اکبر عبدی نقش بسیار خاصی را در این سریال ایفا می کند. شخصیت او به گونه ای است که بر خلاف ظاهرش صدای نازکی دارد و همین صدای نازک باعث می شود زیاد صحبت نکند ویک کله پزی دارد.»

سیروس گرجستانی دیگر بازیگر این سریال نیز گفت:«در «شاهگوش» من نقش خیلی زیادی ندارم در فیلم«ساحره» هم در حد چند پلان بازی کردم اما این افتخاری برای من است که کنار داوود میر باقری باشم .»

او در مورد نقشش در این سریال گفت:«اسم شخصیتی که در این سریال بازی می کنم «زرگنده» است.وقتی آقای اسکندری عکس های تست گریم من را دیدند گفتند خوش تیپ شدی.امیدوارم بتوانم در اثر داوود میر باقری بدرخشم.»

فرهاد اصلانی نیز درباره حضورش در این سریال گفت:«این چهارمین باری است که افتخارهمکاری با داوود میر باقری را دارم.با مجوز او با بازی در سریال «امام علی(ع)» کار تصویر را آغاز کردم و در نهایت با سریال «مختار» با مسئولیت سنگین تری کنار ایشان بودم.»

او ادامه داد:«من در این سریال نقش رییس کلانتری را بازی می کنم من ساعت ها می توانم درباره همکاری با داوود میرباقری حرف بزنم.برای بازی در آثار او قلبم را می گذارم و با تمام ایمان کار می کنم .»

طناز طباطبایی که برای نخستین بار با داوود میرباقری همکار می کند درباره حضورش در این سریال گفت:«من به این موضوع قائل نیستم که هر بازیگری که در سینما کار می کند نباید بازی در سریال را تجربه کند.از کودکی کار کردن با بسیاری از کارگردان ها آرزویم بود و زمانی که سریال«امام علی(ع)را می دیدم از کار ایشان شگفت زده می شدم و خوشحالم با کسی همکاری می کنم که در ارتقای فرهنگ این کشور نقش مهمی داشته است و برای من مهم تر از همه چیز تجربه کردن و یاد گرفتن است.»

محسن تنابنده از دیگر بازیگران این سریال گفت:«خوشحالم که در خدمت این گروه هستم.وقتی سریال «امام علی(ع)» را می دیدم سنم قد نمی داد که در آن سریال حضور داشته باشم و وقتی «مختارنامه» را نگاه می کردم با خودم می گفتم چرا کسی برای بازی در این سریال به من فکر نمی کند؟ قطعا بازیگر بدی نیستم. وقتی برای بازی در سریال «شاهگوش» دعوت شدم خیلی خوشحال شدم.»

او ادامه داد:«کار من در این سریال کمی سخت تر است.باید چند نقش را ایفا کنم و حضور آقای میر باقری و گروهش خیالم را بابت حضور در این سریال راحت می کند.»

تنابنده درباره شباهت گریمش به ابراهیم حامدی (ابی) یکی از خوانندگان لس آنجلسی گفت:«این نقش دقیقا همان شخص نیست، اما از نظر چهره به او شبیه است و سعی می کند خودش را به او نزدیک کند.»

مرجانه گلچین نیز که 10 روز از زمان حضورش مقابل دوربین میر باقری می گذرد گفت:«سعادت حضور در کار آقای میر باقری نصیب من شد.من نقش گلاب را در این سریال بازی می کنم و همسر اکبر عبدی در این سریال هستم.»

حمید رضا آذرنگ نیز به عنوان دیگر بازیگر این مجموعه گفت:«کلید آشنایی من با آقای میر باقری از سریال«یلدا»زده شد و خوشحالم که باعث حضورم در سریال«شاه گوش»شد .به هر حال من به داوود میر باقری آویزان شدم.»

احمد مهران فر نیزگفت:«من در این سریال نقش یک سرباز را بازی می کنم که به نوعی رابط شخصیت هایی است که به کلانتری وارد می شوند و مثل سایر دوستانم خوشحالم که در خدمت ایشان هستم.»

شهرام حقیقت دوست نیز در مورد نحوه همکاریش با داوود میر باقری صحبت کرد و گفت:«خوشحالم که در خدمت داوود میر باقری هستم. وقتی سواد و دانش آقای میر باقری پشت کار است، خیالم راحت است. مشتاقم تا هر چه زودتر نقشم در سریال شروع شود.»

عكس‌ها از محسن هردان
 • منبع : سينماي ما- خبر آنلاين

  به روز شده در : چهارشنبه 2 مرداد 1392 - 11:33

  چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

  اخبار مرتبط

  نظرات

  اضافه کردن نظر جدید
  :             
  :        
  :  
  :       
  mobile view
  ...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


  cinemaema web awards  Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
  استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
  کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

  مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

   
  close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���