فيلم دوم شهرام مكري در قديمي ترين فستيوال جهان
«ماهی و گربه» یکی از 17 فيلم بخش "افق‌ها"ي جشنواره ونیز است

سينماي ما- برگزارکنندگان هفتادمین جشنواره فیلم ونیز امروز (پنج‌شنبه) فهرست کامل بخش‌های مختلف این جشنواره را در حالی اعلام کردند که سینمای ایران تنها یک نماینده در قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان دارد.

فیلم «ماهی و گربه» به کارگردانی «شهرام مکری»‌ یکی از 17 اثر دعوت شده به بخش "افق‌ها" در جشنواره ونیز است. شهرام مکری در دومین تجربه کارگردانی خود که فیلمنامه آن را خودش نوشته، ماجرای گروهی از دانشجویان و جوانان را روایت می‌کند که در جریان سفر به شمال کشور و حضور در یک اردو درگیر اتفاقات عجیبی می‌شوند.

طبق اعلام قبلی برگزارکنندگان جشنواره ونیز ، فیلم «جاذبه» ساخته‌ «آلفونسو کوآرون» در مراسم افتتاحیه نمایش خواهد یافت و «آمازونیا» ساخته‌ «تیری راکوبرت» روز اختتامیه به روی پرده می‌رود. به گزارش اسکرین دیلی، 20 فیلم از کشورهای آمریکا، ژاپن، ایتالیا، فرانسه،‌ یونان، آلمان، انگلیس، سوئیس، الجزایر، چین و همچنین رژیم‌صیونیستی برای دریافت شیر طلا نامزد شده‌اند.

فیلم «فیلومنا» ساخته استفان فریرز، «باد شدید می‌وزد» ساخته‌ هایو میازاکی، «تام در مزرعه» ساخته‌ خاویر دلان، «مشهور ناشناخته: زندگی و دوران دونالد رامسفلد» ساخته‌ ارول موریس به همراه فیلم «قانون صفر» ساخته‌ تری گیلیام از مشهورترین آثار حاضر در بخش رقابتی جشنواره ونیز هستند.

در بخش خارج از مسابقه 11 فیلم برای نمایش در جشنواره ونیز حضور دارند که از سرشناس‌ترین آن‌ها می‌توان به «ولسا، مردی از جنس امید» ساخته‌ جدید آندری وایدا، «تنگه‌ها» ساخته‌ پل شرایدر و همچنین فیلم «موبیوس» ساخته "کیم کی دوک" با بازی «ژان دوژاردین» اشاره کرد. هفتادمین جشنواره فیلم ونیز امسال با ریاست «برناردو برتولوچی»، کارگردان سرشناس برنده‌ی نخل طلا بر مسند هیأت داوران برگزار می‌شود.


منبع : ايسنا

به روز شده در : دوشنبه 7 مرداد 1392 - 13:20

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���