سينماي ما-  بازيگر برجسته سينما و تلويزيون در موضوع دفاع مقدس با تاكيد بر اينكه ارزش‌هاي فراموش شده دفاع مقدس در دوره هشت ساله براي زندگي 100 سال آينده هم ارزشمند است وضعيت سينماي ايران را در شرايط فعلي مطلوب ندانست.
بازيگر سينما و تلويزيون كه در جلسه شوراي فرهنگ عمومي مازندران حضور يافته بود، در مورد فضاي فيلم و فيلم‌سازي در كشور اينگونه گفت: حدود دو سال است كه فقط فيلمنامه‌ها را مي‌خوانم.
وي با بيان اينكه ما را در سينما جزء بازيگران معروف و هنرپيشه‌هاي كم كار مي‌دانند، اظهار داشت: فيلمنامه‌هاي پيشنهادي را فقط مي‌خوانم و به نظر من بايد حلاجي كنم تا فيلمي را انتخاب كنم.
پرستويي با اشاره به اينكه سينماي ما در شرايط فعلي به سمت و سويي مي‌رود كه در شأن فرهنگ اسلامي و ايراني نيست، خاطرنشان كرد: با اين شرايط ترجيح مي‌دهم كه كار نكنم.
وي با بيان اينكه من عينك نمي‌زنم كه مرا بشناسند و عينك نمي‌زنم تا مرا نشناسند، افزود: هميشه در بين مردم هستم چون مردم فيلم‌هايي را كه بازي مي‌كنم مي‌شناسند و رزومه كاري‌ام را نيز مي‌دانند.
اين بازيگر سينما و تلويزيون با اعلام اينكه اگر بخواهم كار كنم بايد هر روز در طي اين سال‌ها سر كار بود، اظهار داشت: در اين فضا ترجيح مي‌دهم كه سر هر كاري نروم.
وي كه با بازي در فيلم‌هاي آژانس شيشه‌اي به عنوان بازيگر عرصه دفاع مقدس معرفي شده است، ادامه داد: عده‌اي مي‌گويند موضوعات دفاع مقدس نخ‌نما شده است و نبايد وارد اين عرصه شد.
پرستويي با اشاره به اينكه در شرايط فعلي سر در سينماهاي ما پلاكاردها و تصاوير فيلم‌هايي ديده مي‌شود كه به عنوان نماد غيرانقلابي است، تصريح كرد: در سينماي ما موضوع‌‌ها با عنوان گل‌پري‌جون ديده مي‌شود تا موضوعات دم دستي تلويزيون.
وي تصريح كرد: من به منتقداني كه در مورد ساخت و بازي كردن در فيلم‌هاي دفاع مقدس خرده مي‌گيرند، مي‌گويم كه هر وقت توانسته‌ايم شناسنامه جنگ را عوض كنيم مي‌توانيم در اين محتواها هم كار نكنيم.
پرستويي با اعلام اينكه ياد گرفتم كه آدم‌هاي زيادي در هشت سال دفاع مقدس رفتند و شهيد شدند تا ما زندگي كنيم، گفت: با بازنگري در تاريخ زندگي رزمندگان به اين نتيجه رسيدم كه برنامه‌هاي آنها به درد قرن 21 و هر زمان ديگري مي‌خورد.
بازيگر نخستين فيلم طنز دفاع مقدس (ليلي با من است) خاطرنشان كرد: طنز ليلي با من است در شرايط بسيار سخت كه عده‌اي قبول نداشتند فيلمي در اين قالب ساخته شود، به روي صحنه رفت كه بعد از سال‌ها همچنان جزء آثار فاخر دفاع مقدس در عرصه فيلم‌سازي است.
وي با اشاره به خاطره‌اي از فيلم آژانس شيشه‌اي گفت: به عينه تأثير اين فيلم را بر روي چند تن از مخاطبان ديدم به گونه‌اي كه خودشان اعلام كردند با فيلم آژانس شيشه‌اي با جماعت دفاع مقدسي‌ها آشتي كرديم.
پرستويي با تاكيد بر اينكه ارزش‌هاي فراموش شده دفاع مقدس در دوره هشت ساله براي زندگي 100 سال آينده هم ارزشمند است، بيان داشت: به نظر من در موضوع به نظر منتقدان نخ نما شده دفاع مقدس هم موضوع‌هاي بكر وجود دارد.منبع : فارس

به روز شده در : دوشنبه 22 آذر 1389 - 13:14

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب |

نظرات

سهیل
دوشنبه 22 آذر 1389 - 22:15
-10
موافقم مخالفم
 

حرف های آقای پرستویی کاملا درسته

امیدوارم که سینمای کشورمان از این وضعیت خاله زنکی هرچه زودتر در بیاد و شاهد ساخته شدن آثاری خوب که شایسته دیدن باشد باشیم

pjln
سه‌شنبه 23 آذر 1389 - 18:39
4
موافقم مخالفم
 

گل گفتی استاد .


پنجشنبه 25 آذر 1389 - 14:39
2
موافقم مخالفم
 

سينما پر شده از از فيلم هاي كمدي مزخرفي كه سرپايي ساخته مي شه .جالب اينكه توي اين فيلم ها بازيگراني ديده مي شوند كه واقعا سوابق حرفه اي خود را زير سوال مي برند.

ساختن اين فيلم ها و همچنين بازي در اين فيلم ها توهين به مخاطب وشعور مخاطب است.

کورش
شنبه 27 آذر 1389 - 12:13
6
موافقم مخالفم
 

ربطی به سینمای الان و قبلا و بعدا" نداره

به نظرم سینما اصلا" با فرهنگ ما جور در نمیآد !

خیلی از مسایل انسانی هستش که نمیشه در سینمای ایران به تصویر کشید.

تقریبا" 90 مسایل انسانی رو نمیشه در سینمای ایران مطرح کرد

م
پنجشنبه 7 بهمن 1389 - 8:45
18
موافقم مخالفم
 

سلام

مشكل اينجاست كه آدم هاي تكي مثل آقاي حاتمي كيا كه روز گاري در نوع خودشان "خاص" بودند ، تغيير مسير مي دهند . در صورتي كه پس از ساخت آن همه فيلم زيبا ، درست نبود به ساختن همچين فيلم هايي روي بياورد .

نه ، اشتباه تلي نشود ، فيلم هايي جديدي كه آقاي حاتمي كيا ساخته است ، خوبند ، شايد هم عالي. اما ميگوييم كه او مال سينماي دفاع مقدس بوده . امضايش معني خاصي داشت . اسمش معني واحدي داشت.

ما هيچ وقت در ايران نمي توانيم آدمي داشته باشيم كه اسمش ما را به ياد چيز خاصي بيندازد كه اتفاقاَ اخر نمره ي بيست هم هستي در أن كار

فرانک
پنجشنبه 7 بهمن 1389 - 21:3
-4
موافقم مخالفم
 

ین حرفت و که میگی سینما شده سینمای گل پری جون، قبول دارم

اما بی خیال آقای پرستویی. انقدر جامعه مشکلات داره که تکرار کردن ارزشهای دفاع مقدس چه دردی رو دوا می کند؟ من هم فامیل جانبار دارم اما بهتر است به زمان حال بپردازیم. جنگ تمام شد. بهتر است فیلمهایی در مورد اوضاع کنون جامعه ساخته شود.

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���