دانلود

جواد شمقدری موضوع جعفر پناهی را از حوزه‌ معاونت سینمایی خارج دانست : جعفر پناهي در دادگاه به‌جای دفاع از خود، چند اتهام دیگر هم ایجاد و کار را برای خودش سخت کرده است :: سينمای ما ::

   


جواد شمقدری موضوع جعفر پناهی را از حوزه‌ معاونت سینمایی خارج دانست
جعفر پناهي در دادگاه به‌جای دفاع از خود، چند اتهام دیگر هم ایجاد و کار را برای خودش سخت کرده است

سينماي ما- جواد شمقدری٬ معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه هشتم دی‌ماه در نشست بررسی 30 سال سینمای پس از انقلاب که در دانشکده‌ مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد موضوع جعفر پناهی را از حوزه‌ معاونت سینمایی خارج دانست و بیان داشت: «جعفر پناهی در همین ماه‌های اخیر در فارابی و اداره کل نظارت و ارزشیابی دو پرونده‌ کاری دارد. فیلمنامه‌ درمود جنگ وی اشکال واقعی دارد و چیزی را تصویر کرده که مربوط به جنگ ایران نیست و اتفاقات و مناسبات موجود در آن ربطی به ایران ندارد هرچند اسامی ایرانی است و لوکیشن‌ها در ایران خواهد بود. فیلمنامه‌ دیگر نیز در دست بررسی است.»
وی با بیان اینکه پناهی اکنون زندان نیست و آزاد است، افزود: «حبس تعزیری را می‌توان با پول خرید. اگر حکم صادر شده قطعی هم شود، وی می‌تواند بخرد. علاوه بر این، وقتی حکم صادر می‌شود ممکن است در مراحل بعدی تغییر کند. در دادگاه متهم سعی می‌کند خود را از اتهام زده شده تبرئه کند، اما آن طور که شنیده‌ام او در دادگاه به جای رفع اتهام و دفاع از خود، چند اتهام دیگر نیز برای خود ایجاد کرده و کار را برای خودش سخت کرده است.»
شمقدری ضمن ابراز امیدواری برای حل موضوع یادآورشد: «قوه‌ قضاییه مستقل از قوه‌ مجریه است، با این حال من در این زمینه با رئیس جمهور نیز صحبت کردم. او در جریان نبود و بنا شد بررسی شود تا اگر امکان دارد صحبتی شود و در مراحل بعدی، موضوع به شکل دیگری حل شود. من به میزانی که در حوزه‌ مسئولیت‌هایم باشد قطعاً وارد می‌شوم و از حریم هر فیلمسازی دفاع می‌کنم، اما اگر جرم از جنس دیگری باشد، قطعاً نمی‌توانم وارد شوم زیرا خلاف قانون است.»


منبع : ايسنا-خبر آنلاين

به روز شده در : شنبه 11 دي 1389 - 13:5

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب |

نظرات

raha
يکشنبه 12 دي 1389 - 6:55
0
موافقم مخالفم
 

pas raees jomhor dar jaryan naboudan?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! gerftam

homa
سه‌شنبه 14 دي 1389 - 13:25
-4
موافقم مخالفم
 

akheyyy raiees jomhor dar jaryan nabodaaaaaaaaaaaaaaaaa....nd !!!!!!!!!!!!

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���