دانلود

 حاشیه‌های سیاسی "گزارش یک جشن" کار دست سازنده‌اش داد : ساخت "چمران" ابراهیم حاتمی‌کیا به دلیل عدم حمایت مالی نهادها و دستگاه‌های مسوول منتفی شد :: سينمای ما ::

   سینمای ما- شنیده‌ها حاکی است ساخت فیلم سینمایی «شهید چمران» که از آن به عنوان جدیدترین اثر سینمایی ابراهیم حاتمی‌کیا نام برده می‌شد، به دلیل عدم حمایت مالی نهادها و دستگاه‌های مسوول فعلا منتفی شده است. طبق اطلاعات رسیده پس از نمایش فیلم «گزارش یک جشن» در جشنواره فیلم فجر و تعابیر سیاسی صورت گرفته از این فیلم و انتساب آن به برخی جریان‌های سیاسی که از آن با عنوان «جنبش سبز» تعبیر می‌شود، سازمان‌ها و نهادهایی که قول حمایت از حاتمی‌کیا را داده بودند، از این پروژه کنار کشیده‌اند و به همین دلیل این کارگردان متعهد و دلسوخته سینمای دفاع مقدس، برای ساخت فیلم زندگی «شهید چمران» با مشکل مواجه شده است.

حاتمی‌کیا قرار بود در فیلم «شهید چمران» به حضور این قهرمان دفاع مقدس در نبرد پاوه بپردازد. قصه فیلم نیز ۴۸ ساعت از این نبرد را روایت می‌کرد. برآورد اولیه برای ساخت این فیلم حدود ۵ میلیارد تومان است که پرداخت این بودجه از توان بخش خصوصی خارج است و بدون حمایت نهادها و دستگاه‌های دولتی ساخت چنین اثری عملا ممکن نیست.

برداشت‌های سیاسی از آخرین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا در حالی صورت می گیرد که این کارگردان که همواره در منازعات و درگیری های سیاسی موضعی بی طرف دارد، در گفت و گوی تلویزیونی خود با نادر طالب زاده در برنامه راز گفته بود: «متعلق به هیچ رنگ و حزبی نیستم، نه الان و نه در گذشته، نه اون موقع کولی دادم به چپ و راست و بقیه و نه الان به کسی کولی میدم».

او همچنین درباره فیلم گزارش یک جشن نیز گفته بود: «فیلم گزارش یک جشن رو جریان رادیکال سیاسی با همون شدتی می‌کوبه که اپوزوسیون داره انجام میده. و عجب که این دو چرا یکی شدند در لحنشون؟! و بزنند و اصلا من از هردوی این زدن‌ها دلم نمی گیره، من غصه‌ام کشورمه که این کشور مال ماست، این نظام باید تحلیل و اصلاح بشه، و اصلاحات می خواهیم، همه هم می دونیم که باید این اتفاق بیفته ولی با زبان‌های مختلف بیان می کنیم».
 امید است با حل شدن مشکلات موجود بر سر راه ساخت این اثر، مخاطبان سینمای ایران و به خصوص نسل سوم ایران، فرصت پیدا کنند تا تصویر حماسی و عارفانه زندگی این سردار بزرگ سینمای دفاع مقدس را بر پرده سینما تماشا کنند.


منبع : «پایگاه اطلاع رسانی رضا استادی»

به روز شده در : پنجشنبه 25 فروردين 1390 - 12:30

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب |

نظرات

احسان
پنجشنبه 25 فروردين 1390 - 21:19
0
موافقم مخالفم
 
كاسه داغ تر از آش!

شما هم كه مثل هميشه كاسه داغ تر از آش شده ايد و خودتون رو دايه‎ى مهربان تر از مادر ميدونيد!

چرا موقع انتقاد شديد حاتمى‎كيا از جدايى نادر از سيمين دايه نبوديد؟

از اين كارگردان انقلابى، متعهد و اصولگرا به خاطر دغدغه‎ى ساخت فيلم شهيد چمران تشكر ميكنم.

من
شنبه 27 فروردين 1390 - 15:39
-6
موافقم مخالفم
 

خب اینکه بده که نمی دونی با خودت چند چندی؟!! بالاخره یه طرف حقه، یه طرف ناحقه دیگه، بگرد حقو پیدا کن، طرفشو بگیر، نه اینکه کلا بی طرف باشی!!!!

احسان الله
شنبه 27 فروردين 1390 - 20:27
25
موافقم مخالفم
 

ای مردم ببینید که در این برهه با فرزندان انقلاب و با سربازان فداکار و مخلص و متعهد این کشور چطور برخورد کرده و چه تهمت هایی نثارشان میکنند. درود بر حاتمی کیا و ننگ بر این بی انصافها.

یادتان باشد که اژانس و ارتفاع پست در چه دوره ای ساخته شدند و اکنون گزارش یک جشن که نیمی از صراحت ان اثار را ندارد گرفتار چه حواشی شده. میگویند این فیلم اگر اکران هم شود اصلاحیه میخورد و خودشان هنوز نفهمیدند که با این اصلاحیه ها فضای جامعه روز به روز غبار الودتر و نفس کشیدن سخت تر میگردد.

رضا
دوشنبه 29 فروردين 1390 - 21:41
-4
موافقم مخالفم
 

هیچ کارگردانی تو ایران نتونسته مثل حاتمی کیا واقعیت ها و عواقب مخرب جنگ و نشون بده. واقعا که آدم با وجدان و متعهدیه. فقط همین.

راضیه
شنبه 19 شهريور 1390 - 13:7
-4
موافقم مخالفم
 

آقا احسان ابراهیم حاتمی کیا اصولگراست؟فیلم ایاک و الدما رو برو ببین که آخرش میزنه کاربی از ابراهیم.ح تا بفهمی

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���