دانلود

پروژه فيلمساز ايراني از میان 140 فیلمنامه از 50 کشور جهان در جمع 10 پروژه برتر قرار گرفت : شهرام عليدي با «گورستانی که هر روز انگور می‌داد» به جشنواره کن راه یافت :: سينمای ما ::

   


پروژه فيلمساز ايراني از میان 140 فیلمنامه از 50 کشور جهان در جمع 10 پروژه برتر قرار گرفت
شهرام عليدي با «گورستانی که هر روز انگور می‌داد» به جشنواره کن راه یافت

سينماي ما- جدیدترین پروژه سینمایی شهرام علیدی کارگردان سینمای ایران جز 10 پروژه برتر جهان در شصت و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی کن 2012 انتخاب شد."گورستانی که هر روز انگور می‌داد" جدیدترین پروژه سینمایی شهرام علیدی جز 10 پروژه برتر دنیا در بخش سینمای جهان در کن در شصت و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی کن 2012 انتخاب شد.

بخش سینمای جهان در کن که به بخش کشف پروژه‌های جهان مشهور است هر سال 10 سناریو و 10 کارگردان برتر دنیا را شناسایی می‌کند که امسال در میان 140 فیلمنامه از 50 کشور جهان، 10 پروژه برتر انتخاب شده‌اند که اسم پروژه جدید شهرام علیدی به نام "گورستانی که هر روز انگور می داد" در کنار فیلمنامه کارگردانان کشورهای شیلی، برزیل، ویتنام، ماداگاسکار، پاراگوئه، رواندا، برمه، تونس و فلسطین به چشم می خورد.

این 10 کارگردان دنیا را دو هنرمند سرشناس سینمای جهان از جمله؛ بازیگر و ستاره سینمای جهان ماریا دی مدروس و کارگردان سرشناس دنیا ایلیا سلیمان همراهی خواهند کرد.

این 10 کارگردان انتخاب شده برای بخش "سینمای جهان در کن" از روزهای 27 اردیبهشت تا 5 خرداد ماه سال جاری (16 تا 25 ماه می) در شصت و پنجمین دوره جشنواره کن 2012 حضور خواهند داشت تا جرقه تولید 10 پروژه انتخابی و ورود به سینمای جهان زده شود.

شهرام علیدی با "زمزمه با باد" اولین فیلم سینمایی خود در بخش مسابقة چهل و هشتمین بخش هفته منتقدان شصت و دومین دورة جشنوارة بین المللی کن 2009 حضور داشت و توانست از چهار جایزه اصلی این بخش، سه جایزه؛ جایزه منتخب جوانان اروپا، جایزه کانال 5 فرانسه و همچنین اکران و نمایش فیلم در کشور فرانسه را به دست آورد.


منبع : ايسنا

به روز شده در : دوشنبه 18 ارديبهشت 1391 - 19:11

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب |

نظرات

omid
شنبه 23 ارديبهشت 1391 - 9:57
-1
موافقم مخالفم
 

age emkanesh ekranEsh konin,agaram nis,yekari konin bebinim Film o,filme ghablishonam nadidiM,onam age emkanehs has

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���