دانلود

علی عطشانی می گوید اولین فیلم سه بعدی ایران را با تکنولوژی «آواتار» می سازد : آنا نعمتی و فرزاد حسنی بازیگران «آقای الف» هستند / «طلبه» محصول مشترک ایران و کانادا منتظر پروانه ساخت است :: سينمای ما ::


   


علی عطشانی می گوید اولین فیلم سه بعدی ایران را با تکنولوژی «آواتار» می سازد
آنا نعمتی و فرزاد حسنی بازیگران «آقای الف» هستند / «طلبه» محصول مشترک ایران و کانادا منتظر پروانه ساخت است

سینمای ما- علی عطشانی از کلید خوردن اولین پروژه سه بعدی سینمای ایران با نام "آقای الف" در یازدهم خرداد خبر داد.نشست مطبوعاتی پروژه سینمایی "آقای الف" با حضور علی عطشانی کارگردان، سعید شرفی کیا تهیه کننده، حامد امرایی دستیار کارگردان و جمعی از خبرنگاران در دفتر بیتا فیلم برگزار شد.

در ابتدای این نشست، علی عطشانی درباره پروژه سه بعدی "آقای الف " گفت: این اولین کار سه بعدی است که قرار است در سینمای ایران تولید شود. این پروژه با تکنولوژی روز دنیا همچون فیلم‌های "آواتار" و ... کلید خواهد خورد.

وی افزود: به دلیل تست‌های مکرر برای رسیدن به تکنیک مورد نظر زمان پیش تولید ما طولانی شد زیرا حساسیت‌هایی داشتیم تا مخاطب بعد از دیدن کار احساس کند با فیلم‌های روز دنیا "آقای الف" برابری می کند. همان طور که می‌دانید در حال حاضر تلویزیون‌هایی به صورت LED3D در دنیا وجود دارد که با عینک‌های سه بعدی می توان تصاویر آن را مشاهده کرد. ما می‌خواهیم کلیت این فیلم را با همین تکنیک جلو ببریم.

عطشانی ادامه داد: اما ممکن است خیلی از مخاطبین در ایران چنین تلویزیونی‌هایی نداشته باشند و باید به تکنیکی می‌رسیدیم که همه بتوانند این فیلم را ببینند. ورود به این تکنولوژی در سینمای ایران یک ریسک محسوب می‌شود و سرمایه گذاری برای چنین پروژه‌هایی بسیار سخت است.

وی عنوان کرد: از این رو توانستیم با شرکت تصویرگستر پاسارگاد به تعامل برسیم و خوشبختانه مدیریت این شرکت همکاری های زیادی در تولید این فیلم با ما داشت. فکرهای گسترده‌ای برای پخش این کار داریم که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسیم.

عطشانی درباره تکنولوژی به کار رفته در فیلم "آقای الف" گفت: در حال حاضر  DVD10 در بازار موجود است که هر دستگاهی می‌تواند آن را نشان دهد. برای این فیلم نیز ما از همین دی‌وی‌دی‌ها استفاده می‌کنیم. در این برنامه یک منو در ابتدای فیلم دیده می‌شود که در آن نوشته شده نسخه سه بعدی، دو بعدی و دو بعدی به همراه سکانس‌هایی از بخش سه بعدی. روی بسته بندی نیز یک عینک قرار گرفته که شما می‌توانید با هر تلویزیونی این فیلم را ببینید.

وی افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده 11 خرداد پروژه "آقای الف" کلید خواهد خورد و تا کنون حضور آنا نعمتی و فرزاد حسنی در این پروژه قطعی شده است. حسنی در این فیلم نقش آقای الف را بازی می‌کند. امیدوارم بتوانیم در سال حمایت از تولید ملی این فیلم را با تکنیک روز دنیا در سینمای ایران تولید کنیم.

این کارگردان گفت: من پیش از این در فیلم "شش نفر زیر باران" تجربه کوتاهی در سینمای سه بعدی داشتم و این موضوع به من خیلی کمک کرد. ما فیلمنامه "آقای الف" را یک بار به طور کامل برای تکنیک سه بعدی بازنویسی کردیم. لوکیشن‌های این فیلم در تهران فیلمبرداری می‌شود و صحنه‌ای به صورت استودیویی نداریم. در بخش زیادی از کار از جلوه‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنیم و به نوعی فیلم تلفیقی از رئال و تروکاژ است.

وی درباره داستان "آقای الف" عنوان کرد: داستان این فیلم درباره مرگ است و شباهت‌هایی هم به "پوست موز" دارد. قصه درباره مردی است که متوجه می شود 40 روز دیگر قرار است از این دنیا برود و اتفاق‌هایی که در این زمان برای وی می‌افتد. من همیشه با موضوع مرگ درگیر هستم و برایم دغدغه محسوب می‌شود. "آقای الف" فیلمی در ژانر وحشت نیست و درون مایه‌ای طنز دارد.

عطشانی درباره عوامل تولید گفت: از عوامل تولید که تا کنون قطعی شده است می‌توان به نویسنده فیلمنامه: امیرعلی محسنی، تهیه کننده: سعید شرفی کیا، مدیر فیلمبرداری: محمد فضیله، دستیار 1: حامد امرایی، طراح گریم: حمید قرابی، مجری طرح‌: حسام شجاعی، طراح صحنه و لباس: علی عطشانی، طراح تکنیک سه بعدی: بابک محقق، مدیر تدارکات: محسن شرفی کیا و مشاور رسانه‌ای:‌ پویا نبی.

در ادامه بابک محقق طراح تکنیک سه بعدی این فیلم عنوان کرد: دستگاهی که در این فیلم به کار می‌بریم کاملاً تولید داخل است. هر دوربینی روی این دستگاه نصب می‌شود. برای رسیدن به تصویر سه بعدی باید دو دوربین انتخاب کرده و فاصله‌های معنیی بین آنها بگذاریم و بیشتر از سیستم آیینه‌ای در این کار استفاده می‌شود.

وی افزود: من پیش از این مستند "غار کتله خور" را در سینمای ایران به عنوان اولین مستند سه بعدی تجربه کردم که نتیجه آن نیز بسیار قابل قبول بود. امیدوارم بتوانیم در این پروژه نیز به نتیجه خوبی برسیم.

عطشانی در ارتباط با وضعیت اکران "تلفن همراه رئیس جمهور" گفت: در حال حاضر محسن علی اکبری تهیه کنده این فیلم به جشنواره کن رفته و متاسفانه خبر جدیدی درباره وضعیت این اکران ندارم. سجادپور مدیر کل ادامه نظارت و ارزشیابی عنوان کرده، زمان اکران این فیلم در تاریخ قبلی مناسب نبوده و زمان دیگری را برای این فیلم در نظر گرفتند و من دلیل این کار را نمی‌دانم.

وی همچنین درباره ساخت فیلم سینمایی "طلبه" گفت: فیلمنامه این کار به پایان رسیده و هم اکنون درخواست پروانه ساخت ارایه کردیم. این فیلم با مشارکت یک شرکت کانادایی ساخته می‌شود که 65 درصد آن در مونترال و 35 درصد مابقی در تهران فیلمبرداری می‌شود. تهیه کنندگی طلبه بر عهده جواد نوروز بیگی است و قصد داریم بعد از ماه رمضان آن را کلید بزنیم.

وی در پایان گفت: پروژه "آقای الف" فعلاً به صورت ویدئو کار می شود اما اگر نتیجه قابل قبول بود ما این امکانات را داریم که آن را تبدیل به 35 کنیم.


منبع : مهر

به روز شده در : شنبه 6 خرداد 1391 - 1:19

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

محسن
شنبه 6 خرداد 1391 - 22:31
4
موافقم مخالفم
 

چقدر طرح و برنامه دارند اين اقاي عطشاني؟ بزارين فيلمي كه ساختين اكران بشه بعد فكر بعدي ها باشين

فاميل دور
يکشنبه 7 خرداد 1391 - 21:46
6
موافقم مخالفم
 

بابا بي خياااال با ما شوخي نكن عطشاني جان! اين همه طرح يك بعدي و دو بعدي و سه بعدي رو والا جيمز كامرون هم در دست توليد نداره!!! اين همه دادار دودور و بوق و كرنا به پا ميشه بعد نتيجه اش ميشه شش نفر زير باران؟؟؟


يکشنبه 7 خرداد 1391 - 21:56
7
موافقم مخالفم
 

سنگ بزرگ علامت نزدنه، كنفرانس خبري علامت نساختن!

سارا - خ
دوشنبه 8 خرداد 1391 - 14:16
-1
موافقم مخالفم
 

چرا زود قضاوت ميكنين؟ شايد راست باشه؟ بزارين يه مدت بگذره بعد بگين نشد الكي بود.


دوشنبه 8 خرداد 1391 - 14:16
3
موافقم مخالفم
 

سه بعدي سازي الان يه مدتيه مد شده همه دوست دارن بشن اولين فيلمساز سه بعدي ايران. مهرجويي هم يه موقعي حرفش رو زد!!!

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���