دانلود

واقعاً در سينماي ما چه خبر است: حرف‌هاي صريح فرشاد محمدي درباره برادران آقاگليان و شكايت سازندگان «بانويي از ماه» : برادران آقا گلیان در دفترشان نوعی امپراطوری چند محافظ قوی هیکل راه انداخته‌اند/ پول در حساب این برادران بود ولی تلفنی به بانک گفتند چک را نقد نکند و برگشت هم نزند! :: سينمای ما ::

   


واقعاً در سينماي ما چه خبر است: حرف‌هاي صريح فرشاد محمدي درباره برادران آقاگليان و شكايت سازندگان «بانويي از ماه»
برادران آقا گلیان در دفترشان نوعی امپراطوری چند محافظ قوی هیکل راه انداخته‌اند/ پول در حساب این برادران بود ولی تلفنی به بانک گفتند چک را نقد نکند و برگشت هم نزند!

سینمای ما- فرشاد محمدی مدیر فیلمبرداری «بانویی از ماه» که همراه تعدادی از عوامل این فیلم جهت گرفتن حقوق معوق مانده خود از تهیه کنندگان این فیلم شکایت کرده، در مورد این شکایت گفت: سال گذشته دو ماه از آغاز فیلمبرداری گذشته بود که به پروژه «بانویی از ماه» پیوستم. البته قبل از من فیلمبردار دیگری در این کار مشغول بود اما گویا تهیه کنندگان این فیلم نمی‌خواستند با این فیلمبردار کار کنند و با رضایت و اطلاع این فیلمبردار، من به جای ایشان مشغول به کار شدم.

او تصریح کرد: بعد از دو ماه حدود شهریور سال گذشته بود که تهیه کنندگان ناگهان به دلایل مشکلات مالی کار را متوقف کردند. البته به ما در مورد این مشکلات مالی چیزی نگفتند که پروژه متوقف می‌شود بلکه به ما گفتند چند روز استراحت کنید تا کار را دوباره آغاز کنیم. اما این چند روز حدود ۱۵ روز به طول انجامید و سرانجام با پی گیریهای شخصی که انجام دادم متوجه توقف پروژه شدم و در این پانزده روز هم چند پیشنهاد کاری را از دست دادم.

مدیر فیلمبرداری «ریسمان باز» با اشاره به نحوه رفتار تهیه کنندگان فیلم با او تصریح کرد: فکر نمی‌کردم افرادی تا این حد دروغگو پیدا شوند که این همه مدت ما را سر کار بگذارند. در طول این یک سال هر بار یکی از برادران یا خواهران آقا گلیان چند ماه من را بیهوده مشغول کردند و مشخص بود که قصد دادن دستمزد عوامل فیلم را ندارند. چون می‌دانستند این فیلم دیگر به مرحله تولید نمی‌رسد و نمی‌خواستند بیش از این پول صرف این پروژه کنند. در طول این مدت هم تمام گفت‌و‌گو‌ها و تلاشهای مودبانه برای گرفتن حقوق خودم و عواملم به جایی نرسید و به همین خاطر هم سرانجام مجبور به شکایت علیه این برادران آقا گلیان شدم.

مدیر فیلمبرداری «گزارش یک جشن» با اشاره به نحوه برخورد این تهیه کنندگان با وی گفت: برادران آقا گلیان نوعی امپراطوری در دفتر خود به راه انداخته‌اند که و حتی شما نمی‌توانید آن‌ها را ببینید. چند محافظ قوی هیکل همیشه در این دفتر حضور دارند و در چند باری که برای دیدن این برادران به دفترشان رفتم، با حالتی تحقیر آمیز در لابی دفترشان و زیر چشم محافظان در انتظارشان بودم که نتوانستم به دفتر اصلی و پیش این آقایان بروم بلکه انقدر منتظر شدم تا بتوانم در زمان خروجشان از دفتر چند دقیقه‌ای با آن‌ها صحبت کنم.

محمدی افزود: سه بار به ما چک دستمزد دادن که دو بار این چک‌ها برگشت خورد و چک سوم را برای شکایت به دادسرا بردم. جالب اینجا است که وقتی برای نقد کردن چک دستیارم را به بانک فرستاده بودم با وجود اینکه پول در حساب این برادران بود ولی تلفنی به بانک گفتند این چک را نقد نکن و حتی در بانک هم چک را برگشت نزدند.

مدیر فیلمبرداری «آل» با اشاره به برخورد غیر حرفه‌ای این تهیه کنندگان با عوامل فیلم گفت: حداقل کاری که تهیه کنندگان سینما انجام می‌دهند برخورد محترمانه با عوامل و به خصوص پیشکسوتانی است که در فیلم‌هایشان حضور دارند. ما نه تنها اثری از برخورد محترمانه ندیدیم بلکه عدم تعهد مطلق این برادران نسبت به فیلمشان در برخورد‌هایشان قابل مشاهده بود. منابع مالی خوبی هم در این دفتر بود و می‌دانستم که اگر بخواهند می‌توانند از در آمد ناشی از «قهوه تلخ» دستمزد ما را بدهند اما بی‌حساب و کتاب بودن این دفتر باعث شد نخواهند تصفیه حساب عوامل این فیلم را انجام دهند.

او افزود: غیر حرفه‌ای بودن این تهیه کنندگان در فیلم به حدی بود که چند بار در زمان فیلمبرداری از من خواستند به جای الهام قره خانی و مهرتاش مهدوی کارگردانان این فیلم که مشغول کار بودند، کارگردان دیگری به آن‌ها معرفی کنم و این در حالی بود که این کارگردانان هنوز مشغول کار بودند. عدم تدبیر و نداشتن سواد سینمایی این افراد که درک درستی هم از فیلمنامه نداشتند مهم‌ترین ایراد این افراد بود که تنها پول داشتند و فکر می‌کردند با پول می‌توانند همه چیز را بخرند. دروغگویی آنان به عوامل فیلم هم علت دیگری بود که نتوانستند کار‌ها را به پیش ببرند و پروژه را تعطیل کردند.

محمدی در پایان در مورد شکایت تعدادی از عوامل این فیلم از برادران آقا گلیان در اتحادیه تهیه کنندگان گفت: هفته پیش حدود ده نفر از عوامل فیلم همراه خودم شکایتی از برادران آقا گلیان را به اتحادیه تهیه کنندگان دادیم. البته همه عوامل فیلم دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند اما عده‌ای از آن‌ها هنوز به این برادران احترام می‌گذارند. در اتحادیه هم به ما گفته شد که شکایتهای زیادی از این افراد انجام شده و شکایت ما هم در کنار آنان مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.


منبع : هنر نيوز

به روز شده در : جمعه 31 شهريور 1391 - 8:40

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

آیناز
جمعه 31 شهريور 1391 - 15:3
3
موافقم مخالفم
 

"سه بار به ما چک دستمزد دادن که دو بار این چک‌ها برگشت خورد و چک سوم را برای شکایت به دادسرا بردم. جالب اینجا است که وقتی برای نقد کردن چک دستیارم را به بانک فرستاده بودم با وجود اینکه پول در حساب این برادران بود ولی تلفنی به بانک گفتند این چک را نقد نکن و حتی در بانک هم چک را برگشت نزدند. "

در مورد این ماجرا نمی توانم چیزی بگویم اما درخصوص این بخش از حرفهای آقای محمدی باید نکاتی را مطرح کنم :

در صورت سررسید شدن چک و کافی بودن مبلغ موجودی حساب، هیچ بانکی تحت هیچ شرایطی نمی تواند از پرداخت وجه آن خودداری کند چرا که دراینصورت تخلف صورت گرفته و با آن برخورد خواهدشد. مگر آنکه شعبه بانک گزارش سرقت چک را دریافت نموده باشد. حتی درصورت کافی نبودن موجودی حساب بانک مجاز به اطلاع رسانی به صاحب حساب یا کسب اجازه جهت برگشت زدن یا نزدن نمی باشد.

پس با تلفن یک مشتری امکان پرداخت نکردن وجه وجود نداشته و حق پیگیری مراتب از آنِ صاحب چک می باشد.

عادل
دوشنبه 3 مهر 1391 - 10:4
5
موافقم مخالفم
 
قربون هر چی خوشگله!

با سلام و احترام....به نظر میرسد تهیه کنندگان در مقام عدم توزیع جوایز مرحله سوم....چنین بازی مضحکی و نخ نمائیرا به راه انداخته اند و با استفاده ابزاری از عوامل ...محتمل است که قصد دارند به تعهدات معنوی خود در مقابل سیل خریداران سی دی پاسخ گو نباشند و به طریق اولی قرعه کشی هم برگزار ننمایند....وعده جایزه بزرگ با خرید سی دی و بعد بر هم ریختن کافه و ما هم که نفهمیدیم....بسیار متاسفم که عرصه فرهنگی چنین ملق لق شده است......به هر روی الله اعلم......امیدواریم چنین فرض احتمالی صحیح نباشد!

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���