دانلود

شکایت از سريال منتخب بينندگان تلويزيون در دادسرای فرهنگ و رسانه : نویسندگان فیلم‌نامه «شوق پرواز» به سرقت ادبی متهم شدند/ فرهاد توحيدي مي‌گويد هیچ آشنایی قبلی با نویسنده شاكي ندارد :: سينمای ما ::


   سينماي ما- پرونده سريال «شوق پرواز» ساخته يدالله صمدي و نويسندگي فرهاد توحيدي که اخیرا در يك نظرسنجي تلويزيوني به عنوان سریال منتخب از نگاه مخاطبان تلویزیون‌ معرفی شده بود، به اتهام سرقت ادبي فيلم‌نامه به دادگاه كشيده شد. خانمی با نام‌ شیرین خاکی‌ طی شکایتی در دادسرای فرهنگ و رسانه، نویسندگان فیلمنامه شوق پرواز را به سرقت ادبی متهم کرد. در این خصوص ‌فرهاد توحیدی‌، یکی از نویسندگان این سریال ضمن تایید این خبر گفت: در خصوص شکایت خانمی به اسم "شیرین خاکی" به شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه رفتیم و مراحل اولیه و قانونی را خدمت دادستان محترم طی کردیم. ظاهرا این خانم به نیابت از همسرشان از بنده و همکاران ما شکایت کردند.

توحیدی اظهارات شاکی را بی اساس خواند و تاکید کرد: بنده در جلسه اول دفاعیاتم را ارائه دادم و گفتم که پروژه شوق پرواز کاری است که 10 سازمان مختلف و چندین خانواده مرتبط با شهید بابایی و همچین دوستان دیگری که با مشارکت داشتند، نوشته شده است. نتي ایده اولیه این فیلم نامه متعلق به آقای مجید مجیدی بوده و چیزی نیست که مثلا در یک تاریکخانه کار شده باشد.

وی ادامه داد: بنده هیچ آشنایی قبلی با این نویسنده که ادعا می کنند فیلمنامه را نوشته اند ندارم . به هر حال این پروژه محصول مشترک بنده با چند دوست نویسنده بود و طرح و ایده آن تنها برای من نیست. اکنون هم منتظر مراحل قانونی بعدی هستیم و تصور می کنم بعد از بررسی نتیجه روشن خواهد شد.

گفتنی است که فیلمنامه سریال شوق پرواز را که اخیرا با نگاه مخاطبان تلویزیون، به عنوان سریال منتخب سیما معرفی شده بود، اثری مشترک از فرهاد توحیدی، یدالله صمدی و جواد نوروز بیگی بود.


منبع : مشرق

به روز شده در : جمعه 28 مهر 1391 - 14:2

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���