دانلود

حواشي تهيه‌كنندگي ليلا اوتادي و نويسندگي پيمان عباسي در «شيطان شلوار لي مي‌پوشد» + توضيحات كارگردان : ليلا اوتادی فیلمنامه را از من خریده و دو برابر گران‌تر به تهيه‌كننده فروخته بود/ مهران مدیری و رضا عطاران از جمله کاندیداهای بازیگري بودند که به‌دلیل حواشی اوتادی حاضر به بازی نشدند :: سينمای ما ::


   سینمای ما- با موافقت اصولی فیلمنامه «شیطان شلوار لی می‌پوشد»، حواشی تولید آن هم شروع شد. پیمان عباسی فیلم‌نامه نویس گفت: در ادامه روندی که در سینمای ایران به جهت همکاری با سوپراستارهای سینما پیش گرفتم، حدود سه سال قبل به درخواست لیلا اوتادی، فیلمنامه «شیطان شلوار لی می‌پوشد» را به وی فروختم اما در توافق این بازیگر با تهیه کننده در مورد یکی از بندهای قرارداد من صحبتی مطرح نشده بود.

فیلمنامه نویس «شیطان شلوار لی می‌پوشد» با بیان این مطلب افزود: روال عادی در هالیوود این است که سرمایه گذارهای یک فیلم سوپراستارهای سینما هستند و با سرمایه گذاری در یک فیلم هم موجب فروش بالا‌تر فیلم می‌شوند و هم نقش دلخواه خود را بازی می‌کنند. من بنیانگذار این اتفاق در ایران بودم و با فیلم «توفیق اجباری» خیلی از استارهای سینما برای چنین تجربه‌ای به من مراجعه کردند.

وی ادامه داد: لیلا اوتادی هم یکی از این استار‌ها بود که به من مراجعه کرد و به دلیل تجربه‌ای که در همکاری با نیوشا ضیغمی و محمدرضا گلزار داشتم و فکر می‌کردم که این بازیگر هم مانند دو بازیگر قبلی با توجه به تجربیات سینمایی‌اش به مقوله تهیه و رفتار حرفه‌ای در سینما آشنا است، فیلمنامه را به این بازیگر فروختم اما اشتباه کردم زیرا اوتادی تنها به فکر منافع خودش است و با رفتار حرفه‌ای در سینما آشنا نیست.

عباسی در مورد تهیه فیلم توسط حمید اعتباریان توضیح داد: به دلیل اختلافاتی که پس از فروش فیلمنامه میان من و خانم اوتادی وجود داشت دیگر پیگیر روند تولید فیلمنامه نبودم تا اینکه پس از سه سال خانم اوتادی با من تماس گرفت و گفت با حمید اعتباریان مذاکراتی داشته و من خیلی خوشحال شدم زیرا دوست داشتم با این تهیه کننده همکاری کنم. علی عطشانی به عنوان کارگردان پیشنهادی از سوی اوتادی معرفی و بازنویسی فیلمنامه با نظرات علی عطشانی انجام شد.

وی افزود: در این مدت من تنها با علی عطشانی در تماس بودم و از طریق خبرگزاری‌ها متوجه شدم که صحبت‌هایی با حبیب الله کاسه ساز برای تهیه فیلم انجام شده است. از اینکه فرصت نشد با اعتباریان همکاری کنم ناراحت شدم اما آقای کاسه ساز را هم نمی‌شناختم و نظر منفی در مورد ایشان نداشتم.

عباسی با تاکید بر اینکه تا به حال حبیب الله کاسه ساز را از نزدیک ندیده است، خاطرنشان کرد: من جلسه‌ای با این تهیه کننده نداشته‌ام اما در تماس دو دقیقه‌ای که با وی داشتم متوجه شدم ایشان از یکی از بندهای قرارداد من با خانم اوتادی بی‌اطلاع هستند. در تمامی قراردادهای که برای فیلمنامه‌های این چنینی امضا می‌کنم بندی وجود دارد که در برابر هر یک میلیارد فروش سهمی قابل توجه از این فروش باید به من پرداخت شود. در حالی که اوتادی که فیلمنامه را از من خریده و دو برابر گران‌تر به کاسه ساز فروخته بود حرفی از بند مورد توافقمان به این تهیه کننده نزده بود.

وی اظهار کرد: به طور حتم لیلا اوتادی با حبیب الله کاسه ساز در مورد رقم فیلمنامه توافق کرده‌اند و این رقم پس از دریافت پروانه ساخت معمولا به فرد پرداخت می‌شود به همین دلیل اوتادی تا به حال مبلغی دریافت نکرده است. به نظر من حبیب الله کاسه ساز فرد معقولی است و دلیلی برای به چنگ آوردن این فیلمنامه به اجبار نداشته و در واقع لطف کرده و این فیلمنامه را برای تهیه پذیرفته است در حالی که اوتادی صادقانه حرف نمی‌زند.

فیلمنامه نویس «پرتقال خونی» در مورد بازیگران فیلم یادآور شد: مهران مدیری و رضا عطاران از جمله کاندیداهای بازی برای این فیلم بودند که به دلیل حواشی به وجود آمده توسط اوتادی حاضر به بازی در آن نشدند.

+++

علی عطشانی کارگردان فیلم گفت: این مسائل به تهیه کننده مربوط است و من به عنوان کارگردان تنها به خواسته‌های تهیه کننده عمل می‌کنم. کارگردان فیلم «شیطان شلوار لی می‌پوشد» با بیان این مطلب اظهار کرد: فیلم «شیطان شلوار لی می‌پوشد» با تهیه کنندگی حبیب الله کاسه ساز پروانه ساخت دریافت کرده و من به صورت حرفه‌ای به قراردادم عمل می‌کنم.

وی در پاسخ به اظهارات لیلا اوتادی و شکایتش توضیح داد: من صحبتی در این باره ندارم و معتقدم این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های امسال جشنواره است.


منبع : سينماپرس

به روز شده در : دوشنبه 1 آبان 1391 - 14:41

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���