دانلود

پس از موفقيت كلاه قرمزي در سينما مطرح شد: مذاکره صداپیشه پنگول با مدیر شبکه پنج برای تولید فیلم سینمایی اين عروسک : جواد هاشمی بهترین گزینه برای کارگردانی پنگول است/ با نگاه استعمارگونه برخی سینماگران به این عروسک مخالفم! :: سينمای ما ::

   


پس از موفقيت كلاه قرمزي در سينما مطرح شد: مذاکره صداپیشه پنگول با مدیر شبکه پنج برای تولید فیلم سینمایی اين عروسک
جواد هاشمی بهترین گزینه برای کارگردانی پنگول است/ با نگاه استعمارگونه برخی سینماگران به این عروسک مخالفم!

سينماي ما- هومن حاج عبداللهی صداپیشه عروسک پنگول از مذاکره با مدیر شبکه پنج برای تولید فیلم سینمایی این عروسک به کارگردانی سید جواد هاشمی خبر داد. صداپیشه عروسک گفت: تاکنون موافق ساخت فیلم سینمایی "پنگول" نبودم و دلیل اینکه تولید این فیلم سینمایی را آغاز نکردیم این بود که سرمایه گذاران برای عروسک "پنگول" و کودکان پا پیش نمی گذاشتند بلکه برای پر کردن جیب خود ابراز علاقه می کردند.

وی در ادامه افزود: بسیاری از دوستان که در زمره بهترین کارگردان‌ها و تهیه کنندگان سینمای کودک بودند پیشنهاد تولید این فیلم را دادند. اما من نمی خواستم برد عروسک پنگول در سینما نصیب دیگران شود درست مانند کلاه قرمزی که برد این عروسک در سینما نصیب ایرج طهماسب و حمید جبلی شد.

صداپیشه عروسک "پنگول" در ادامه صحبت های خود افزود: من برای این عروسک زحمت بسیار کشیدم. شش سال هر روز یک ساعت روی آنتن بوده ام و حنجره خودم روی این کار گذاشتم. در واقع این عروسک با صدای من جان گرفت و حالا اجازه نمی دهم که به هر طریق از این عروسک استفاده نادرست و به نفع منافع شخصی افراد استفاده شود.

حاج عبداللهی در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهدافی که از ساخت این پروژه سینمایی درنظر دارد گفت: دوست دارم فیلم سینمایی "پنگول" فیلمی فرهنگی برای کودکان باشد، البته به اهداف مالی هم توجه دارم. اما با نگاه استعمارگونه که برخی از سینماگران به این عروسک دارند مخالف هستم و می دانم حاصل کار از این دیدگاه اثر خوبی از آب در نمی آید.

وی در ادامه در پاسخ به این سئوال که به چه دلیلی اصرار به ساخت این فیلم توسط سید جواد هاشمی دارد گفت: به این دلیل که سید جواد هاشمی در تولید این کار هیچ نفع شخصی را در نظر گرفت و تنها پدیده ای که به آن اهمیت داد حقوق انسانی من از جهت حق و حقوق مولف و رایت اثر بود.

این مجری با سابقه مسابقه های تلویزیونی در ادامه با اشاره به مذاکره های انجام شده برای تولید فیلم سینمایی "پنگول" گفت: به اتفاق سید جواد هاشمی دیداری با مدیر شبکه پنج تهران داشتیم که حرف های خودش را بیان کرد اما در نهایت تمایل شخص من همراه با نظرات و پیشنهادهای سید جواد هاشمی بود. حال اینکه قرار است جلسه دومی با مدیر شبکه پنج سیما بگذاریم که اگر به نتیجه رسیدیم برای سال 92 کار را آغاز کنیم.

وی در پایان با اشاره به شناختی که از سید جواد هاشمی دارد گفت: این کارگردان جوان به حقوق معنوی توجه دارد و برای همکاران خود و نوع همکاری که دارد ارزش قائل است. به اعتقاد من هاشمی وقتی قبول می کند که فیلم پنگول را بسازد در نگاه خود قصد ندارد که ضررهای احتمالی پیشونی سفید را جبران کند بلکه برای او مهم است که یک کار فرهنگی و هنری تحویل دهد که برای کودکان ماندگار شود.


منبع : مهر

به روز شده در : چهارشنبه 17 آبان 1391 - 14:55

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���