دانلود

سرانجام بحران اکران دارد به ورشکستگی اقتصاد سینما منجر می شود: سینماها از دو هفته آینده تعطیل خواهند شد‌؟! : شورای صنفی: حواله جدیدی برای سینماها صادر نمی‌شود تا فکری به حال وضعیت بد سینما شود/ سازمان سینمایی: تلاش می‌کنیم مشکلات سینماداران حل شود تا وقفه‌ای در اکران نیفتد :: سينمای ما ::

   سینمای ما- سیدعلیرضا سجادپور گفت: تلاش می‌کنیم مشکلات سینماداران حل شود تا وقفه‌ای در روند اکران به وجود نیاید. معاون فعالیت‌های سازمان سینمایی درخصوص نامه انجمن سینماداران اظهار کرد: مشکلاتی در هزینه‌های مربوط به سینماها وجود دارد که امکان‌ناپذیر است و از سال گذشته خودش را بیشتر نشان داده و در پی آن ما در تلاش هستیم در این زمینه راه‌حلی پیدا کنیم. وی افزود: مشکلاتی است که کل جامعه درگیر آن است و در حال تعامل و گفت‌وگو با دوستان هستیم. نامه‌هایی نیز رد و بدل شده، جلسه‌ای هم به زودی خواهیم داشت و تلاش خواهیم کرد در حال حاضر که چرخ اکران روی روند خوبی افتاده، وقفه‌ای ایجاد نشود.

**********
حبیب کاوش اعلام کرد: حواله جدیدی برای سینماها صادر نمی‌شود تا فکری به حال وضعیت بد سینما شود.
سخنگوی شورای صنفی نمایش بعد از جلسه‌ی اخیر شورای صنفی نمایش با اشاره به نامه‌ی انجمن سینماداران اظهار کرد: در این نامه که به وزارت ارشاد و شورای صنفی نمایش ارسال شده مشکلات آنها در خصوص عدم تامین هزینه‌های جاریشان آمده است و اعلام کرده‌اند امکان نمایش فیلم‌ها را ندارند. شورای صنفی نمایش با دادن حق به آنها تصمیم گرفت بعد از پایان اکران فیلم‌های جدیدی که نمایششان از چهارشنبه آغاز می‌شود، حواله اکران فیلم جدیدی را صادر نکنند تا کمیسیون فرهنگی مجلس و یا دولت فکری به حال مشکلات مزمن سینماها بکند.

کاوش با تاکید بر اینکه در غیراین صورت سینماها از دو هفته آینده تعطیل خواهند شد‌، تاکید کرد: این شامل جشنواره فیلم فجر هم خواهد شد.


وی ادامه داد:‌متاسفانه به دلیل اتفاقاتی که از ابتدای امسال افتاده است تماشاگر رغبتی برای رفتن به سینما ندارد و سینما دچار آشفتگی شده است که باید سریعا فکری به حال آن شود.


کاوش همچنین درباره جلسه‌ی پنجشنبه گذشته اتحادیه تهیه کنندگان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایشان قول‌هایی داده‌اند که قرار است در این هفته جلسه‌ی دیگری داشته باشیم و امیدوارم مشکلات حل شود.


در نامه‌ی انجمن سینماداران ایران که نسخه‌ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: «در مورخه 23 آبان ماه با حضور در محل انجمن سینماداران ایران همگی ما سینماداران تهران و شهرستان اعلام می‌داریم.


با توجه به کاهش و بحران شدید ریزش مخاطب و عدم اکران فیلم‌های مناسب و هزینه‌های جاری سرسام آور، نگهداری سالن‌های سینما و اکران فیلم‌ها از اوایل سال جاری با وضعیت بحرانی و شرایط بد اقتصادی مواجه شده‌ایم که متعاقب آن دیگر توان ادامه این شرایط را نداریم و از این تاریخ به بعد از انعقاد قرار داد با کلیه دفاتر پخش از اکران فیلم و پرداخت عوارض و مالیات‌های غیر منصفانه که تحمیل شده به سینماها معذوریم و چنانچه تا مدت 15 روز تدابیر و تصمیماتی جهت رفع مشکلات عدیده که گریبانگیر سینماداران شده اتخاذ نگردد ناچارا کل سینماهای کشور به خصوص سینماهای بخش خصوصی یکجا تعطیل خواهند شد.»منبع : ایسنا

به روز شده در : دوشنبه 6 آذر 1391 - 17:22

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���