دانلود

روایت تهمینه میلانی از واکنش مردم ترکیه به سریال‌های محبوب اين روزهاي ايراني‌ها : مردم ترکیه می‌گفتند خودمان هم از سریال‌های آبكي ترکیه‌ خوشمان نمی‌آید و و عاشق فیلم‌های ایرانی هستیم! :: سينمای ما ::

   


روایت تهمینه میلانی از واکنش مردم ترکیه به سریال‌های محبوب اين روزهاي ايراني‌ها
مردم ترکیه می‌گفتند خودمان هم از سریال‌های آبكي ترکیه‌ خوشمان نمی‌آید و و عاشق فیلم‌های ایرانی هستیم!

سینمای ما- محمد تاجیک: این روز‌ها موضوع استقبال برخی از مردم از سریال‌های ترکیه‌ای در میان محافل مختلف، به موضوع بحث برانگیزی تبدیل شده و خبر‌ها و تحلیل‌های فراوانی در این زمینه منتشر شده است. بسیاری از کار‌شناسان و صاحب نظران نسبت به تأثیرات منفی این گونه سریال‌ها و سریال‌های برخی شبکه‌های دیگر مانند فارسی وان هشدار داده‌اند.

پیش از این سینماگران مطرحی چون مجیدی، حاتمی کیا، محمدرضا فروتن، هنگامه قاضیانی و... بار‌ها در مصاحبه‌های خود به شدت از سریال‌های فارسی وان انتقاد کرده بودند حتی علی پروین نیز نسبت به سریال‌های فارسی وان واکنش تندی نشان داده بود.

بسیاری از صاحب نظران و کار‌شناسان معتقدند مضمون اصلی این سریال‌ها غیر اخلاقی و ضد خانواده است. از نظر همین کار‌شناسان، استقبال گروه‌هایی از مردم از سریال‌های ترکیه‌ای و یا سریال‌های فارسی وان، نشان می‌دهد که صدا و سیما باید در زمینه تولید سریال و برنامه‌های پر قدرت، تلاش بیشتری از خود نشان دهد.

تأثیرات منفی این سریال‌ها، با توجه به فرهنگ مردم ایران که مردمی با فرهنگ اسلامی هستند نگرانی‌های قابل توجهی در میان نخبگان و صاحب نظران به وجود آورده است.

عزیزالله حمید‌نژاد از کارگردانان مطرح سینمای دفاع مقدس نیز چندی پیش در یادداشتی که در یکی از خبرگزاری‌ها منتشر کرد در واکنش به حملاتی که به فیلم «یک خانواده محترم» می‌شود عنوان کرده بود، کسانی که نسبت به این فیلم معترض هستند چرا در برابر گرایش مردم به سریال‌های ترکیه‌ای چون حریم سلطان هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند؟

اما تهمینه میلانی، کارگردان سینمای ایران که به تازگی به خاطر حضور در یک جشنواره در ترکیه به این کشور سفر کرده است در گفت‌و‌گویی روایت جالبی از واکنش مردم ترکیه به همین سریال‌های ترکیه‌ای بازگو می‌کند.

میلانی می‌گوید: برای داوری جشنواره مالاکیا و نمایش فیلم‌هایم در این جشنواره به کشور ترکیه سفر کردم و در مصاحبه‌ای با تلویزیون ترکیه گفتم: سریال‌های ترکیه‌ای اگرچه سریال‌هایی آبکی هستند ولی در ایران محبوب هستند. گزارشگرانی که در تلویزیون ترکیه با من مصاحبه می‌کردند می‌گفتند ما خودمان از این سریال‌ها خوشمان نمی‌آید و عاشق فیلم‌های ایرانی هستیم.

خانم میلانی در ادامه می‌گوید: مردم ترکیه هم همین حرف را به من می‌زدند. آن‌ها می‌گفتند به فیلم‌های سینمای ایران علاقه بسیاری دارند و سریال‌های ترکیه‌ای را بیشتر یک شو و نمایش می‌دانستند.

کارگردان فیلم «دو زن» در ادامه عنوان کرد: در ترکیه در مورد حضور زنان در سینمای ایران از من سؤال شد و من گفتم در سینمای ایران از کارگردانان مطرحی چون رخشان بنی اعتماد و پوران درخشنده تا فیلمسازان جوانی مثل مونا زندی حضور دارند که آثار تاثیرگذاری ساخته‌اند.


منبع : شفقنا

به روز شده در : شنبه 11 آذر 1391 - 14:42

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���