دانلود

درباره هیات داوران کن 2013: بازیگران و کارگردانان دو اسکاری و دارنده نخل طلا فیلم اصغر فرهادی را داوری می‌کنند : دبیر فستیوال کن می‌گوید مطمئن باشید کسانی که قرار است در مورد جوایز تصمیم بگیرند، مشروعیت دارند و به کاری که انجام می‌دهند احترام می‌گذارند :: سينمای ما ::

   


درباره هیات داوران کن 2013: بازیگران و کارگردانان دو اسکاری و دارنده نخل طلا فیلم اصغر فرهادی را داوری می‌کنند
دبیر فستیوال کن می‌گوید مطمئن باشید کسانی که قرار است در مورد جوایز تصمیم بگیرند، مشروعیت دارند و به کاری که انجام می‌دهند احترام می‌گذارند

سینمای ما- تعدادی از برندگان جوایز اسکار و جایزه نخل طلای کن به عنوان داوران بخش مسابقه اصلی شصت و ششمین جشنواره فیلم کن انتخاب شدند. برگزارکنندگان جشنواره کن چهارشنبه صبح اسامی همکاران استیون اسپیلبرگ رئیس داوران بخش مسابقه اصلی این دوره جشنواره را اعلام کردند.

تی‌یری فرمو مدیر عامل جشنواره کن گفت: «ما تنها یک معیار داریم، معیاری که پیش از این درمورد انتخاب رئیس داوران بخش مسابقه اصلی نیز لحاظ کردیم و آن معیار، مشروعیت است. درمورد داوران این بخش، استیون اسپیلبرگ در مرکز است و گروهی چهره‌های مطرح در کنار او هستند.» او افزود: «ما کلی فیلمساز داریم که از سراسر دنیا به کن می‌آیند. آن‌ها باید مطمئن باشند کسانی که قرار است درمورد جوایز تصمیم بگیرند، مشروعیت داشته باشند و به کاری که انجام می‌دهند احترام بگذارند.»

فرمو به همین دلیل داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره کن 66 را از میان تعدادی از برندگان جوایز سینمایی که چهره‌های محترم و همیشگی کن هستند، انتخاب کرده است. آنگ لی فیلمساز برنده اسکار که اواخر پارسال برای فیلم «زندگی پی» برنده اسکار کارگردانی شد و اسپیلبرگ را در این بخش شکست داد، در بخش مسابقه اصلی به او می‌پیوندد. در بخش بازیگری، کریستوف والتس بازیگر برنده جایزه بازیگری از کن و برنده دو جایزه اسکار و نیکول کیدمن بازیگر برنده اسکار هم حضور دارند. کیدمن پارسال فیلم «گزارشگر» را در بخش مسابقه اصلی داشت.

پیش از این گفته می‌شد «گریس از موناکو» تازه‌ترین فیلم کیدمن که در آن نقش گریس کلی بازیگر و بعدها پرنسس موناکو را بازی کرده، در بخش مسابقه اصلی این دوره کن حضور دارد. شرکت واینستین این فیلم را 27 دسامبر روانه سینماها می‌کند تا بخت رقابت در جوایز اسکار امسال را داشته باشد.

کریستیان مونگیو فیلمساز رومانیایی که سال 2007 برای فیلم جنجالی «چهار ماه، سه هفته و دو روز» برنده جایزه نخل طلایی شد و پارسال هم فیلم «آن طرف تپه‌ها» به کارگردانی او در کن جوایز بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر زن را دریافت کرد، دیگر داور بخش مسابقه اصلی این دوره جشنواره است. لین رمزی فیلمساز زن اسکاتلندی و یکی دیگر از چهره‌های آشنا در کن هم در جمع داوران حضور دارد. اولین فیلم او با عنوان «Ratcatcher» سال 1999 در بخش نوعی نگاه کن نمایش داده شد و فیلم بعدی او «Morvern Callar» در 2002 جایزه جوانان جشنواره را برد.


«باید درمورد کوین صحبت کنیم» دیگر ساخته رمزی با بازی تیلدا سوئینتن سال 2011 برای اولین بار در دنیا در بخش مسابقه اصلی کن نمایش داده شد و بعدها یکی از فیلم‌های موفق فصل جوایز بود.


نائومی کاواسه فیلمساز ژاپنی سال 1997 با فیلم «سوزاکو» که در بخش دو هفته کارگردانان کن نمایش داده شد، جایزه دوربین طلایی را برد و حدود یک دهه بعد «جنگل سوگواری» ساخته او جایزه بزرگ کن را برد. دانیل اوتوی بازیگر فرانسوی که در 1996 برای فیلم «روز هشتم» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن شد، نماینده فرانسه در میان داوران بخش مسابقه اصلی است و ویدیا بالان ستاره هندی داوران این بخش را کامل می‌کند.


تازه‌ترین ساخته‌های رومن پولانسکی، برادران کوئن، استیون سودربرگ، پائولو سورنتینو و اصغر فرهادی از مطرح‌ترین فیلم‌های بخش رسمی جشنواره کن 2013 هستند. فرهادی با فیلم فرانسوی «گذشته»‌ در بخش مسابقه اصلی رقابت می‌کند.


همان طور که قبلا اعلام شد جین کمپیون کارگردان برنده جایزه نخل طلای کن رئیس داوران بخش فیلم‌های کوتاه و سینه فونداسیون است.


اودری توتو بازیگر فرانسوی اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه شصت و ششمین جشنواره فیلم کن را به عهده دارد که 15 مه (25 اردیبهشت) با درام «گتسبی بزرگ» به کارگردانی باز لورمان آغاز می‌شود و 26 مه (5 خرداد) با تریلر فرانسوی «زولو» ساخته ژروم سال به پایان می‌رسد.


منبع : خبرآنلاین

به روز شده در : شنبه 7 ارديبهشت 1392 - 22:25

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���