دانلود

ادعای کپی بودن فیلمنامه «پل چوبی» اكران عمومي فيلم را باز هم به تعويق انداخت : فیلمنامه‌نویس «پل چوبی» با تغيير جنسيت بعضي شخصيت‌ها سعی در ایجاد تغییر فیلمنامه داشته است/شاکی پرونده به اين جور اتهام‌زنی‌ عادت دارد :: سينمای ما ::

   سينماي ما- یک شاکی خصوصی با ادعای کپی بودن فیلمنامه "پل چوبی" از روی فیلمنامه وی، از مهدی‌کرم‌پور کارگردان "پل چوبی" شکایت کرد ولی کرم‌پور می‌گوید این فرد عادت دارد هر چند وقت یکبار با همین ادعا از کارگردانان سینما چون رخشان بنی‌اعتماد، فریدون جیرانی و ... شکایت‌های بی‌نتیجه کند.

حميد نجاتي وكيل کوروش رحمتی شاکی پرونده فیلم سینمایی "پل چوبی" با بيان اين مطلب كه فيلم سينمايي "پل چوبي" برگرفته از فيلمنامه "عشق، سيگار، قهوه" به نگارش كوروش رحمتي است، گفت: كوروش رحمتي در سال 1385 فيلمنامه‌اي با نام "عشق، سيگار، قهوه" در بانك فيلمنامه خانه سينما به ثبت رسانده است اما بعد از مدتي مهدي كرم‌پور فيلمي با نام "پل چوبي" به تهيه كنندگي علي سرتيپي مي‌سازد كه بعد از اكران در جشنواره فيلم فجر موكل من متوجه مي شود اين فيلم از روي فيلمنامه او ساخته شده است.

وي ادامه داد: فیلمنامه‌نویس "پل چوبی" با تغيير جنسيت بعضي شخصيت‌ها سعی در ایجاد تغییر فیلمنامه "عشق، سیگار، قهوه" کرده اما گره اصلي فيلم و همچنين پايان‌بندي آن برگرفته از فيلمنامه "عشق، سيگار، قهوه" است كه سازندگان فيلم فوق تنها موضوع انتخابات سال 88 را به قصه فيلمشان اضافه کرده‌اند.

نجاتي با اشاره به اينكه همين امر سبب شد تا شكايتي عليه سازندگان فيلم تسليم دادگاه کنیم، توضيح داد: دادگاه هيئت كارشناسي را با حضور 5 نفر از متخصصان امر به مسئوليت دكتر علي پويان براي بررسي اين امر تعيين کرد كه اين هيئت بعد از بررسي كامل و بازديد فيلم "پل چوبي" به اتفاق آرا نظريه خود را مبني بر مشابهت‌هاي غير قابل انكار به بازپرسي محترم ارائه کردند.

این وکیل گفت: اين پرونده از سال 90 در شعبه 4 بازپرسي دادسراي فرهنگ و رسانه تهران در حال پيگيري است و بعد از نامه دادگاه در اين مورد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، رئيس سازمان سينمايي اعلام کرد تا مشخص شدن وضعيت پرونده در دادگاه به اين فيلم اجازه اكران نخواهد داد.  سازندگان فيلم "پل چوبي" در رسانه ها علت اكران نشدن فيلم خود را ممانعت حوزه هنري اعلام كردند در حالی که اینگونه نبوده و مساله قضایی باعث شده که این فیلم تا امروز به نمایش درنیاید.

نجاتي با اشاره به اين مطلب كه با توجه به تغيير دولت و با عنايت به اينكه هنوز مديران جديد سينمايي بر سركار نيامده‌اند، بیان کرد: سازندگان فيلم سينمايي "پل چوبي" از اين فرصت استفاده كرده و اكران دوم عيد فطر را براي نمايش اين فيلم در سينماها به رسانه ها اطلاع داده اند.

توضیحات کارگردان "پل چوبی" درباره اتهام کپی بودن فیلمنامه فیلمش

اما مهدی کرم پور کارگردان این فیلم سینمایی در گفتگویی با خبرنگار مهر با بیان این مطلب که هیچ توضیحی درباره صحبت‌های موکل و شاکی این پرونده ندارد، ادامه داد: آنچه که من در رابطه کوروش رحمتی شنیده ام، نشان می دهد او تجربه های زیادی در رابطه با شکایت از کارگردانان مختلف از جمله رخشان بنی اعتماد و فریدون جیرانی دارد، که هیچ کدام از ادعاهای او در دادگاه ها ثابت نشده و همیشه رای دادگاه به نفع کارگردانان بوده است.

وی بیان کرد: آن چه مشخص است، کوروش رحمتی یک شاکی حرفه ای است که هر چند وقت یک بار از یک کارگردان شکایت می کند.

"پل چوبی" آخرین ساخته مهدی کرم پور در سی و امین جشنواره بین المللی فیلم فجر است. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: "پل چوبی" معبری بود بر خندق شمالی تهران، ما بین پایتخت و ییلاق شمیران، محل اتصال تهران قدیم و تهران مدرن، اینجا و اکنون محله پل چوبی یادگار گذشته است، نامی به جا مانده در قلب شهری پرهیاهو و محل رخداد عاشاقانه های ناآرام. این فیلم سینمایی طی دو سال گذشته به دلیل مشکلات مختلفی اجازه اکران در سینماها را نداشته است، اما قرارست در اکران دوم عید فطر به روی پرده سینماها می رود.

در این فیلم بازیگرانی مهران مدیری، بهرام رادان، هدیه تهران، مهناز افشار از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.منبع : مهر

به روز شده در : يکشنبه 3 شهريور 1392 - 16:43

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب |

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���