دانلود

 بفرمایید شام ما و بفرمایید شام آن‌ها از زبان بیژن بیرنگ : «بفرمایید شام» ایرانی نشان خواهد داد ستاره‌هایی که دوست‌شان دارید زندگی معمولی دارند :: سينمای ما ::

   سینمای ما- مدتی می‌شد بعد از «بازی هم زندگی» برنامه‌ای از بیژن بیرنگ ندیده بودیم، اما اگر دل‌تان برای کارهایش تنگ شده به‌زودی می‌توانید «بفرمایید شام» ایرانی را بخرید تا به قول خودش «یادگاری ارزشمند را در گنچینه ارزشمند خانه‌تان نگهداری کنید». او درباره این مجموعه نکاتی را مطرح کرده است.


الگو گرفته‌ایم اما متفاوت هستیم
حدود سه ماه است درگیر تولید برنامه «بفرمایید شام» ایرانی هستیم. متأسفانه یک‌سری سوءتفاهمات به دلیل اسم مشابه برنامه تولیدی ما با برنامه یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای به‌وجود آمده است.

البته تاریخچه این برنامه نشان می‌دهد، نخستین بار شبکه ITVGLOBAL طراح اصلی بفرمایید شام بوده و امتیاز اصلی متعلق به این شبکه است و امروز حدود 30 کشور در حال اجرا و ساخت این برنامه با مدل‌های مختلف خودشان هستند، اما آن‌چه طراح اصلی «بفرمایید شام» از تمام کشورهایی که قصد دارند طرح این برنامه را در کشور خودشان اجرایی کنند خواسته، استفاده از نام اصلی این برنامه بدون هیچ‌گونه تغییرات است. هیچ ادعایی نداریم که قرار است در شکل اصلی این برنامه تغییرات اساسی نسبت به نمونه‌های معمول که پیش از این تولید و پخش شده است، اتفاق بیفتد.

با ستاره‌های‌تان هم سفره خواهید شد
برای ساخت سری اول برنامه «بفرمایید شام» با سختی‌های بسیار زیادی روبه‌رو بودیم؛ از جمله مهم‌ترین آن‌ها ترسی بود که بازیگران‌مان از نشان دادن خانه و زندگی‌شان داشند؛ به‌خصوص آقایان که به محض اینکه می‌گفتیم قرار است تصویربرداری در خانه خودتان انجام شود، از همکاری با ما منصرف می‌شدند، اما خوشبختانه گروه اول از بازیگرانی که با آن‌‌ها برای همکاری به توافق رسیدیم. این ترس را شکستند و تصور می‌‌کنم بعد از پخش سری اول بفرمایید شام، خیلی از بازیگران و افراد مشهور دوست داشته باشند در این برنامه شرکت کنند و با دوستدارنشان هم سفره شوند.

سفره‌ای به وسعت تمام ایران
سفره‌ای در که در «بفرمایید شام» پهن می‌شود و همه دور آن می‌نشینند، نمادی از فرهنگ ایرانی ماست؛ سفره در تمام ایران یک معنای واحد دارد. در فرهنگ غنی ایرانیان ضرب‌المثلی وجود دارد که می‌گویند طرف سرسفره پدرومادرش بزرگ شده؛ این نشان از خوردن نان حلال در زندگی است و اهمیت و قداست سفره در فرهنگ ایرانی را نشان می‌دهد. سفره در فرهنگ ایرانی وسیله‌ای است برای تناول غذاهای اهالی یک خانه یا اقوام یک خانواده در کنار یکدیگر و در واقع بهانه‌ای است برای گردهم آوردن آدم هایی که غرق در زندگی روزمره‌شان شده‌اند و در حال فراموش کردن فرهنگ بزرگی به نام صله‌رحم هستند.

آن سفره اصیل نیست
معتقدم ایرانیانی که خارج از مرز این خاک‌وبوم زندگی می‌کنند، به واسطه سال‌ها زندگی در مجمع و با فرهنگ‌های دیگر، نمی‌تواند مدعی شوند یک شهروند ایرانی تمام عیار هستند. صددرصد فرهنگ کسانی که سال‌هاست خارج از خاک ایران زندگی کرده، متفاوت‌تر از فرهنگ کسانی که سال‌هاست خارج از خاک ایران زندگی کرده، متفاوت‌تر از فرهنگ کسانی است که از بدو تولد در همین خاک رشد کرده و قد کشیده‌اند. تصور می‌کنم کسانی که خارج از خاک ایران زندگی و در برنامه «بفرمایید شام» شرکت می‌کنند. نمی‌توانند به واسطه فرهنگ و از آن مهم‌تر موجود نبودن ابزار لازم در کشورهای دیگر سفره اصیل ایرانی تدارک ببینند.

کشف تفاوت دنیای مردان و زنان
فکر می‌کنم برنامه ما غیر از اینکه بخواهد به آشپزی و غذا خوردن شکرت کنندگانش بپردازد، حرف‌های بسیارمهم‌تری داشته باشد؛ در واقع برنامه «بفرمایید شام» یک بهانه است باری کشف بسیاری مسائل از جمله کشف تفاوت‌های دنیای مردان و زنان؛ اینکه همیشه این ترس در خانم‌های وجود داشته که وقتی آقایان در یک جمع مجردی و دوستانه ودور هم جمع می‌شوند، چه حرف‌هایی دارند، چگونه معاشرت می‌کنند و چگونه وقت‌شان را می‌گذرانند با برعکس؛ ما در «بفرمایید شام» ایرانی این مسائل را به شما نشان خواهیم داد و این مخاطبان برنامه ما هستند که بعد از دیدن هر قسمت، بیشتر متوجه تفاوت‌ دنیای مردان و زنان خواهند شد.

یادگاری باارزش در گنجینه ارزشمند شما
«بفرمایید شام» ایرانی به شما نشان خواهد داد بازیگران و ستاره‌هایی که دوست‌شان دارید و بارها در سینما و تلویزیون دیده‌اید هم مانندهمه ما زندگی معمولی دارند و از یک سیاره دیگر نیامده‌‌اند؛ مثلاً رامبد جوان هم مثل خیلی‌های دیگر وقتی گرسنه‌اش می‌شود به نانوایی سرکوچه‌شان می‌رود و نان تافتون می‌خرد. ما هم با او همراه شدیم و نان خریدنش را دیدیم. شما هم خواهید دید.

اتفاق جالبی که در «بفرمایید شام» ایرانی ما افتاده، این است که مردم جنبه و روی دیگر از زندگی‌ آدم‌های محبوب‌شان را خواهند دید. بازیگری که می‌گوید من به خاطر مخاطبانم بیشتر با او و زندگی‌اش آشنا شوند. در واقع «بفرمایید شام» ایرانی ما این‌بار قبل از اینکه خدایی ناکرده قرار باشد اتفاقی برای افراد شناخته شده کشورمان بیفتد به سراغ‌شان رفته تا در سال 1390، یک مجموعه مستند از زندگی این افراد را در گنجینه ارزشمند خانه‌های مردم ذخیره کند تا همیشه به‌عنوان یک یارگاری باارزش از آن یاد کنند.منبع : زندگی ایرانی - خبر آنلاین

به روز شده در : پنجشنبه 27 مرداد 1390 - 1:9

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

شهروز
پنجشنبه 27 مرداد 1390 - 6:28
4
موافقم مخالفم
 

ستاره ای که منو دوس داره، گمون نکنم شام بخوره، چون واقعاً لاغره.

سعید محمودیان
پنجشنبه 27 مرداد 1390 - 12:16
-1
موافقم مخالفم
 
عالیه

به نظرم این یه کار خوبه و نیاز به همراهی بازیگران، خوانندگان و فوتبالیست ها داره مثل سری اول 4 بازیگر مرد، سری دوم 4 بازیگر زن، سری سوم 4 خواننده معروف کشور (پیشنهاد من: رضا صادقی، محسن چاوشی، محسن یگانه، احسان خواجه امیری که میدونم میترکونه میلیاردی میشه) و ... واینکه خیلی باید ارزون باشه تا بفروشه مثلا 1000 ریال خوبه، 2000 باشه من که دلم نمیاد بخرم.

خواننده ها بیشتر باشن بهتره چون واقعا تو ایران رسانه ای واسشون وجود نداره

مهسا
جمعه 28 مرداد 1390 - 12:38
-5
موافقم مخالفم
 

شدیدا دلم برای برنامه های بیژن بیرنگ نازنین تنگ شده. خوشحالم که بار دیگه شاهد برنامه ی مطمئنا زیبایی خواهیم بود.

سروناز
شنبه 29 مرداد 1390 - 9:26
-3
موافقم مخالفم
 

عالیـــــــــــــــه

نیما
يکشنبه 30 مرداد 1390 - 8:44
0
موافقم مخالفم
 

ای بابا.آقای سعید محمودیان اینجا هم آقایون سوا خانوما سوا؟؟؟؟

واسه هنرمندا که دیگه این چیزا ملاک نیس.

به نظرم بد نیس

رسول
دوشنبه 31 مرداد 1390 - 17:26
28
موافقم مخالفم
 
جالبه

می دونستم اصل برنامه باید مال یه کشور دیگه باشه ولی نمی دونستم کدوم شبکه جالبه

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���