دانلود

محسن اميريوسفي مي‌گويد آن‌قدر با مرگ شوخي كردم تا او هم تصميم گرفت تلافي كند! : براي اولين بار يک منتقد سينما باعث نجات جان فيلمساز مي‌شود! :: سينمای ما ::


   


محسن اميريوسفي مي‌گويد آن‌قدر با مرگ شوخي كردم تا او هم تصميم گرفت تلافي كند!
براي اولين بار يک منتقد سينما باعث نجات جان فيلمساز مي‌شود!

سينماي ما- محسن اميريوسفي كارگردان جوان سينماي ايران كه از هفته‌ي گذشته به دليل گرفتگي عروق مغزي در بيمارستان بستري است، گفت: تنها نشانه بيماري‌‌، سر دردهايي بود كه داشتم و البته آن‌ها را جدي نمي‌گرفتم و آقاي دكتر اميد روحاني بودند كه بيماري‌ام را متوجه شده و پيگيري‌هاي ايشان باعث شد كه وضعيت سلامتي‌ام وخيم نشود.
اين كارگردان جوان اين روزها در بخش عمومي جراحي و داخلي بيمارستان «توس» تهران بستري است.

اميريوسفي درباره علت بستري شدنش در بيمارستان به ايسنا گفت: ابتدا فقط سر درد‌هايي بود كه هيچ توجهي به آنها نداشتم تا اينكه چند روز قبل، پس از نمايش مستند «كهريزك چهار نگاه» از سفر بازگشتم و سر درد‌هايم باعث شد كه با اصرار آقاي دكتر اميد روحاني (بازيگر، منتقد سينما) يك ام.آر.آي از سرم انداختم و آزمايش خون هم دادم كه باز هم اين عكس و آزمايش هيچ چيزي را نشان نداد.

وي در عين حال گفت: آقاي روحاني باز هم پيگيري كردند و در عكس آم. آر.آي مجدد مشخص شد كه گرفتگي عروق مغزي دارم و سپس خودم به بيمارستان آمدم. جالب است كه دكترها مي‌گفتند اگر اين تشخيص و پيگيري 4ـ5 ساعت ديرتر انجام مي‌شد، احتمالا به كما مي‌رفتم چرا كه لخته خوني در رگ‌ها ايجاد شده بود.

كارگردان «آتشكار» درباره‌ي دليل لختگي خون، توضيح داد: طبق آزمايش‌هايي كه داده‌ام، دكتر‌هاي گفته‌اند كه خوشبختانه مشكل خاصي نيست. آنها مي‌گويند لختگي خون حاصل فشار‌هاي عصبي است كه متاسفانه اين فشار‌هاي بر روي بسياري از همكاران‌ ما وجود دارد. جالب است كه تازه دوستاني مانند آقاي كاهاني به من مي‌گويند «تو كف خونسردي در سينما هستي»!

كارگردان «خواب تلخ» كه نسبت به روز‌هاي گذشته وضعيت عمومي‌اش بسيار بهتر شده است و به گفته خودش راه رفتن را دوباره آغاز كرده است، افزود: خدا را شكر خطر رفع شده است و فعلا يكي، دو روز است كه از تخت پايين مي‌آيم و گاهي يادم مي‌رود كه مريضم. در هر صورت آنقدر با مرگ شوخي كردم تا او هم تصميم گرفت تلافي كند و با من شوخي كند! باز هم خدا را شكر كه فقط شوخي كرده بودم!

اميريوسفي در پايان از تمام افرادي كه در اين مدت بيماري جوياي حال او بوده‌اند، تشكر كرد و در عين حال از برخي نام برد و ادامه داد: از آقاي ميرعلائي (رييس بنياد فارابي) که همان ساعات اوليه در بيمارستان حضور پيدا کردند تشکر مي‌کنم. همچنين بايد از حضورآقاي عسگرپور (رئيس خانه سينما)، اعضاي شوراي‌هاي مرکزي انجمن مستندسازان، مجمع فيلمسازان سينماي ايران، کانون کارگردانان سينماي ايران، انجمن فيلم کوتاه، روابط عمومي شهرداري تهران، کانون ايران نوين، دکتر محسني زاده، دکتر زماني، دکترعادي بيگ و پرسنل بخش سي سي يو بيمارستان توس و مرکز ام. آر.آي جام جم و آزمايشگاه مرکزي تهران تشکر کنم. در اين مدت دوستان و اهالي سينما با حضور پرتعدادشان در بيمارستان و يا تماس‌هايشان جوياي احوالم شدند كه بايد از آنها هم تشکر کنم.

اين كارگردان درپايان به ايسنا گفت: ناجي اصلي من دکتر اميد روحاني بود که پيگري‌هاي ايشان باعث تشخيص به موقع و درمان گرفتگي عروق مغزي‌ام شد. فکر کنم اين اولين باري است که يک منتقد سينما باعث نجات جان يک فيلمساز مي‌شود!


منبع : ايسنا

به روز شده در : شنبه 6 خرداد 1391 - 22:9

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

سعید
يکشنبه 7 خرداد 1391 - 0:49
9
موافقم مخالفم
 

جالبه که "خواب تلخ" امیریوسفی در جشنواره کن دو تا جایزه گرفته و تقارن بیماری و برگزاری جشنواره کن واقعاً جالبه....! عمرش به دنیا بوده....

ghazaleh
يکشنبه 7 خرداد 1391 - 10:13
5
موافقم مخالفم
 

4تا دوست مثل دتر روحانی داشته باشیم 20 سال بیشتر عمر می کنیم!!

هومن
يکشنبه 7 خرداد 1391 - 12:38
5
موافقم مخالفم
 

عزرائیل خواست تلافی کنه ولی گفت بگذار چند تا فیلم درجه یک دیگه بسازه بعد....!!!

dastan
پنجشنبه 11 خرداد 1391 - 19:49
-1
موافقم مخالفم
 
شوخی با مرگ

امیر یوسفی که امیدوارم سالیان سال زنده و سلامت باشه توی دو فیلمش با مرگ شوخی‌ کرد و مرگ هم یه شوخی با اون کرد ،،،،،خدا نگهدارش

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���