سينماي ما- روزهاي گذشته در خبرگزاري مهر و برخي رسانه‌هاي مجازي منتشر شد مبني بر اين كه مجموعه نمایش خانگی "قلب یخی" که قرار بود هفته گذشته فصل سومش به کارگردانی سامان مقدم کلید بخورد، به دلیل آماده نبودن فیلمنامه بطور کامل تعطیل شده و گروه تولید با عوامل پروژه تسویه حساب کردند.

متن كامل خبر اين بود:
دو فصل اول این مجموعه به‌عنون اولین سریال ایرانی شبکه نمایش خانگی توسط محمدحسین لطیفی به تهیه‌کنندگی سیدکمال طباطبایی ساخته شد که فیلمنامه آن نیز متعلق به حامد عنقا بود. اما در قسمت‌های پایانی فصل دوم این مجموعه حذفیاتی اعمال شد که به کلیت داستان لطمه زد و این موضوع یکی از دلایل کناره‌گیری لطیفی و عنقا از این پروژه بود. البته محمدحسن لطیفی بعد از "قلب یخی" بلافاصله کارگردانی "ساخت ایران" را برعهده گرفت و تاکنون هیچ صحبتی درباره کناره‌گیری خود از این پروژه نکرده است.
برای فصل سوم این‌بار طباطبایی سراغ سامان مقدم رفت و پس از بستن قرارداد کارگردانی با وی قرار شد فیلمنامه فصل سوم تغییرات زیادی نسبت به دو فصل قبلی داشته باشد و درهمین راستا ترکیب بازیگران نیز عوض شد. در ابتدا قرار بود حامد عنقا کار با مقدم را ادامه دهد که این امر محقق نشد.

رضا عطاران، رضا کیانیان، هدیه تهرانی، پژمان بازغی، مهران مدیری، هانیه توسلی، حسین یاری، الناز شاکردوست، سید مهرداد ضیائی از بازیگران این مجموعه بودند که قرار بود در فصل سوم در کنار مقدم همکاری کنند.
گروه مدتی در حال ساخت دکور در لوکیشنی حوالی اتوبان همت بودند که به دلیل آماده نشدن فیلمنامه آغاز تصویربرداری مجموعه "قلب یخی" به تاخیر افتاد.
تاکنون بعد از حامد عنقا، زامیاد سعدوندیان، نوید توحیدی، احمد رفیع‌زاده و پیمان عباسی با این گروه برای نگارش فیلمنامه همکاری کرده‌اند اما هنوز فیلمنامه مورد نظر کارگردان و بازیگران مجموعه آماده نشده است. به همین دلیل ساخت مجموعه به مدت یک ماه تعطیل شد و گروه تولید با بازیگران و عوامل تسویه حساب کرده‌اند تا در صورت به نتیجه رسیدن فیلمنامه دوباره از آنها دعوت به عمل آید. البته ممکن است در این مدت با پروژه دیگری قرارداد ببندند و حضور آنها منتفی شود.
هم اکنون علیرضا بذرافشان نگارش فیلمنامه را برعهده گرفته و گویا قرار است عنوان مجموعه هم تغییر کند! شنیده‌ها حاکی است برای مرحله پیش تولید این مجموعه تاکنون دو میلیارد ونیم هزینه شده است.

طرح یا فیلمنامه جدید دوباره بايد بررسی شود

در همین ارتباط و درباره شرایط تولید یک مجموعه خانگی سعید رجبی‌‌فروتن مدیر دفتر همکاری‌های سمعی و بصری و نمایش خانگی وزارت فرهنگ و ارشاد به خبرنگار مهر گفت: ما فقط برای مجموعه‌ها و یا فیلم‌های شبکه نمایش خانگی "پروانه نمایش" صادر می‌کنیم و صدور مجوز ساخت این آثار در شورای اداره نظارت و ارزشیابی ارشاد انجام می‌شود. به همین دلیل درباره تغیرات این مجموعه باید مدیر اداره کل صحبت کنید.

علیرضا سجادپور مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد هم درباره تغییر کارگردان و نویسنده این مجموعه گفت: تغییر نویسنده و کارگردان بعضی مواقع پیش می‌آید. حتی ممکن است در یک فیلم سینمایی نیز این اتفاق پیش بیاید. مهم برای ما حضور تهیه‌کننده است که همانطور که می‌دانید کمال طباطبایی تهیه‌کنندگی دو فصل قبلی این مجموعه را هم برعهده داشته است. آنها فقط این تغییرات را به ما اطلاع می‌دهند و اگر مورد خاصی نباشد بدون مخالفت کارشان ادامه می‌یابد.
وی ادامه داد: ما بر اساس فیلمنامه و طرح کلی، مجوز را صادر می‌کنیم و نباید از این مصوبه تخطی صورت گیرد. هر گونه تغیری در متن باید به شورا پروانه ساخت اعلام شود و طرح یا فیلمنامه جدید دوباره مورد بررسی قرار گیرد.
سجادپور همچنین درباره تعطیلی این پروژه گفت: توقف هر پروژه‌ای بیشترین آسیب را به عوامل آن وارد می‌کند و به نوعی هزینه‌ها را بالا می‌برد. این موضوع خیلی به ارشاد برنمی‌گردد. اما به هر حال اگر در اجرا پروژه اشکالاتی به وجود آید و به لحاظ زمان‌بندی و نظم و انضباط خللی در کار رخ دهد، تهیه‌کننده برای دفعات بعد به راحتی مجوز ساخت نخواهد گرفت.

«قلب يخي» تعطيل نشده و اخبار رسانه‌ها شايعه است

اما روز گذشته سید کمال طباطبایی تهیه‌کننده مجموعه «قلب یخی» در واکنش به خبر یکی از خبرگزاری‌ها درباره تعطیلی پروژه گفت: برای آن دسته از خبرنگاران که این نوع خبرها را می‌زنند و پروژه‌ای که هنوز فیلمبرداری‌اش آغاز نشده خبر تعطیلی‌اش را اعلام می‌کنند، متاسف هستم. من به عنوان تهیه‌کننده کار چه زمانی شروع فیلمبرداری را اعلام کردم که رسانه‌ها اخبار تعطیلی آن را اعلام می‌کنند. برخی از خبرنگاران علاقمندند تنها ستون‌های‌شان را پر کنند. ضمن اظهار تاسف برای برخی از خبرنگاران که در محیط سلامت رسانه رسوخ کردند، باید بگویم پروژه کارش را انجام می‌دهد و با تکمیل شدن شرایط کار مراحل فیلمبرداری شروع خواهد شد.

وی در ادامه گفت: من هنوز تست گریم کار را آغاز نکردم، نمی‌دانم خبرنگار خبرگزاری چه نشانه‌هایی از شروع فیلمبرداری دیدند که مجموعه را شروع نکرده تعطیل کردند. من هنوز کارم را شروع نکردم، ابتدایی‌ترین کار برای آغاز فیلمبرداری تست گریم است که هنوز آغاز نشده است.

تهیه‌کننده «در انتظار معجزه» درباره فیلمنامه گفت: فیلمنامه در حال نگارش است و توسط آقای سامان مقدم بازنویسی نهایی‌اش انجام می‌شود. در اولین فرصت که فیلمنامه تکمیل شد، ما مجموعه را جلوی دوربین می‌بریم و منتظر هستیم تا آخرین مراحل نگارش مجموعه انجام و ‌ظرف یک یا دو هفته آینده تست گریم بازیگران صورت می‌گیرد و مطابق برنامه‌ریزی فیلمبرداری بعد از انجام تست گریم و لباس انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت: همه گروه منتظر هستند از جمله بازیگر، تولید، صحنه، تدارکات و لباس، ‌معطل آخرین روتوش‌های فیلمنامه هستیم و فیلمنامه مشکل لاینحل سینما است‌. بازیگرانی که قرارداد داریم هدیه تهرانی، مهران مدیری، رضا کیانیان، رضا عطاران، هانیه توسلی، پژمان بازغی، علی طباطبایی و حسین یاری هستند که حضورشان قطعی است؛ طبیعتا ظرف چند روز آینده که فرصت داریم به گروه بازیگران اضافه خواهد شد.

طباطبایی در ادامه به لوکیشن‌های مجموعه اشاره کرد و گفت: از هشتاد لوکیشنی که مجموعه نیاز دارد، دو لوکیشن را به گونه‌ای آماده کردیم که امکانی برای جلوه‌های ویژه کامپیوتری کار فراهم کند، در این لوکیشن‌ها صحنه‌های اکشن و بخشی از صحنه‌ها که به شرایط ویژه نیاز دارد را خواهیم گرفت. این محیط به ما اجازه می‌هد که از بالاترین تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم.

وی در خاتمه افزود: هدف اصلی ما و تلاش گروه این است که همسو با سیاست‌های وزارت ارشاد عمل کنیم و تمام مراحل فیلمنامه و تولید همسو با سیاست‌‌های وزارت ارشاد انجام خواهد گرفت، از رسانه‌ها می‌خواهیم تا به جای شایعه پراکنی‌ها اجازه بدهند در شرایط سخت پروژه‌ها کارشان را در آرامش انجام دهند و طبیعتا در اولین فرصت ظرف چند روز آینده با انجام تست گریم اخبار شروع فیلمبرداری و تست عکس‌ها را به سمع و نظر تمام رسانه‌ها و مخاطبین ارایه می‌شود.


منبع : مهر - فارس

به روز شده در : دوشنبه 8 خرداد 1391 - 2:33

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

باران
جمعه 17 شهريور 1391 - 8:48
-3
موافقم مخالفم
 
سریال قلب یخی

یکسال از آخرین سریال قلب یخی گذشته و دنبال کننده های آن همچنان منتظرند ولی تهیه کننده هنوز تست گریم نگرفته است؟!

فقط برایشان مهم بود که سریال فلب یخی به خوبی فروش برود و دیگر برایشان مهم نیست که بینندگان آن در انتظار پایان سریال به سر می برند تا بدانند نتیجه چه خواهد شد؟!

من هم برای عوامل کار متاسفم!

باران
جمعه 17 شهريور 1391 - 8:48
3
موافقم مخالفم
 
سریال قلب یخی

یکسال از آخرین سریال قلب یخی گذشته و دنبال کننده های آن همچنان منتظرند ولی تهیه کننده هنوز تست گریم نگرفته است؟!

فقط برایشان مهم بود که سریال فلب یخی به خوبی فروش برود و دیگر برایشان مهم نیست که بینندگان آن در انتظار پایان سریال به سر می برند تا بدانند نتیجه چه خواهد شد؟!

من هم برای عوامل کار متاسفم!

ستاره
سه‌شنبه 21 شهريور 1391 - 11:22
6
موافقم مخالفم
 
قلب یخی

سریال قلب یخی یکی از زیباترین ها بود که هر هفته منتظر قسمت جدیدش بودیم اما تاخیر پشت تاخیر......من که چشمم اب نمیخوره قسمت جدیدی از این سریال ببینیم.

فرهاد
پنجشنبه 23 شهريور 1391 - 12:23
-6
موافقم مخالفم
 

این بی انصافی و نامردیه که به احساسات بیننده بی توجه اند. همه فقط حرف از مردمی بودن میزنن ولی هیچ کدومشون شرافت کاری ندارن. همه فقط به فکر پول دراوردنن.براشون متاسفم.برای اونایی که فقط ادعای خاکی بودن و مردمی بودن دارن...

نسیم
دوشنبه 27 شهريور 1391 - 6:25
13
موافقم مخالفم
 

خیلی دوست داشتم بدونم این همه پیچ در پیچی به کجا میرسه. حتما خودشونم نفهمیدن فیلم چی به چی شد . در کل واسه این همه بی ارادگی متاسفم . این بود اثر ماندگار ؟؟؟؟؟؟؟

محمد حسین جون خوب امتحان پس دادی ، تو که مرد عمل نیستی واسه چی پا به میدون میزاری ؟

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���