دانلود

برگزاركننده كنسرت مازيار فلاحي مي‌گويد بازیگر دستگیرشده هيچ ربطي به كنسرت ندارد : شما آدمهای بد حجاب را در جای دیگری ندیده‌اید؟/ این افراد تنها در کنسرت‌ها حضور دارند که دستگیر می‌شوند؟ :: سينمای ما ::

   


برگزاركننده كنسرت مازيار فلاحي مي‌گويد بازیگر دستگیرشده هيچ ربطي به كنسرت ندارد
شما آدمهای بد حجاب را در جای دیگری ندیده‌اید؟/ این افراد تنها در کنسرت‌ها حضور دارند که دستگیر می‌شوند؟

سينماي ما- بازداشت هنرمند سینمایی در کنسرت مازیار فلاحی هیچ ارتباطی با کنسرت ندارد ایشان اصلا میهمان این برنامه نبودند وبرای شرکت در کنسرت نیامده بودند. گویا این بازیگردر طبقه پایین برج میلاد در برنامه رونمایی از یک فیلمی دعوت شده بودند که حضور آن زمان ایشان مصادف شده بود با ساعت اجرای کنسرت.
شاید تا به حال خبرهای متفاوتی در مورد حضور گشت ارشاد و جمع آوری افراد بد حجاب شنیده باشید و گفتن اخبار در این مورد دیگر کمی لوث شده باشد، اما اتفاقی که در چند شب گذشته در کنسرت مازیار فلاحی افتاد ورای این صحبت‌هاست.

حضور ماموران نیروی انتظامی در برج میلاد قبل از اجرای کنسرت خواننده پاپ سبب شد تا کمی فضای روحی برنامه را حتی برای کسانی که با رعایت کامل حجاب اسلامی به برنامه آمده بودند مختل کند.

اگر در سطح شهر نگاه بیاندازیم از این نوع پوشش‌ها به چشم می‌خورد اما نکته‌ای که حائز اهمیت است این است که با توجه به نگاه سلیقه‌ای حاکم برگشت ارشاد به واقع می‌توان فرم خاصی را مشخص کرد که به آن خلاف شئونات گفت.

بطور مثال عکسی که رسانه‌ها از بازیگر معروف دستگیر شده منتشر کردند به خوبی نشانگر این بود که نوعی نگاه سلیقه‌ای حاکم است چرا که پوشش وی خیلی پوشیده‌تر از دیگرانی بود که در خیابان‌ها می‌بینیم. نکته مهم اینجاست که هر صدای مخالفی که علیه گشت ارشاد بلند می‌شود متهم می‌گردد به اماجه‌گری، اما باید گفت ما با حجاب فقهی کاملا موافقیم و امر به معروف و نهی از منکر را ار فروعات حتمی دین می‌دانیم اما این گونه برخورد‌ها را بیشتر اعمال سلیقه می‌دانیم تا روح دین، چرا که رهبر معظم انقلاب نگاه دیگری در این باره دارند و آن را کار فرهنگی است نه رفتار انتظامی.

در گیر شدن نیروی انتظامی در این مسائل فرعی سبب می‌شود تامین امنیت که وظیفه اصلی این نیروست به فراموشی سپرده شود و اتفاقاتی نظیر پارک طالقانی و میدان کاج حادث شود.

با توجه به کمبود فضاهای تفریحی در تهران با توجه به حجم جمعیت، اگر این گونه فضاهای فرهنگی نیز رویکرد انتشامی به خود بگیرد جوانان به سمت تفریحات زیر زمینی می‌روند و این اتفاق نا‌میمون متوجه کسانی است که در فضاهای دیگر با نگاه سطحی برخورد کرده‌اند.

به گفته سرداراسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از سوی طیف خاصی برگزار می‌شود و احساسشان این است که این جا نرم خاصی است! این در حالی است که این کنسرت‌ها مدتی زیادی است که در کشور ما برپا می‌شود و تا به حال هم نه خوانندگان و نه برگزار کنندگان این مراسم قصد هنجارشکنی در جامعه را داشته‌اند و مطمئن باشید اگر به این گونه بود مسئولین محترم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران مجوز اجرای این گونه برنامه‌ها را نمی‌دادند.

البته باید به عرضتان برسانیم حادثه عصردوشنبه در کنسرت مازیار فلاحی قبل از برگزاری این برنامه بود و هیچ تشویق و ترغیبی از سوی مسئولان برگزار کننده کنسرت برای پوشیدن این نوع لباس‌ها و فرم‌های خاص که منجر به هنجار شکنی می‌شود نبوده است.

محمدحسین توتونچیان مدیر موسسه فرهنگی هنری «ققنوس» که از مدیران جوان حوزه موسیقی کشور است و تا کنون موسسه «ققنوس» برگزار کننده تعدادی از کنسرت‌های موفق موسیقی در سال‌های اخیر بوده است در گفت‌و‌گو با شبکه ایران درباره صحبت سردارمقدم درمورد طیف خاص برگزار کننده کنسرت‌ها گفت: ما در این کنسرت‌ها اتفاقات فرهنگی مملکت را رقم می‌زنیم و کسانی که در این کنسرت‌ها شرکت می‌کنند قطعا افرادی فرهنگی است و در حقیقت از قشری هستند که به فرهنگ هنرو موسیقی اهمیت می‌دهند و ارزش قائلند.

وی افزود: من با خواننده‌ها وطیف طرفداران استاد شهرام ناظری در یک سال و نیم گذشته کنسرت برگزار کرده‌ام، طیف طرفداران کنسرت سالار عقیلی در بهمن ماه و همچنین طیف طرفداران کامکار‌ها که حدود دو سال و نیم کنسرت برگزار کرده‌ام اما اینکه تمام افرادی که در کنسرت‌ها حضور دارند جمع بندی می‌کنند به نظر من نادیده گرفتن حق و حقوق طرفداران کنسرت‌های سنتی است که من تا کنون برگزار کننده این کنسرت‌ها بوده‌ام.

توتونچیان ادامه داد: اینکه این افراد با چه حجابی می‌آیند مختص برج میلاد یا یک طرفدار نیست. این حقیقتی است که در جامعه ما وجود دارد. شما خودرو ون و گشت ارشاد را در هیچ جای دیگری ندیده‌اید؟ شما آدمهای بد حجاب را در جای دیگری ندیده‌اید؟ این افراد تنها در کنسرت‌ها حضور دارند که دستگیر می‌شوند؟ من همین امروز صبح در محل کارم درگیری گشت ارشاد با مردم را دیدم. بنابراین این یک هنجار یا ناهنجاری است که در مملکت ما وجود دارد و به نظر من برچسب زدن آن به یک طیف و کسانی که حداقل از لحاظ فرهنگی متفاوت‌تر از بقیه افراد جامعه هستند یک نوع کلی نگری است و همه را به یک چوب زدن است.

وی اظهار داشت: ما مورد بد حجابی را در تمام کشور یا سطح شهر می‌بینیم، مورد برخورد با بد حجابی را هم همینطور، برج میلاد هم یک جایی مثل همه جای مملکت است این آدم‌ها هم مثل بقیه افراد سطح شهر.

مدیر موسسه فرهنگی هنری «ققنوس» تصریح کرد: بازداشت هنرمند سینمایی که در شامگاه ۲۲خرداد ماه در کنسرت مازیار فلاحی اتفاق افتاد هیچ ارتباطی با کنسرت ندارد ایشان اصلا مهمان این برنامه نبودند وبرای شرکت درکنسرت نیامده بودند. گویا این بازیگردر طبقه پایین برج میلاد در برنامه رونمایی از یک فیلمی دعوت شده بودند که حضور آن زمان ایشان مصادف شده بود با ساعت اجرای کنسرت.

وی گفت: به نظر من مردم کشور ما مردم خوبی هستند وقتی به آن‌ها شرایط برنامه تذکر داده شود حتما رعایت خواهند کرد.

مدیر موسسه فرهنگی هنری «ققنوس» در پایان افزود: در برنامه شب گذشته کنسرت مازیار فلاحی به مانند شبهای گذشته گشت ارشاد در برج میلاد حضور داشت و مردم هم شئونات اسلامی را رعایت کرده بودند و مشکلی هم پیش نیامد.


منبع : شبکه ایران

به روز شده در : جمعه 26 خرداد 1391 - 23:10

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

javid
يکشنبه 28 خرداد 1391 - 6:59
-7
موافقم مخالفم
 

این چیزی که اینها بهش میگن بدحجابی البته مورد خاصی نیست چراکه بدحجابی واقعی رو در جاهای دیگه به مراتب بدتر ازاین می توان مشاهده کرد

آمین
يکشنبه 28 خرداد 1391 - 9:41
-3
موافقم مخالفم
 

امیدوارم بازیگران سینما از این بازیگر حمایت کنند . واقعا بعضی وقتا جز تاسف به حال مسؤلین کاری نمی توان کرد.

سمیرا
دوشنبه 29 خرداد 1391 - 17:27
1
موافقم مخالفم
 

واقعا خیلی باید از ایشون باید تشکر کرد برای گفتن حرفهایی که تو دل همه ی ما مونده بود اما نمی دونم چرا برگزار کننده ی کنسرت رضا یزدانی هیچ واکنش عمومی ای نداشتند!! وقتی خود اعضای گروه هم مورد تذکر بودند!!

حامد♪
سه‌شنبه 30 خرداد 1391 - 9:33
-14
موافقم مخالفم
 
متاسفم

اين موضوع كاملا هدف دار بوده و فقط براي خراب كردن كنسرت و كنسرت گذار انجام شده ‎، چطور در كنسرتهاي پاپ ديگر خبري از اين گشت ارشاد نيست؟

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���