سينماي ما-

انصار حزب الله، در پی‌ اعلام خبر قطعي اکران فیلمی به کارگردانی جیرانی در بیانیه‌ای نسبت به صدور مجوز فیلم 'من مادرهستم' اعتراض و خواستار لغو صدور این مجوز شدند. به گزارش پایگاه خبری انصار حزب الله، در پی‌اعلام اکران فیلم «من مادر هستم» به کارگردانی جیرانی انصارحزب‌الله 7 آذر بیانیه‌ای صادر کرد که شرح کامل آن در زير آمده است.


«امام حسین علیه‌السلام: خداوند از آن رو امر به معروف و نهی از منکر را نخستین فریضه قرار داده، چون که می‌دانست هنگامی که این فریضه اداء گردد بقیه فرایض اعم از آسان و دشوار به پا داشته می‌شود. (النهایه- ج3- ص42)

19 مهرماه سال جاری انصار حزب‌الله ایران از سوی هزارن عضو خود در سراسر کشور، با استناد به ماده 639 قانون مجازات اسلامی از جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد اسلامی به عنوان مسئول ارائه مجوز به 4 فیلم "برف روی کاج‌ها"، "پل چوبی"، "من مادر هستم" و"من همسرش هستم" و نمایش عمومی آن در سینماهای کشور به دادستان تهران شکایت نمود و در مقابل سازمان سینمایی نیز در یک عقب نشینی آشکار توقف نمایش عمومی آن را اعلام کرد.

اما با گذشت یک ماه از اعلام وصول شکایت امت حزب‌الله هنوز هیچ نشانه‌ای از رسیدگی به این شکایت مشاهده نمی‌گردد. این درحالی است که سازمان سینمایی، این تعلل قوه قضائیه در رسیدگی به اتهامات رئیس سازمان سینمایی را حمل بر مسامحه در شرایط کنونی کشور نموده و با فرصت‌طلبی در هنگامه فرارسیدن ایام عزای سالار شهیدان، رسما آغاز نمایش عمومی کثیف‌ترین فیلم ساخته شده در حلقه مجموعه فیلم‌های موجود با موضوع خیانت را از هشتم آذرماه سال جاری اعلام نموده است، تا از مماشات قوه قضائیه و مصروف شدن توان متدینین در مراسم عزاداری امام حسین علیه‌السلام حداکثر بهره‌برداری را کرده و با نمایش عمومی فحشا به عادی‌سازی زنا پرداخته و بخش اعظمی از جامعه را مبتلا به این فحشا نشان دهد تا درد جامعه روشنفکرنمای سازنده چنین آثار مستهجنی به ناحق به کل امت شهیدپرور ایران تعمیم داده شود.

امروز سازمان اجرایی انصار حزب‌الله به نمایندگی از هزاران عضو خود ضمن اقامه اعتراض به قوه قضائیه به دلیل فراهم آوردن فرصت برای هتاکان به دین و شریعت و به سخره گیرندگان نظام و انقلاب و خون شهدا، اعلام می‌دارد: امت همیشه در صحنه حزب‌الله در برابر عملکرد شنیع سازمان سینمایی هشیار است و بدینوسیله هشدار می‌‌دهد که این سازمان موظف به پیروی از احکام اسلام و رای علمای دین بوده و دراین راستا تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه 7 آذر مهلت دارد حکم لغو مجوز نمایش عمومی فیلم کثیف "من مادرهستم" را اعلام نماید؛ در غیر این صورت مردم متدین با اقتدا به امام شهیدشان راسا وارد عمل گردیده و با عمل به ترتیبات بند"م"وصیتنامه امام خمینی(ره) اعتراض خود را در عرصه عمل و با تحصن در مقابل ساختمان وزارت ارشاد ادامه خواهند داد. بدیهی است توقف اجرای ترتییات بند "م" موکول به تمکین مسئولین بی‌مسئولیت در برابر مطالبه برحق مردم خواهد بود.

وَالْعَاقِبه‌ لِلْمُتَّقِینَ»


*اعتراض بجاست


 علی مطهری یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره بیانیه انصار حزب‌الله پیرامون اعتراض به اکران فیلم جیرانی گفت: وزیر ارشاد باید پاسخگوی معترضان باشد و این اعتراض به عقیده من کاملا بجا است.
علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر دیدگاه خود را درباره بیانیه اخیر انصار حزب‌الله نسبت به صدور مجوز برای یک اثر جیرانی گفت: فیلم "من مادر هستم" را سال گذشته دیدم. به عقیده من فیلم خوبی نبود و فکر می‌کنم صاحبان این بیانیه حق اعتراض دارند و اگر اعتراض آنها اختلالی در نظم عمومی ایجاد نکند، ایرادی ندارد.

وی افزود: البته ترجیح می‌دهم "من مادر هستم" را دوباره ببینم. اما به عقیده من این فیلم نیز مانند "برف روی کاج‌ها" با مضمون خیانت ساخته شده است. این پیام ها برای مخاطبان سینمای ایران مناسب نیست. اساسا باید مشخص شود که انتخاب این سوژه‌ها در آثار سینمای ما به چه دلیل است؟

مطهری ادامه داد: موضوع چنین فیلم‌هایی ممکن است فقط در قشر محدودی از جامعه رخ دهد و به نوعی پرداختن به موضوعاتی چون خیانت یک نوع بدسلیقگی و کج سلیقگی است. سینما نباید مروج این بداخلاقی‌ها باشد.

وی عنوان کرد: به هر حال این طیف می‌توانند اعتراض خود را اعلام کنند و برای تجمع خیابانی هم مجوزهای لازم را دریافت کرده و زمینه قانونی را فراهم کنند. این اعتراض به عقیده من کاملا به جا است.

مطهری در پایان تاکید کرد: متاسفانه ارشاد پاسخگو چنین اتفاقاتی در سینما نیست و وزیر نیز عملکرد ضعیفی دارد و از خود استقلال ندارد. باید ارشاد پاسخگو باشد و معترضان را قانع کند.

 

بیانیه دوم انصار حزب الله برای فیلم جیرانی

انصار حزب الله ایران در بیانیه‌ای با اشاره به اتمام مهلت ضرب الاجل آنها به منظور لغو مجوز فیلم 'من مادر هستم' و عدم واکنش ارشاد در برابر این خواسته، از مردم برای شرکت در تحصن شنبه آینده در مقابل سازمان سینمایی دعوت کرد. سازمان اجرایی انصار حزب الله تهران در بیانیه تازه خود با دعوت عمومی از مردم برای پیوستن به تحصن در مقابل سازمان سینمایی آورده است:


"پیرو بیانیه صادر شده از سوی سازمان اجرایی انصار حزب الله ایران مبنی بر تعیین ضرب الاجل برای سازمان سینمایی وزارت ارشاد به منظور منع نمایش فیلم "من مادر هستم" تا پایان وقت اداری روز سه شنبه 7 آذر1391 و با توجه به اینکه مهلت تعیین شده منقضی و سازمان سینمایی وزارت ارشاد نسبت به مطالبه به حق مردم متدین تمکین نکرده است ، روابط عمومی انصار حزب الله براساس وعده قبلی اعلام می کند ، اجرای ترتیبات بند "م" وصیت نامه امام خمینی را با توسل به اصل 27 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در دستور کار قرار می دهد و بدینوسیله به اطلاع امت حزب الله می رساند:
در اعتراض به سیر عملکرد سازمان سینمایی وزارت ارشاد و اراده این سازمان مبنی بر نشر عامدانه منکرات و با تمرکز بر مطالبه توقف نمایش فیلم "من مادر هستم"، تحصن متیدینین از ساعت 11 صبح روز شنبه مورخ 11 آذر 1391، 16 محرم الحرام 1434 در مقابل درب اصلی وزارت ارشاد ، واقع در میدان بهارستان ، خیابان کمال الملک آغاز خواهد شد.
لذا بدینوسیله از عموم مردم شهید پرور دعوت می شود با اقتدا به امام شهیدمان حسین علیه السلام برای ادای دین به اسلام و انقلاب و خون شهدا در روز و ساعت تعیین شده در محل یاد شده حضور یابند. بدیهی است اجرای ترتیبات بند"م"وصیت نامه امام راحل متوقف به تحصن نخواهد بود و اجرای آن از طرق لازم و قانونی تا حصول نتیجه نهایی تداوم خواهد یافت."منبع : قدس آنلاين

به روز شده در : شنبه 11 آذر 1391 - 10:27

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���