هدف اين مجموعه نمایش آداب و رسوم و فرهنگ بومی ايران است
بهرام عظیمی 10 انيميشن از تاریخچه‌ کهن روستاهای توریستی کشور مي‌سازد

سينماي ما- بهرام عظیمی 10 روستای توریستی کشور را که هر کدام تاریخچه‌ای کهن دارند با تکنیک انیمیشن کامپیوتری، با داستان‌های مجزا معرفی می‌کند. مهناز عادلی نویسنده انیمیشن «10 روستا» درباره چگونگی شکل گیری این مجموعه گفت: سال ١٣٩٠ ساخت انیمیشن کوتاهى به نام «ماسوله» با موضوع روابط انسانی به نویسندگى و کارگردانى بهرام عظیمى و به سفارش موسسه صبا به پایان رسید. این انیمیشن کار ده دقیقه اى کوتاهى بود.

وی درباره داستان انیمیشن توضیح داد: داستان این فیلم در روستاى ماسوله اتفاق مى‌افتد و توانست ظرف یک سال به موفقیت‌های بسیاری در عرصه ملی و بین‌المللی دست یابد و یکى از پربینند‌ه‌ترین انیمیشن‌ها در اینترنت بود و برای افتتاح شبکه پویانمایى این انیمیشن بارها از تلویزیون پخش شد. عادلی در ادامه گفت: با توجه به انیمیشن «ماسوله» مدیران موسسه صبا مجموعه انیمیشنى ده قسمتى به نام «10 روستا» را به بهرام عظیمی سفارش دادند. حداکثر زمان هر قسمت از این انیمیشن ها ده دقیقه خواهد بود و لوکیشنى که داستان‌هاى ما در آن اتفاق مى افتد یکى از روستاهاى مطرح و توریستى ایران است.

وی درباره ارتباط مجموعه‌ها با یکدیگر توضیح داد: هیچ یک از قسمت‌هاى مجموعه به هم ارتباطی ندارد و هر کدام مانند «ماسوله» قصه‌ای مجزا و مستقل را دارند.

وی درباره هدف از تولید این مجموعه انیمیشن گفت: به نمایش درآمدن زیبایى‌هاى کشورمان و همچنین به تصویر کشیدن آداب و رسوم و فرهنگ بومى از اهداف تولید این مجموعه خواهد بود. تلاش کردیم تا قصه‌هاى ٩ قسمت دیگر مانند قصه «ماسوله» تاثیرگذار و جذاب باشد این مجموعه با موضوعاتى مانند تعزیه خوانى، پرده خوانى و نقالى، عشق پدر به فرزند، دفاع مقدس و ایثار، خلیج فارس و... آماده میشود.

نویسنده فیلمنامه کوتاه انیمیشن درباره روستاهایی که قصه مجموعه در آن بازگو می شود گفت: روستاى «ابیانه» نزدیک کاشان، با آثارى از دوره هاى ساسانى، سلجوقى، صفوى و قاجار، روستاى «قلعه نو» واقع در استان سیستان و بلوچستان با آثارى به جا مانده از دوران هخامنشى،روستاى «آلاشت» با قدمتى بیش از ٣٠٠٠ سال واقع در استان مازندران، روستاى «کندلوس» با قدمتى بیش از ٤٠٠٠ سال واقع در منطقه کجور نوشهر،روستاى «میمند» با آثارى مربوط به ٢٠٠٠ تا ٣٠٠٠ سال پیش در شمال شرقى شهربابک، روستاى «کندوان» مربوط به قرن ٧ هجرى واقع در شهرستان «اسکو»در آذربایجان شرقى،روستاى «برگ جهان» از توابع بخش لواسانات شهرستان شمیران با قدمتى بیش از ١٥٠٠ سال،روستاى «حسنلو» در جنوب ارومیه با قدمتى بیش از ٣٠٠٠ سال،روستاى «قلعه رودخان» نزدیک فومن با قدمتى بیش از ١٨٠٠ سال، روستاى «ماسوله» در استان گیلان با قدمتى ١٠٠٠ ساله است.

وی تاکید کرد: تمامى انیمیشن‌ها با تکنیک انیمیشن کامپیوترى توسط تیم‌هاى مجرب انیمیشن به کارگردانى بهرام عظیمى ساخته مى‌شود. نگارش فیلمنامه ها از تابستان سال ١٣٩١ شروع شده و حداکثر تا یک ماه دیگر به پایان مى رسد.

انیمیشن «10 روستا» به سفارش مرکز صبا تهیه و تولید می‌شود.


منبع : فارس

به روز شده در : شنبه 12 مرداد 1392 - 15:42

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���