تناقض‌هاي عجيب در جريان اكران نوروزي ادامه دارد: سه نقل قول از سه مقام مسول در يك روز! : شورای صنفی اکران جلسه فوق‌العاده‌ نداشته‌ است/ برگزاری جلسه فوق‌العاده بدون حضور اعضا قانونی نیست/ رئیس شورای صنفی اکران نتیجه جلسه فوق‌العاده را به ما اعلام کرد :: سينمای ما ::

   سينماي ما- یکی از اعضای شورای صنفی اکران عنوان کرد: جلسه این شورا که خروجی آن را رئیس اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد امروز اعلام کرده، قانونی نبوده‌ است. غلامرضا فرجی یکی از اعضای شورای صنفی نمایش درباره برگزاری جلسه فوق‌العاده شورا که توسط سجادپور مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد نتیجه آن رسانه‌ای شده گفت: هیچ جلسه‌ای در شورای صنفی نمایش در این ارتباط برگزار نشده است و من کاملا از این جریان بی‌اطلاع هستم و مطمئنم با هیچ کدام از اعضا برای برگزاری جلسه فوق‌العاده تماسی گرفته نشده است.

وی افزود: جلسه‌ای که با حضور سیدضیاء هاشمی رئیس شورای صنفی نمایش و علیرضا سجادپور برگزار شده باشد قانونی نیست، زیرا باید این جلسه با حضور ۳ نفر از اعضا، یکی از تهیه کنندگان، یکی از کارگردانان و یکی از سینماداران برگزار شود.

فرجی ادامه داد: در جلسه شورای صنفی نمایش مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد حق رأی ندارد، بر فرض مصوبه‌ای هم که قانونی نیست، اعلام شده باشد، اما همانطور که اعلام هم شد، صاحبان فیلم «بوسیدن روی ماه» برنامه‌ای برای اکران در شرایط فعلی ندارد و اکران «نارنجی پوش» هم به گفته آقای سرتیپی باید بررسی شود.
علیرضا سجادپور در واکنش به اظهارات سخنگوی شورای صنفی اکران مبنی‌بر تکذیب برگزاری جلسه فوق‌العاده این شورا تأکید کرد: جایگیزینی دو فیلم اعلام شده هم تصمیم شورا بوده‌است که مانند همیشه رئیس شورای صنفی اکران این پیشنهاد را بعنوان نظر شورا به اطلاع ما رساند.


سخنگوی شورای صنفی اکران هم ضمن اعلام بی‌اطلاعی از تغییر در جدول اکران نوروزی اعلام کرد در ایام تعطیلات نوروز این شورا هیچ جلسه فوق‌العاده‌ای نداشته‌است. حبیب‌ کاوش در واکنش به اخبار منتشر شده درباره جایگزین شدن دو فیلم «نارنجی پوش» به کارگردانی داریوش مهرجویی و «بوسیدن روی ماه» به کارگردانی همایون اسعدیان به جای دو فیلم حاشیه‌ساز «خصوصی» و «گشت ارشاد» در جدول اکران نوروزی، گفت: بعنوان سخنگوی شورای صنفی اکران هیچ اطلاعی از برگزاری جلسه برای تصمیم‌گیری در این باره ندارم و نمی‌دانم این اخبار از چه طریقی منتشر شده‌است.
کاوش افزود: بی‌تردید برای اعمال تغییرات در جدول اکران، برگزاری جلسه شورای صنفی الزامی ‌است اما تا آنجا که بنده مطلعم در روزهای اخیر این شورا هیچ جلسه فوق‌العاده‌ای نداشته‌است.
 
سخنگوی شورای صنفی اکران تأکید کرد: تنها خبری که در این زمینه داشتیم این بود که شورای صنفی اکران جلسه‌ فوق‌العاده‌ای برای بررسی شرایط اکران نوروزی خواهد داشت، اما از اینکه چنین تصمیمی اتخاذ شده و یا چنین جلسه‌ای تا به امروز برگزار شده باشد کاملاً بی‌اطلاع هستم.
 
اظهارات حبیب کاوش درحالی است که ساعتی قبل برخی رسانه‌ها به نقل از علیرضا سجادپور مدیر کل اداره نظارت و ارزشیابی اعلام کردند: با تشکیل جلسه فوق‌العاده شورای صنفی نمایش، دو فیلم «نارنجی‌پوش» به کارگردانی داریوش مهرجویی و «بوسیدن روی ماه» به کارگردانی همایون اسعدیان جایگزین فیلم‌های «گشت ارشاد» و «خصوصی» شدند.
 
مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی سینمای حرفه‌ای درباره شبهه طرح شده پیرامون برگزاری جلسه فوق‌العاده شورای صنفی اکران تأکید کرد: بنده درباره اظهارات دوستان دیگر موضع‌گیری نخواهم کرد اما آنچه اتفاق افتاد و در رسانه‌ها نیز منعکس شد این بود که روز گذشته بنده از شورای صنفی اکران تقاضای برگزاری جلسه‌ای فوق‌العاده بابت بررسی اکران نوروز را طرح کردم و این پیشنهاد با موافقت این دوستان مواجه شد.

سجادپور افزود: در پی همین پیشنهاد جلسه فوق‌العاده شورا عصر دیروز برگزار شد که طبق تصمیم‌گیری اعضا، پشنهاد جایگزینی دو فیلم «نارنجی پوش» و «بوسیدن روی ماه» به دلیل قرار داشتن در نوبت دوم اکران نوروز و آمادگی بیشتر نسبت به سایر آثار، طرح شد که ما نیز با آن موافقت کردیم.

وی ادامه داد: حال اینکه چرا برخی دوستان برگزاری این جلسه را تکذیب می‌کنند را باید از خودشان پرسید.

سجادپور در پاسخ به این سوال که جلسه شورا با حضور کدامیک از اعضا برگزار شده‌است تصریح کرد: شورای اکران یک جمع صنفی است و بنده بعنوان یک مدیر در آن حضور ندارم که از ترکیب آن مطلع باشم. تنها نماینده ما در این جلسه حضور داشته‌ و خروجی تصمیم اعضا حاضر هم همین بحث جایگزینی بود که به ما اعلام شد.

مدیرکل اداره نظارت و ارزشیابی درباره از چه طریقی نتیجه این جلسه به وی اعلام شده‌است گفت: مانند همیشه رئیس شورای صنفی اکران این پیشنهاد را به عنوان نظر شورا به اطلاع ما رساند و از ‌آنجا که پیشنهاد مناسبی بود با آن موافقت کردیم.


منبع : مهر

به روز شده در : سه‌شنبه 8 فروردين 1391 - 14:21

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���