دانلود

 تحليل متفاوت خبرگزاري دولتي ايران درباره جنجال اكران نوروزي : بازي اكران دست حلقه‌اي‌ست كه در خفا به توليد اين فيلم‌ها كمك كرد!/ «خصوصی» و «گشت ارشاد» هر دو بخشی از بدنه دولت را زیر سوال می‌برند :: سينمای ما ::

   سينماي ما- استقبال نه چندان قابل قبول مخاطبان از «خصوصی» سبب ساز این شده حلقه ای که در خفا تولید این پروژه سینمایی را هدایت می کرد سعی کند بازی را در مسیری فرعی به جریان بیندازد! به گزارش شبکه ایران در حالی که  سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفتگویی صریح با شبکه ایران پرده از این مساله برداشت که در روند حاشیه سازیهای پیش آمده برای توقیف «خصوصی» و «گشت ارشاد» وزارت ارشاد هیچ کاره است و این اراده هایی فراقانونی هستند که دوست دارند این دو فیلم را به توقیف بکشانند تازه ترین شنیده‌های شبکه ایران حکایت از این دارند که توقیف این دو فیلم بخشی از سناریوی از پیش تعیین شده ای است که توسط همان‌هایی نوشته و اجرا می‌شود که پیش از این سعی کرده اند با حمایتهای مادی و معنوی خود اسباب تولید این فیلمها را فراهم کنند!

«خصوصی» و «گشت ارشاد» هر دو بخشی از بدنه دولت را زیر سوال می برند و در این بین «خصوصی» پا را فراتر از دیگری گذاشته و با دادن کُدهایی مستقیم درباره اختلاس یا به گالری رفتن شخصیت اصلی قصد دارد به تبیین فرضیه ای نادرست درباره بخشی از بدنه دولت بپردازد؛ فرضیه ای که پیش از این در رسانه های کاغذی و اینترنتی افراطی مطرح شده بود اما در میان مخاطبان هوادارانی نیافت و همین مساله بود که بانیان این فرضیه را بر آن داشت که با ابزاری به نام سینما به تبیین آن بپردازند!

اما حالا که «خصوصی» روی پرده رفته و با استقبال نه چندان قابل قبول مخاطبان روبرو شده و به لحاظ مالی سود چندانی را هم عاید تهیه کننده آن ننموده، حلقه ای که در خفا طراحی و اجرای تولید این پروژه سینمایی را هدایت می کرد سعی نموده بازی را در مسیری فرعی هدایت کند. ماجرا از این قرار است که بنا شده تب و تابهایی افراطی پیرامون این فیلم به وجود آید تا مخاطبان برای تماشای فیلم کنجکاو شوند و به این ترتیب کمکی شود به گیشه کساد «خصوصی»! البته این حلقه کار را به همین جا ختم نخواهد کرد و با رصد کردن اوضاع اکران فیلم در هفته جاری و تشخیص اینکه علیرغم حاشیه سازیها، باز هم فروش فیلم افزایش محسوسی نداشته، بخش دوم برنامه خود را پیاده خواهد کرد؛ این برنامه چیزی نیست جز ورود نسخه ویدیویی «خصوصی» به شبکه قاچاق محصولات تصویری تا به این طریق هدفی که در اکران نصیب فیلم نشده بود محقق شود!

اگر این اتفاق رخ دهد و نسخه قاچاق «خصوصی» وارد بازار شود به جای نهایتا یک میلیون نفری که در سینماها تماشاگر آن خواهند بود حداقل ده تا بیست میلیون نفر فیلم را خواهند دید و احتمالا همزمان با پخش آن در شبکه قاچاق هم، رسانه های افراطیون این طرز تلقی را به مخاطب القا میکنند که بخشی از بدنه دولت رفتاری را از خود بروز میدهند شبیه به آنچه کاراکتر اصلی از خود ارائه میکند و به این ترتیب بر تنور یکی از زشت ترین رفتارهای غیراخلاقی که تهمت است دمیده میشود!

به نظر می رسد در این شرایط که حتی وزارت ارشاد هم تاب تحمل رفتارهای گروههای افراطی را ندارد این قوه قضاییه باشد که بتواند وارد این جریان شده و هرچه زودتر با تشکیل یک کمیته ویژه مشخص کند کدام گروهها هستند که قصد دارند بی دلیل در روند اکران «خصوصی» و «گشت ارشاد» خلل ایجاد کنند؟! اگر این مساله مشخص نشود سرآغازی خواهد بود بر بدعتی نادرست در سینمای ایران؛ بدعتی که به گروههای خودسر این اجازه را خواهد داد که به جای متولیان فرهنگی، در بحث اکران فیلمها دخالت کنند؟


منبع : شبكه ايران

به روز شده در : سه‌شنبه 8 فروردين 1391 - 16:26

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���