دانلود

حواشي پررنگ‌تر از متن در بزرگداشت ايرج قادري در مسجد الجواد (ع) : محمدرضا گلزار نيامد/ مهناز افشار و مهران مديري ناچار به ترك محل شدند/ جمشيد مشايخي با آمبولانس از محل خارج شد :: سينمای ما ::

   سينماي ما- مراسم ختم زنده‌ياد ايرج قادري عصر 22 ارديبهشت در مسجد الجواد(ع) تهران كه حواشي بسيار پررنگ‌تر از متن داشت بار ديگر نشان داد حاشيه در زندگي هنرمندان سينما چنان سهمي دارد كه حتي به مجالس ختم آن‌ها در مساجد هم كشيده مي‌شود. مراسم ختم قرار بود راس ساعت 18:30 آغاز شود اما علاقه‌مندان به هنر هفتم و ايرج قادري از حدود ساعت 16:30 در محل ميدان هفت تير و بيرون از سالن اجتماعات مسجد الجواد تجمع كرده بودند. حضور اين جمعيت را با نشرياتي كه در صفحه نخست خود با عكس‌هاي بزرگ، مراسم را اطلاع‌رساني كرده بودند و برخي اعلان‌هاي ديگر از طريق ساير رسانه‌ها، بي‌ارتباط نمي‌توان دانست.

ـ تجمع علاقه‌مندان به شكلي بود كه مانند برخي مراسم مشابه، نيروي انتظامي مجبور شد با حضور در محل و بستن قسمتي از ميدان هفت تير علاوه بر روانسازي ترافيك ايجاد شده سلامت حاضران را نيز در برابر تصادفات احتمالي تامين كند.

ـ نكته جالب توجه حضور برخي از افراد بود كه مشخصا براي ديدن هنرمندان و بازيگران جديد و قديم سينما و تلويزيون به محل مراسم ختم آمده بودند. در اين ميان اگرچه هنرمندان جديد با استقبال بسيار زيادي مواجه مي‌شدند اما افراد مسن‌تر ترجيح مي‌دادند با بازيگران قديمي سينما و تلويزيون همراه شوند و با آن‌ها عكس بياندازند.

ـ ازدحامي كه جمع حاضر از علاقه‌مندان سينما ايجاد مي‌كردند در دقايقي باعث شد كه مهناز افشار و مهران مديري كه سعي داشتند در دقايق اوليه مراسم ختم در محل حاضر شوند، بلافاصله پس از توقف در ميدان هفت تير حتي نتوانند به خيابان منتهي به سالن اجتماعات مجلس قدم بگذارند. آن‌ها مجبور شدند پس از چند لحظه با كمك بخشي از مردم محل را ترك كنند. هنرمندان قديم‌تر نيز با مشكل ازدحام جمعيت مواجه بودند. حتي كار به جايي رسيد كه جمشيد مشايخي كه اصرار بر حضور در مراسم ختم داشت با مشكل مواجه شد و به گفته حاضران، به دليل فشار جمعيت با آمبولانس از محل خارج شد.

ـ بخشي از جمعيت حاضر در ميدان هفت تير منتظر حضور محمدرضا گلزار بودند و حتي در دقايقي شايعه شد كه وي در محل حاضر شده است. اين شايعه به دليل آن بود كه گلزار اولين حضور سينمايي‌اش را در فيلم «سام و نرگس» به كارگرداني ايرج قادري تجربه كرده بود. البته محمدرضا گلزار تا آخرين دقايق در محل حاضر نشد.

ـ تشكيل جمع‌ها چند نفره براي شعرخواني و صحبت درباره ايرج قادري از نكات جالب توجه حاشيه‌هاي مراسم ديروز بود. در گوشه گوشه خيابان بختيار ميدان هفت تير چند ده نفر در كنار يكديگر شعرهاي قديمي را زمزمه كرده و دوربين‌هاي عكاسي و فيلمبرداري اين اتفاقات را ضبط مي‌كردند.

ازدحام جمعيت در سالن و حضور چند برابر ظرفيت علاقمندان باعث شد كه مسئول مربوطه مداوم از حاضران بخواهد كه محل را ترك كنند تا ساير علاقمندان هم بتوانند در سالن اجتماعات حاضر شوند كه البته اين تذكر وي با بي‌محلي حاضران روبه‌رو شد. حضور جمعيت و بي‌نظمي داخل سالن تا جايي پيش رفت كه مسئول سالن مجبور شد از ادبياتي خاص و بعضا نامناسب از حاضران بخواهد كه محل را ترك كنند كه سخنان وي با واكنش شديد چند نفر روبه‌رو شد و حتي مي‌رفت كه كار به زد و خورد شديد منجر شود اما عده‌اي از حاضران شرايط را كنترل كردند.

مسئول سالن اجتماعات مسجد الجواد هم در پايان تاكيد كرد با اين وضع هيچ مسجدي ديگر حاضر نمي‌شود ميزباني مراسم‌ ختم هنرمندان را بر عهده بگيرد.

ـ پس از حضور ژوبين قادري (فرزند ايرج قادري) در سالن اجتماعات، بسياري از حاضران سعي كردند كه خود را به او برسانند كه اين كار مشكلات بسياري را در سالن ايجاد كرد و بي‌نظمي بيش از قبل شد، به همين دليل مسئول سالن از وي خواست كه محل را ترك كند و فرزند ايرج قادري با كمك مردم از سالن خارج شد.

پس از اين درخواست بخشي از چراغ‌هاي سالن خاموش شد تا جمعيت هر چه سريع‌تر محل را ترك كند و بيش از اين به سالن اجتماعاي مسجد خسارت وارد نشود. اگرچه حاضران پس از مدتي سالن اجتماعات مسجد الجواد را ترك كردند اما مراسم در خيابان منتهي به سالن اجتماعات ادامه پيدا كرد كه جمع‌هايي با حضور در خيابان بختيار به شعرخواني‌هاي چند نفره‌شان ادامه دادند و با هنرمندان قديمي عكس گرفتند.

ـ از نكات جالب توجه اين مراسم مي‌توان به پوسترها و بروشورهايي كه عكس‌هاي قديمي و جديد از ايرج قادري و محمدعلي فردين روي آن‌ها چاپ شده بود اشاره كرد. حتي در پايان مراسم، يك نفر پوسترهايي كه از قبل چاپ كرده بود را با قيمت 1000 تومان به فروش مي‌رساند كه البته با استقبال بيش از حد حاضران مواجه شد و مجبور شد بخشي از پوسترها را به هوا پرتاب كند تا بتواند از زير دست و پاي جمعيت خلاص شود!

عكسها از ابوالفضل سلمانزاده - خبرگزاري مهر
 • منبع : ايسنا

  به روز شده در : شنبه 23 ارديبهشت 1391 - 22:48

  چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

  اخبار مرتبط

  نظرات

  هنردوست
  يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 7:3
  14
  موافقم مخالفم
   
  ما عاشق مرده ها هستیم

  انصافا که در دنیا مرده پرست تر از ما ایرانی ها وجود ندارد.نگویید که چنین کارهایی احترام به هنرمندان است . فقط منتظز فرصتی هستیم که یکی از هنرمندان یا ورزشکاران فوت کنند و ما هجوم به سوی آنها بکنیم و خاطرات و محاسن جعلی ،نه به بعضی رفتگان بلکه به اگثرشان نسبت دهیم در حالیکه در موقع حیاط منتقد جدی هنر و طرز فکر او بودیم.

  dust
  يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 7:43
  -1
  موافقم مخالفم
   

  golzar nayumad chon iran nist!!! daeman ba khanevadeye marhoom dar tamase

  فریبا
  يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 7:56
  1
  موافقم مخالفم
   

  چه وضعیتی بوده خوب شد نرفتم!!

  علی
  يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 9:15
  -4
  موافقم مخالفم
   

  مگر این مردم عقل ندارند یا آدم ندیده اند که برای دیدن یک نفر هنر پیشه خود را به کشتن می دهند ؟؟؟؟؟ چند روز پیش هم در زنجان سه طفل جان خود را به خاطر خاله شادونه از دست دادند ؟؟؟؟ مردم عزیز این فرهنگ اشتباه تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟

  جابری
  يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 17:6
  12
  موافقم مخالفم
   
  این چه جور تیتر زدنه همش منفی میبینید از شور و شوق مردم از اینا که از شهرستان اومده بودند بخاطر ایرج قادری چیزی نگفتید تیتر زدید حاشیه ..فکر کردید چند نفر واسه دیدن گلزار یا مهناز افشار اومدند بابا انصاف داشته باشید
  سینمای ما: متاسفانه فضای غالب این مراسم بیشتر درگیر حاشیه‌‌ها بود تا چیزهای دیگر... تیتر گزارش هم طبعاً انتقادی‌ست به این فضای ناسالم و کم‌ارزش‌کردن اصل ماجرا که در سال‌های اخیر در بزرگداشت یا سوگواری چهره‌های معروف هنری و ورزشی ما باب شده است
  شادی
  يکشنبه 24 ارديبهشت 1391 - 19:36
  6
  موافقم مخالفم
   

  من در این مراسم حضور داشتم ، فقط دلم می خواد بگم :

  لعنت به هرچی دوربین موبایله...!

  مردم ما دوست داشتنشون هم وارونه ست... نمی دونم برای عزاداری و گرامی داشتن این مرد بزرگ اومده بودن یا عکس یادگاری با ...

  متاسفم برای خودمون... .

  الناز
  دوشنبه 25 ارديبهشت 1391 - 15:6
  2
  موافقم مخالفم
   

  واقعا که به این مردم ایران اون موقع که فیلم می ساخت ازش حمایت می کردین الان رفتین مراسمش اونم چی نه به خاطر خودش واسه اینکه خانوم افشار و بقیه بازیگرا رو ببینین وعکس وفیلم بگیرین اینجا جای این کاراس؟

  امیر
  جمعه 29 ارديبهشت 1391 - 8:28
  8
  موافقم مخالفم
   
  اگه محمد رضا گلزار تو تهران بوده و نرفته واقعا ...
  سینمای ما: براساس اطلاعی که نزدیکان بازیگر به سایت دادند، محمدرضا گلزار موقع فوت ایشان در ایران نبود و نتوانست در مراسم حاضر شود
  آتنا
  يکشنبه 31 ارديبهشت 1391 - 19:28
  -8
  موافقم مخالفم
   
  استاد قادری

  سلام من از طرفدارهای استاد قادری هستم چند بار با ایشان صحبت کردم یک انسان به تمام معنا و با شخصیت و مهربان و دوست داشتنی...امیدوارم خدا رحمتش کنه و بهشت برین نصیبش شود ..اعتراضم به نحوه خاکسپاری ایشانه پس مسولین چیکار کردند..حقش بوده در قطعه هنرمندان دفن شود چرا ما ایرانی ها مرده پرستیم البته آن هم کوتاه نمیدانم..دوستش داشتم استاد قادری را بسیار.. شادی روحش صلوات

  اضافه کردن نظر جدید
  :             
  :        
  :  
  :       
  mobile view
  ...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


  cinemaema web awards  Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
  استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
  کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

  مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

   
  close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���