دانلود

تشييع پيكر شاپور قريب سوت و كور برگزار شد : همسر قريب: به مهمانی شاپور خوش آمدید!/ همايون اسعديان: افسوس که مراسمی برای این هنرمند برگزار می‌شود که در شان او نیست :: سينمای ما ::

   سينماي ما- مراسم تشییع پیکر مرحوم شاپور قریب صبح امروز 18 خرداد ماه در تالار وحدت با حضور هنرمندان و اهالی سینما برگزار شد. در ابتدای این مراسم داریوش اسدزاده بازیگر سینما و تلویزیون گفت: امروز درباره کسی صحبت می‌کنم که از سال 1327 با هم دوست بودیم. او از جمیع جهات هنرمند بود. قریب با صداقت، با وفا و با ایمان بود و با عشق کار می کرد.

وی افزود: فیلم "هفت‌تیرهای چوبی:" یکی از بهترین آثار وی بود که جوایز بسیاری از شیکاگو، قاهره، سوئد و... از آن خود کرد. وی توانست صدای سینما را به جایی برساند که حالا ما درباره آن صحبت کنیم. بیشتر آثار قریب در ژانر خانوادگی بود. مرحوم شاپور قریب همیشه زنده است.

در ادامه همایون اسعدیان، رییس کانون کارگردانان سینمای ایران عنوان کرد: من از عباس رافعی که این مرحوم را فراموش نکرد تشکر میکنم. از اصغر فرهادی که بعد از گرفتن جایزه اسکار به دیدن مرحوم قریب رفت نیز سپاسگزارم.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی امروز مراسمی برای این هنرمند برگزار می شود که در شان او نیست و من از این موضوع متاسفم. افسوس می خورم که چنین مراسمی برای وی برگزار شده است. به سینمای ایران درگذشت وی را تسلیت می گویم.

همسر شاپور قریب هم در ادامه گفت: از همه شما ممنونم که امروز من را تنها نگذاشته اید. به مهمانی شاپور خوش آمدید. همه ما امروز او را با عشق به خدا می سپاریم. خیلی سخت است بعد از 50 سال عشق او من را تنها گذاشته است. از شما سپاسگزارم که در کنارم هستید.

احمد میرعلایی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز گفت: این مسیری است که همه ما باید برویم. اما خوش به حال کسی که با دست پر برود. درباره شخصیت شاپور قریب صحبت‌های زیادی در این چند روزه شده است و درباره مسیری که این کارگردان طی کرد تا به عنوان یک کارگردان خوب شناخته شود، حرف‌های زیادی بیان می شود.

وی افزود: اگر کسی مانند او از دست می‌رود، جای خوشحالی دارد که یادگارهای خوبی به جا مانده است. بعد از فوت ایشان، همه آمدند و صحبت کردند. اما باید در دوران زندگی به هنرمندان رسید و نیاز است به آن‌ها سر بزنیم.

میرعلایی تاکید کرد: مسیر زندگی وی باید سرلوحه جوانان ما شود. عباس رافعی زحمات زیادی کشید تا مرحوم قریب به کارگردانی برگردد.

در این مراسم عباس رافعی، محمد مهدی عسگرپور، همایون اسعدیان، پوری بنایی، سیدجواد هاشمی، جعفر گودرزی، جهانگیر جهانگیری، مصطفی شایسته، افسانه بایگان، حبیب اسماعیلی، ملکه رنجبر، گیتی معینی و... حضور داشتند.

ییکر مرحوم شاپور قریب پس از پایان مراسم به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد.

مراسم یادبود وی روز شنبه، 20 خرداد ماه، از ساعت 18:30 تا 20 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.
 • منبع : مهر

  به روز شده در : شنبه 20 خرداد 1391 - 4:29

  چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

  اخبار مرتبط

  نظرات

  اضافه کردن نظر جدید
  :             
  :        
  :  
  :       
  mobile view
  ...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


  cinemaema web awards  Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
  استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
  کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

  مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

   
  close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���