دانلود

پرويز پرستويي هم شايعه كناره‌گيري از بازيگري و روي آوردن به كشاورزي را تكذيب كرد، هم پيشنهاد دستمزد 600 ميليوني حاتمي‌كيا را : روی بازیگری تعصب دارم/ چرا به این‌جا رسیدیم که برای جذب تماشاگر آش رشته بدهیم و بازیگر در گیشه سینما بلیت‌فروشی کند؟ :: سينمای ما ::

   


پرويز پرستويي هم شايعه كناره‌گيري از بازيگري و روي آوردن به كشاورزي را تكذيب كرد، هم پيشنهاد دستمزد 600 ميليوني حاتمي‌كيا را
روی بازیگری تعصب دارم/ چرا به این‌جا رسیدیم که برای جذب تماشاگر آش رشته بدهیم و بازیگر در گیشه سینما بلیت‌فروشی کند؟

سينماي ما- اخيراً بازار خداحافظي بازيگرها از سينما داغ شده و حالا انگار نوبت پرويز پرستويي‌ست كه درباره كناره‌گيري‌اش از سينما شايعه‌سازي شود! شايعه‌اي كه اين بازيگر قوياً رد كرد. موضوع اين است كه روزنامه جوان اخيرا مدعی شده بود كه «پرویز پرستویی» بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران از دنیای بازیگری کناره‌گیری کرد. متن خبر اين بود:
"پرستویی که سابقه ایفای نقش در فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی همچون: آژانس شیشه‌ای، آشپزباشی، سیزده 59، موج مرده، آدم برفی، سریال امام علی(ع)، کتاب قانون، دوئل، مارمولک را دارد؛ مدتی است از دنیای بازیگری کناره‌گیری کرده و این روزها در روستای زادگاه خود مشغول به زندگی است.

پرستویی اهل روستایی در حوالی همدان است. این بازیگر شناخته‌شده سینما و تلویزیون پس از کناره‌گیری از بازیگری این روزها در روستای پدری خود مشغول کشاورزی است و زندگی جدیدی را در پیش گرفته است.

تاکنون کارگردان‌های زیادی تلاش کرده‌اند تا او را دوباره به دنیای بازیگری بازگردانند، اما پرستویی که از لحاظ روحی آمادگی حضور مجدد در سینما را ندارد، به تمامی این پیشنهادها پاسخ منفی داده است. نکته جالب توجه این است که پرستویی حتی حاضر به ایفای نقش در پروژه «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا نیز نشده است.

پرستویی تاکنون پنج تجربه همکاری با حاتمی کیا داشته و بهترین نقش‌های خود را نیز در آثار این کارگردان ایفا کرده است، اما به دلیل شرایط خاص خود حاضر نشده در این فیلم ایفای نقش کند و طبق شنیده‌ها، پیشنهاد 600 میلیون تومانی این پروژه برای ایفای نقش شهید چمران نیز سبب نشده تا پرستویی از تصمیم خود منصرف شود.
فیلم‌های «خرس» و «من و زیبا» آخرین آثاری است که پرستویی در آنها ایفای نقش کرده و در جشنواره فیلم فجر نمایش سال گذشته نمایش داده شده است."

***
در پي انتشار اين خبر در رسانه‌ها، پرويز پرستويي به ادعاهاي روزنامه جوان پاسخ داد. پرویز پرستویی با گله از مطالب مطرح شده درباره کناره‌گیری‌اش از بازیگری گفت: روی بازیگری تعصب دارم و هیچ وقت نمی‌توانم آن را کنار بگذارم اما با هر شرایطی هم مقابل دوربین نمی‌روم.

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: آن عزیزانی که از سر خیرخواهی یا کنجکاوی می‌خواهند درباره من بدانند، اگر حال سینما خوب است، حال من هم خوب است!
وی ادامه داد: من با شرایط بیگانه نیستم و نسبت به اتفاقاتی که می‌افتد نمی‌توانم بی‌تفاوت باشم اما حالم آن قدر هم بد نیست که آن‌طور که برخی مدعی شده‌اند، به کشاورزی رو آورده باشم.

پرستویی با اشاره به صحبت‌های عزت‌الله انتظامی گفت: تمام دغدغه من آن بوده که پیر دیرم بیان کرد: «از تماشاگر خجالت می‌کشم در این فیلم‌ها کار کنم» و وقتی ایشان خجالت می‌کشند، من باید بمیرم!
وی افزود: به مخاطبی که در این شرایط پول تو جیبی‌اش را می‌خواهد صرف سینما کند احترام می‌گذارم و علی‌رغم پیشنهادات زیادی که داشته‌ام اما هر کاری را قبول نخواهم کرد.

پرستویی با بیان اینکه سینما را به عنوان شغل انتخاب نکرده، خاطرنشان کرد: من روی بازیگری تعصب دارم و تا زمانی که نفس داشته باشم نه به خاطر درآمد بلکه به عشق مخاطب کار خواهم کرد و هیچ وقت نمی‌توانم بازیگری را کنار بگذارم و اگر احساس کنم مقابل تماشاگر خجالت نکشم قطعا اولین کاری که پیشنهاد شود قبول خواهم کرد.

این بازیگر با انتقاد از شرایط موجود سینما گفت: چرا ما به اینجا رسیده‌ایم که برای جذب تماشاگر آش رشته بدهیم و بازیگر در گیشه سینما بلیت‌فروشی کند؟ چه زمانی سینمای ما اینگونه بوده است؟

بازیگر فیلم «آژانس شیشه‌ای» افزود: در این وضعیت سینما کارهایی هم می‌شود و یکسری به خاطر خرج دفتر و زندگی‌شان کار می‌کنند و وقتی خود سینمایمان سامان درستی ندارد، من چگونه می‌توانم کار کنم؟

پرستویی با بیان اینکه اهالی سینما باید با آرامش کار کنند، اظهار کرد: باید فضا به گونه‌ای باشد که اعضای سینما احساس آرامش و امنیت کنند و کاری که می‌شود بدانیم به ثمر می‌رسد اما در حال حاضر هیچ چیزی به خاطر این آشفتگی ثبات نخواهد داشت.

وی ادامه داد: من هم جزوی از همین سینما هستم و طوری تربیت شده‌ام که به مخاطب خودم در هر شرایطی احترام بگذارم و باز اعلام می‌کنم اگر فیلمی باشد که بتواند من را به مخاطب نزدیک کند، قطعا در اولین فرصت این کار را خواهم کرد. تا زمانی هم که پیش نیاید به احترام مخاطبم این کار را نخواهم کرد.

این بازیگر همچنین درباره پیشنهاد بازی در فیلم «چ» ابراهیم حاتمی‌کیا اظهار کرد: از طرف حاتمی‌کیا پیشنهاد شد اما به دلیل نامساعد بودن شرایط، از ایشان عذرخواهی کردم که این به وضعیت کلی سینما مربوط می‌شود. اینکه گفته می‌شود برای این فیلم 600 میلیون تومان پیشنهاد شد، تاکنون در عمر بازیگری‌ام چنین مبلغی به من پیشنهاد نشده و برای فیلم «چمران» هم اصلا کار به پیشنهاد مبلغ و خواندن سناریو نرسید.


منبع : قدس آنلاین - ايسنا - جوان

به روز شده در : يکشنبه 1 مرداد 1391 - 14:28

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

يحيي
دوشنبه 2 مرداد 1391 - 19:20
1
موافقم مخالفم
 

ديگه پرستويي به فيلم هاي بزرگ و اسطوره اي حاتمي كيا نمياد. خوب شد كه قبول نكردن


دوشنبه 2 مرداد 1391 - 19:52
1
موافقم مخالفم
 

استاد پرستويي تورو خدا حاتمي كياي عزيز ما رو تنها نزار. الان خيلي به شما و هنرتون احتياج داره و جاي عرب نياي سلطان !!! رو فقط با شما ميشه پر كرد

مهدي نامدار
دوشنبه 2 مرداد 1391 - 19:53
1
موافقم مخالفم
 

ديدن اسطوره جنگ و دفاع ايران (چمران) با بازي اسطوره بازيگري ايران (پرستويي) ارزوي محالي نيست. الان ديدم كه عرب نيا ديگه در فيلم حاتمي كيا بازي نميكنه... يعني ميشههههههه؟

سحر
دوشنبه 2 مرداد 1391 - 20:5
-7
موافقم مخالفم
 

مرسي استاد از اين جواب محكم. عاشقان بازيگري چشم اميدشون به راه و كارهاي شماست

بامزه
دوشنبه 2 مرداد 1391 - 20:14
21
موافقم مخالفم
 

آش رشته هم ديگه جواب نميده استاد. واسه ديدن اين فيلما بايد باقالي پلو با ماهيچه بدن!

طرفدار
سه‌شنبه 3 مرداد 1391 - 2:45
20
موافقم مخالفم
 

ما هم روي شما تعصب داريم و با خاطرات بازيهاي خوبتان زندگي ميكنيم و خوشحاليم كه اين خاطرات زيبا را با فيلمهاي مزخرف خراب نكرديد. شاگردي استاد عزت ا... انتظامي شايسته شماست

بهادر
سه‌شنبه 3 مرداد 1391 - 8:34
47
موافقم مخالفم
 
پرستويي

ما امثال پرستويي رو احتياج داريم كه باتمام وجود به اصول حرفه اي معتقدند

نه پولكي باشند.

درود به مرد بازيگري ايران

...
شنبه 7 مرداد 1391 - 9:2
-7
موافقم مخالفم
 

ای کاش تمام فیلمهای خوب ایران رو آقای پرستویی بازی میکردند

استاد مسلم بازیگری منتظر دیدن مجددتون توی سینما هستیم

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���