دانلود

 ادامه حضور بین‌المللی فیلم محمود غفاری با قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی فرانسه بعد از کن : «این یک رویاست» در جشنواره پراد فرانسه روی پرده می‌رود/ محمد حقیفت عضو افتخاری هیئت امنای این جشنواره است :: سينمای ما ::

   


ادامه حضور بین‌المللی فیلم محمود غفاری با قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی فرانسه بعد از کن
«این یک رویاست» در جشنواره پراد فرانسه روی پرده می‌رود/ محمد حقیفت عضو افتخاری هیئت امنای این جشنواره است

سینمای ما- «این یک رویاست»اولین ساخته محمود غفاری در پنجاه و چهارمین جشنواره پراد - فرانسه پذیرفته شد. جشنواره سینمایی پراد که بعد از جشنواره کن قدیمی ترین جشنواره سینمائی فرانسه است و در سال 1959 با همکاری رنه کلر - کارگردان به نام فرانسوی بنیانگذاری شده است ، امسال از 16 تا 24 ژوئیه در قسمت جنوبی فرانسه برگزار میشود و برنامه اصلی خود را به ستایش از ورنرهرزوگ فیلمساز بزرگ آلمانی اختصاص داده است. این جشنواره هرساله تعدادی از فیلمهای تازه ساخته شده از سراسر جهان را از مولفان گوناگون به نمایش در می آورد و غیر رقابتی است.

جدا ازاین بخش، در سایر بخش ها به ستایش از سینماگران گوناگون و یا ژانرهای سینمائی پرداخته می شود. از چندین سال پیش که محمد حقیفت به عضویت افتخاری هیئت امنای این جشنواره درآمده است، یک یا دوفیلم از سینمای ایران در این جشنواره برگزیده و به نمایش در می آید و امسال هم «این یک رویاست» اولین ساخته محمودغفاری فیلمساز جوان کشورمان درمیان آثار انتخاب شده از سراسر جهان قرار دارد.

گفتنی است «این یک رویاست» پیش از این دو جایزه از جشنواره فرایبورگ سوئیس دریافت کرده و در جشنواره سه قاره نانت هم در بخش مسابقه به نمایش درآمده بود. اکران محدود فیلم در کشورهای اروپایی چند هفته قبل آغاز شده است. این فیلم قرار است در صورت تداوم شرایط نامناسب اکران عمومی در ایران از طریق شبکه نمایش خانگی پخش شود.


 • به روز شده در : دوشنبه 9 ارديبهشت 1392 - 20:44

  چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

  اخبار مرتبط

  نظرات

  اضافه کردن نظر جدید
  :             
  :        
  :  
  :       
  mobile view
  ...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


  cinemaema web awards  Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
  استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
  کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

  مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

   
  close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���