مهران مدیری کمدی سینمایی تک‌شخصیتی با بازی سیامک انصاری می‌سازد؟ : هیچ منعی برای حضور مهران مدیری در تلویزیون نیست/ «شب‌های برره» شبی یک میلیارد تومان به صدا و سیما پول می‌‌رساند :: سينمای ما ::

   سینمای ما- خشایار الوند فیلمنامه نویسی که در سالهای اخیر به عضور ثابت گروه سریال سازی مهران مدیری بدل شده در تازه ترین گفتگوی خود که با دنیا خمامی در روزنامه «تماشا» انجام شده خبری جالب را درباره فیلمی تک شخصیتی که بناست توسط مهران مدیری ساخته شود بیان کرده است. متن کامل گفته های الوند را در ادامه می خوانید:

*بالاخره شما و گروه مهران مدیری کی با تلویزیون آشتی می‌کنید؟
ما با تلویزیون قهر نکردیم. تک تک بچه ها عاشق کار کردن در تلویزیون هستند. نمی‌شود کتمان کنیم که مخاطب تلویزیون بی‌اندازه است. اما الان تلویزیون نه بودجه دارد و نه مدیران علاقه‌ای به کار کردن ندارند. خب مسئله بودجه را می شود به راحتی حل کرد.
*با توجه به اینکه تلویزیون الان دوره ورشکستگی خود را طی می کند چرا شما با اسپانسرهای شخصی و سرمایه گذارانی که قطعاً می خواهند با مدیری کار کنند سریال نمی‌سازید؟
ما خودمان اولین گروهی بودیم که تبلیغ درون برنامه‌ای را به تلویزیون آوردیم. در زمان «باغ مظفر» این اتفاق افتاد و ما می خواستیم «قهوه تلخ» را به همین شکل در تلویزیون بسازیم. اما مسئولین بازرگانی تلویزیون مخالفت کردند و گفتند ما 13روز این کار را کردیم و با تهیه‌کننده برای 90 قسمت «قهوه تلخ» به نتیجه نرسیدند. من نظرم این است که تلویزیون بیاید آنتن را بفروشد و به افراد بگوید مثلاً‌ تو بیا و یک سریال 20قسمته 45 دقیقه‌ای به ما بده البته با حفظ ضوابط تلویزیون. در آن صورت هرکسی مجبور می شود هم کارهای تبلیغاتی و بازرگانی پروژه اش را برعهده بگیرد وهم با بهترین کیفیت کارش را تحویل بدهد تا از بازار رقابت عقب نماند.
*با عوض شدن مدیر شبکه سوم در مدیریت جدید کورسوی از امید نمی‌بینید؟
ببینید من بعید می دانم اتفاق خاصی افتاده باشد چون سیاست ها هنوز همان است و تغییری نکرده فقط آدم‌ها عوض شدند. هیچ منعی برای حضور مهران مدیری در تلویزیون نیست، نه برای او نه برای هیچ کدام از اعضای تیم ما و نه برای من. خود من به شخصه با محسن طنابنده سری اول «پایتخت1» را نوشتم. اما مشکل اینجاست که یک مدیر می‌اید و از قیافه من خوشش نمی‌اید و مدیر دیگر به نظرش من چهره جذابی دارم! مسائل در تلویزیون منطقی نیست، سلیقه‌ای است.
*اگر سازمان با مهران مدیری مشکلی ندارد پس چرا تیزرهای «تهران 1500» بدون تصویر او پخش می شد؟
اگر سازمان با مشکلی داشت در برنامه «سین مثل سریال» من را دعوت نمی کردند و سریال‌های آقای مدیری اول نمی‌شد. این مسئول بازرگانی سازمان است که باید پاسخگو باشد که چرا چهره مدیری را در تیزرهای «تهران 1500» نمایش نمی داد. فکر می‌کنم هنوز به خاطر «قهوه تلخ» با ما مشکل دارند. اگر «قهوه تلخ» در تلویزیون پخش می‌شد من به جرات می گویم که تهران موقع پخش آن تعطیل می شد. آخر جایزه ما که توانستیم مخاطب را سرگرم کنیم در این همه سال چیست؟ ما در زمان پخش برره 90 شب گرانترین باکس آگهی تاریخ تلویزیون را پرمی کردیم. شبی یک میلیارد تومان به خاطر پخش «برره» به سازمان پول می رسید. اما آخرش چی شد؟ خود ما 5ماه بعد پولمان را گرفتیم. نمی‌شد از آن 100میلیارد تومان پول 1میلیاردش را بین بچه‌ها تقسیم کنند و بگویند دسستان درد نکند که کاری کردید مردم از ماهواره کنده بشوند! ما با این همه سود مالی که برای تلویزیون داشتیم باید برای کار بعدی دوباره برویم ته صف؟ !
*به عنوان دوست و نویسنده اغلب کارهای مهران مدیری فکر می کنید چقدر از شکست فعلی تلویزیون به خاطر نبود آدمهایی مثل مدیری یا عطاران است؟
در اینکه مخاطب تلویزیون ریزش کرده شکی نیست. یکی از دلایلش این است که آدمی مثل عطاران که در سینما برای هرفیلم 100-150میلیون تومان دستمزد می گیرد و در سال 4تا کار انجام می دهد چه دلیلی می بیند با 40تومان بیاید در تلویزیون کار کند؟ به نظر من کار خوب از مدیر خوب برمی‌اید. این تشخیص درباره بعضی‌ها وجود ندارد که رضا عطاران و مهران مدیری با بقیه فرق دارد و عدالت را درباره این آدم‌ها رعایت نمی‌کند. می خواهم ببینم مدیران متوجه فقدان این آدم ها در تلویزیون نمی شوند؟ وقتی مهران مدیری در تلویزیون نیست وودی آلن جایش را گرفته؟ ! عطاران نیست که داره «خنده بازار» پخش می شه! پس باید به این نتیجه رسید که شما آدم‌های قدرشناسی نیستید. والله باور کنید اگر ما «برره» را در امریکا می ساختیم الان تک تک ما در «بورلی هیلز» خانه داشتیم! یک خبرنگار خارجی آمده بود ایران اصلاً باورش نمی شد که هرشب 40میلیون نفر «برره» را می بینند.‌ای رکورد باورنکردنی است؛ فقط اسکار و فینال اروپا می تواند اینقدر بیننده داشته باشد.
*نکته خیلی بدی هم که وجود دارد این است که ممیزی ها به جای اینکه کمتر شود بیشتر می شود. سریال «بزنگاه» بازپخش می شود و در بازپخشش کلی از سکانس ها حذف شده است.
فضای تلویزیون از فضای جامعه متاثر است. آقای مدیر شما وقتی اینقدر فضا را بستی و ممیزی ها را هرروز شدیدتر می کنی توانستی اخلاقیات را بیشتر کنی؟ پس چرا با این اوصاف همه دارند سریال‌های غیراخلاقی آن ور را دنبال می کنند؟
*بگذریم. تعدد کاراکتر در «ویلای من» به این خاطر است که سریال نزد مخاطب عام نگرفته؟
نه باورکنید ما با همه این آدم ها از ابتدا قرارداد بستیم. حتی از تعدد کاراکتر مجبور شدیم 4تا از آنها را حذف کنیم. خانم شبنم مقدمی قرار بود با ما کار کنند که به دلیل درگیرشدنشان در پروژه‌ای دیگر نتوانستند به ما ملحق شودند. ما می توانستیم از ابتدا همه کاراکترهایمان را رو کنیم و یا می توانستیم که دونه دونه آنها را وارد کنیم که در نتیجه راه دوم را انتخاب کردیم. این را هم بگویم که سریال الان حسابی جا افتاده و فروشمان دوبرابر شده است. اجازه ندارم رقمی بگویم اما فروشمان واقعاً‌حیرت انگیز است.
*چقدر از نبود محمدرضاهدایتی صدمه دیدید؟
قطعاً اگر هرکدام از بازیگران ما نباشند کار لطمه می خورد. اما چه می شود کرد محمدرضا هدایتی سر2تا پروژه بود. حتی جواد عزتی هم در 3تا کار درگیر بود و اصلاً ‌نمی شد که به ما برسد.
*آقای الوند برادران آقاگلیان هنوز دستمزدهای گروه «قهوه تلخ» را ندادند؟
بله من هنوز طلبکارم اما بگذارید من در این‌باره نظری ندهم. من آن دفعه راستش را گفتم و دودش در چشم خودم رفت.
*چرا برای مدیری یک طرح سینمایی نمی نویسید؟ شنیدیم یک کار اپیزودیک قرار است شروع کنید.
یک طرح طنزی با مهران مدیری داریم که قرار است پس از اتمام «ویلای من» آن را شروع کنیم یک کار سینمایی است که تک‌پرسوناژ است و سیامک انصاری قرار است بازی کند و خود آقای مدیری کارگردان باشد. می خواهیم به جشنواره فجر برسد حالا باید که چه پیش می‌آید.


منبع : شبکه ایران

به روز شده در : پنجشنبه 23 خرداد 1392 - 1:35

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���