اختصاصي "سينماي ما": پروانه قطعي ساخت فيلم سينمايي «خائن‌كشي» به كارگرداني مسعود كيميايي صادر شد : حضور تورج اصلاني مدير فيلم‌برداري خلاق سينماي ايران پشت دوربين قطعي شده است :: سينمای ما ::

   


اختصاصي "سينماي ما": پروانه قطعي ساخت فيلم سينمايي «خائن‌كشي» به كارگرداني مسعود كيميايي صادر شد
حضور تورج اصلاني مدير فيلم‌برداري خلاق سينماي ايران پشت دوربين قطعي شده است

سينماي ما- پروانه ساخت فيلم سينمايي «خائن‌كشي» به كارگرداني مسعود كيميايي صادر شد. اداره ارزشيابي و نظارت كه فيلم‌نامه «دست تنها» را رد كرده بود، مجوز ساخت فيلم‌نامه ديگري از كيميايي را صادر كرد. مدير توليد و مجري طرح فيلم تازه كيميايي مانند فيلم «جرم» تينا پاكروان است و از عوامل پشت دوربين، علاون بر عليرضا شمس به عنوان دستيار و برنامه‌ريز، حضور تورج اصلاني مدير فيلم‌برداري خلاق سينماي ايران قطعي شده است. اين نخستين بار است كه يك فيلم‌بردار از نسل جديد پشت دوربين فيلم اين سينماگر باسابقه قرار مي‌گيرد كه از اتفاق‌هاي خوب و اميدواركننده پروژه تازه كيميايي‌ست..

«خائن‌كشي» كه پيش از اين موافقت اصولي سازمان سينمايي را گرفته بود، حالا با صدور پروانه ساخت قطعي امكان توليد جدي‌تري پيدا كرده و دوستداران فيلم‌ساز نام‌دار سينماي ايران منتظر خبرها و اتفاقات روزهاي آينده خواهند بود. با وجود زمان اندكي كه تا جشنواره سي و يكم فجر باقي مانده، احتمال ساخته‌شدن و نمايش فيلم در جشنواره خيلي اندك است، گرچه از مسعود كيميايي چيزي بعيد نيست.

مسعود کیمیایی در حالی پیش تولید فیلم جدیدش با عنوان «خائن‌کشی» را آغاز کرده که اطلاعات ارائه شده در برخي رسانه‌ها حکایت از آن دارد که فیلمنامه «خائن‌کشی» بخشی از رمان «جسدهای شیشه‌ای» است و داستان یک زندانی را روایت می‌ کند که بعد از دزدی تیر می‌خورد و قبل از به دام افتادن همه زندگی‌اش را به رفیق صمیمی‌اش می‌سپارد. اما این دوست قاعده رفاقت را رعایت نمی‌کند. او مجبور می‌شود برای محاکمه رفیق خائن‌اش از زندان فرار کند.

از سوي ديگر برخي شنيده‌ها هم مي‌گويد كه کیمیایی قصد دارد زندگی مهدي بلیغ كلاهبردار معروف ايراني را به تصویر بکشد كه گویا در اوایل دهه 40  با اين آرسن‌لوپن ایران آشنایی داشته است.
 باتوجه به موضوع فیلم، ماجرای خائن‌کشی قاعدتا باید در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب بگذرد. بر اساس اين خبر، فيلم‌نامه‌اي که  پروانه ساخت از اداره نظارت و ارزشیابی گرفته، به زندگی خلافکار معروف دهه‌های 30 و 40 می‌پردازد که به آرسن‌لوپن ایران معروف بود. بلیغ در کلاهبرداری چنان متبحر بود که یک‌بار کاخ دادگستری تهران را به عرب‌ها فروخت!  او را یکی از باهوش‌ترین و عجيب‌ترين کلاهبرداران ايران و حتي جهان ناميده‌اند که به زبان  عربي و انگليسي تسلط داشت و در کلاهبرداری روش‌های پیچیده‌ای داشت. بلیغ بارها دستگیر شد و سالهای زیادی از عمر خود را در نوبتهای مختلف در زندان بسر برد. خودش می‌گفت از انجام دزدی‌ها و کلاهبرداری‌های پیچیده و برنامه ریزی شده لذت می‌برد. در واقع بیشتر این کارها را برای ارضای روحی و روانی خود انجام می‌داد.

با اين اوصاف، شايد تنها چیزی که با توجه به خبرهای تاییدنشده از فیلمنامه کیمیایی دستگیرمان شد، این است که قهرمان این فیلم هم مانند کارهای سابق فيلم‌ساز آدمی با مشخصات دنیای آرمانی آقای کارگردان است. این قهرمان قرار است با پوشش گنگستری (کلاه شاپو و پالتو) در فیلم ظاهر شود که در خیابان‌های تهران دنبال پیدا کردن نشانی برای حل یک موضوع جنایی است.

در این فیلم هم مایه‌ای از خیانت به رفیق، عشق و سیاست وجود خواهد داشت. شنیده می‌شود که تقریبا دو سوم فیلم در خیابان می‌گذرد و کیمیایی که نشان داده از دکور خوشش نمی‌آید، این روز‌ها به فکر پیدا کردن فضاهای واقعی برای لوکیشن‌های اصلی این فیلم است. اگر اين جست‌وجو به نتيجه نرسد، ممكن است براي اولين بار سراغ دكورهاي تهران قديم و كار كردن در شهرك غزالي برود.

در روزهای آینده اخبار تازه‌اي از این پروژه را منتشر خواهیم کرد.


منبع : سينماي ما

به روز شده در : شنبه 18 آذر 1391 - 15:52

چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

اخبار مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر جدید
:             
:        
:  
:       
mobile view
...ǐ� �� ���� ����� ������� �?���?�


cinemaema web awardsCopyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

 
close cinemaema.com ژ� ��� �?��� ��� ���?���