دانلود

اظهارات تازه فرج الله سلحشور در حضور محسن رضایی : ميلياردها تومان بودجه فرهنگي به امثال هديه تهراني و گلزارها پرداخت شده است/ محل فعاليت گروه ما آب‌انبار يك ساختمان ايزوله است! :: سينمای ما ::

   


News
 • بنيامين بهادري درباره حواشي گفت‌وگوي جنجالي‌اش توضيح داد
  من از حامد بهداد دفاع کرده بودم، گفته بودم آدم بااستعدادی است و کارش را دوست دارم
 •  
 • مارتين اسکورسیزی «رگبار» را به عنوان برگزيده خودش برای نمایش در جشنواره نیویورک انتخاب كرده است؟
  بهرام بیضایی قراردادش را با دانشگاه استنفورد تمديد کرد/ دی‌وی‌دی نمایش «جانا و بلادور» به بازار می‌آید
 •  
 • گمانه‌زني اسامي هيات انتخاب و انتخاب هيات ایرانی معرفي فيلم به اسکار + فهرست كامل گزينه‌ها
  چهار فيلم رقابت جدي دارند: «آینه‌های روبرو»، «بغض»، «ملکه» و «يه حبه قند»
 •  
 • باز هم پيشنهاد تحريم: برخورد سلبي و منفعلانه به‌جاي حضور قوي و مقتدرانه؟
  جمال شورجه: تحریم اسکار کوچک‌ترین پاسخ به ساخت فیلم موهن است/ رقابت براي معرفي فيلم به اسكار اوج حقارت سینمای ایران را می‌رساند!
 •  
 • تهيه‌كننده كلاه قرمزي شوخي كرده يا اوضاع سينماي ما اين‌قدر خراب است + عكس گروه در مراسم اسكار!
  «كلاه قرمزي و بچه ننه» مستحق معرفي به اسكار است/ وقتي فيلمي در داخل اين‌همه ركورد زده، چرا ركورد جهاني را از او بگيريم؟!
 •  
 • دور جديد تقابل حوزه و ارشاد كليد خورد: تصميم‌هاي اعضاي شوراي صنفي در خصوص تخلفات حوزه هنري
  نشست رسانه‌اي سازندگان شش فيلم تحريمي حوزه هنري شنبه برگزار مي‌شود
 •  
 • بابك كريمي و محمود كلاري براي همكاري دوباره با اصغر فرهادي به پاريس مي‌رود
  «´Le Passe» ملودرامي در حال و هواي «جدايي نادر از سيمين» است
 •  
 • واكنش‌هاي مثبت و منفي سايت اصول‌گراي رجانيوز به کلاه قرمزی و دوستانش
  مسئول رفتار کلاه قرمزی کیست؟/ تعالی عروسک‌هایی که سر سفره‌‌ واردات یدکی پراید بزرگ شدند!
 •  
 • نگاهي به «کلاه قرمزی و بچه ننه» ساخته ايرج طهماسب
  این عروسک سربه‌هوای ساده دل، حالا حالاها قصد پیر شدن ندارد
 •  
 • تبريك شوراي صنفي نمايش به سينماگراني كه چنين باشكوه و هيجان‌آور براي احقاق حق‌شان ايستادند
  از همه اهالي سينما مي‌خوايم در كنار اين دوستان مقاوم و حق‌طلب قرار بگيرند
 •  
 • رضا میرکریمی از دلايل طراحي پوستر «بغض» مي‌گويد
  پختگي «بغض» ناشي از حضور یک کارگردان با مطالعه، فیلم‌بین و باهوش پشت دوربین است
 •  
 • گمانه‌زني "سينماي ما": با اكران زودهنگام در تبريز مشخص شد كه «ملكه» نامزد نمايندگي ايران براي اسكار خواهد شد
  رفتن يا نرفتن به اسكار برايم اهميتي ندارد و بيشتر به فكر زلزله‌زدگان آذربايجان بودم
 •  
 • خبرگزاري فارس سوال كرد: کدام مسئول و چه مرکزی موظف به تعیین صلاحیت بازی بازیگران خارجی در ایران است؟
  ‌بازیگر زن جنجالی برای یک پروژه بزرگ به ایران بازمي‌گردد/ بازيگر «شکارچی شنبه» و «33 روز» هم مساله‌دار شد!
 •  
 • باز هم عدم پاسخگویی و بی‌تفاوتی «گليان تصوير» در قبال اهالي سينما: همه چك‌ها برگشت خورده است
  عوامل «بانویی از ماه» از تهیه‌کنندگان شکایت کردند/ بازیگر کودک فیلم بزرگ شده‌ و ادامه كار ممكن نيست!
 •  
 • گزارش تصويري از غرفه نيكي كريمي با حضور آقاي بازيگر
  غرفه جوایز و یادگاری‌های نیکی کریمی در موزه سینما رونمایی شد
 •  
 • فرهاد توحيدي درباره جلسه اعضاي خانه سینما با رئیس‌جمهور و حكم نهايي خانه سينما توضيح داد
  انتشار این نامه محرمانه بسیار تعجب برانگیز بود/ تأکیدکنندگان بر انحلال خانه سینما از تفاهم ما با رئیس‌جمهور بی‌اطلاعند
 •  
 • نقد و بررسي نيما حسني‌نسب درباره فيلم‌نامه و ساختار روايت در «محمد رسول‌الله / رسالت» + توضيح اشكالات و تغييرات واقعيت‌ها و مستندات تاريخي فيلم
  يك فيلم‌سازي سوري با فيلم‌نامه‌نويس ايرلندي و بازيگران اصلي آمريكايي و اروپايي در كشور ليبي تحت ديكتاتوري قذافي!
 •  
 • خبرهايي كه پروژه «لاله» را جنجالي نگه داشته است
  تورج اصلاني از دستمزد ماهانه 50 ميليون تومان گذشت و انصراف داد/ اسي نيك‌نژاد از ايران رفت/ يك ميليارد تومان خرج اتومبيل‌هاي فيلم شده است
 •  
 • مجوز ساخت سوژه ملتهب كمدي قجري بهرام بهراميان درباره تغيير جنسيت باطل شده است؟
  فهرست بلند ستاره‌ها و بازيگران سينماي ما در «آينه شمعدون»/ اصل اختلاف حبيب رضايي با محمدرضا شريفي‌نيا چه بود؟
 •  
 • متن كامل بيانيه مشترك سازندگان شش فيلمي كه در سينماهاي حوزه هنري امكان اكران ندارند
  از همكاران سینمايي، نهادهای صنفی‌، اصحاب رسانه و دوست‌داران سینما برای بقای سینمای ایران یاری مي‌طلبيم
 •  
   


        

  سینمای ما- سلحشور در پاسخ به سوال محسن رضايي كه گفت: «بنده شنيده‌ام كه دولت گفته 1000 ميليارد تومان براي كار فرهنگي كنار گذاشته‌است»، يادآور شد: اين بودجه ها به امثال گلزار‌ها و هديه‌ تهراني‌ها پرداخت شده است. در جلسه خصوصي و صميمانه محسن رضايي و فرج‌الله سلحشور كه در دفتر دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام برگزار شد، سلحشور به بيان مشكلات كارگردانان دغدغه‌مند پرداخت كه با پيشنهادها و قول مساعدت‌هايي از سوي محسن رضايي همراه بود.

  در اين ديدار سلحشور با بيان اينكه از زماني كه وارد سينما شده در كار مذهبي بوده است، اظهار داشت: غيرمذهبي‌ترين كارهايم آثار مربوط به جبهه است و فعاليت مستقيم بنده كار قرآني است، هرچند كار جبهه‌اي را مذهبي‌تر مي‌دانم.

  وي ادامه داد: از زماني كه در مسجد با نمايش فعاليت خود را شروع كردم اين دغدغه را داشتم كه چگونه سينما و تلويزيون مي‌تواند براي ما شود چرا كه فرهنگ، مباني، اصول و فلسفه آن مربوط به فرهنگ‌ ديگري است لذا به‌دنبال ماهيت فيلم‌سازي مذهبي بودم.

  سلحشور افزود: بنده كار زيادي انجام نداده‌ام و فقط فكر مي‌كنم در اين فضا چه‌كاري بايد انجام داد؛ حتي تا سال 64 اصلاً كاري در دست نمي‌گرفتم اما متوجه شدم تا زماني كه خود كار ارائه نكنم افراد مي‌گويند حرف شما بي‌پايه است.

  *داستان اوليه فيلم حضرت موسي(ع) به اتمام رسيده است

  وي بر همين اساس به ساخت فيلم حضرت ايوب(ع)، اصحاب كهف و حضرت موسي(ع) اشاره كرد و ادامه داد: در حال حاضر فيلم حضرت موسي(ع) نوشته شده و در مرحله سينابس قرار دارد يعني خلاصه داستان اوليه به اتمام رسيده است و در اين سينابس تمام گره‌هاي داستان باز مي‌شود.

  اين كارگردان با بيان اينكه پروژه فيلم حضرت موسي(ع) در مرحله سناريونويسي قرار دارد، عنوان كرد: در اين فيلم به موضوعات عجيب و غريب و خوبي نيز رسيده‌ام.

  وي به فيلم يوسف پيامبر(ع) اشاره كرد و يادآور شد: ما در اين فيلم گره سينماي مذهبي و فيلم‌سازي مذهبي را از قرآن پيدا كرديم و در اين زمينه حدود 3 سال كلاس آموزش گذاشته و افرادي را در اين زمينه تربيت كرده و برخي از افراد مذهبي را نيز اعم از نويسنده و كارگردان جذب كرديم.

  سلحشور خاطرنشان كرد: در پايه‌اي كه براي فيلم‌سازي مذهبي تعريف كرديم، ابتدا مباني فيلم‌سازي موجود دنيا را كه از غرب و هاليوود سرچشمه گرفته، تشريح كرديم و سپس متوجه شديم مباني مربوط به فرهنگ خودمان در قرآن تعريف شده است.

  * 20 هزار قصه از مباني قرآن پيدا كرده‌ايم

  وي ادامه داد: در سه سال گذشته قصه‌هايي با اصول و مباني قرآني پيدا كرديم كه چيزي در حدود 20 هزار قصه است و 100 قصه مربوط به آن اجرا شده، اين 100 قصه قرار است به سناريو تبديل شود هرچند 30 داستان به سناريو تبديل شده و 10 سناريو هم به فيلم مبدل شده است.

  اين كارگردان افزود: ما ادعا نداريم كه اين 10 فيلم نمونه نهايي و بهترين است بلكه در مرحله آزمون و خطا و كار آزمايشي قرار دارد بنابراين اگر اين حركت پژوهشي توأم با دقت و تربيت نيرو ادامه پيدا كند، به زودي شاهد حركت افراد سالم سينما كه تعداد كثيري نيز هستند، خواهيم بود.

  وي با بيان اينكه بخش سالم سينما كه اگر غيرمذهبي هم باشند به اين سمت خواهند آمد، تصريح كرد: در سينماگران و فيلم‌سازان افراد بسيار خوبي حضور دارند و دليل اين امر ساخت فيلم‌هاي يوسف(ع)، اصحاب كهف و حضرت مريم(س) با همين عوامل فعلي سينما است.

  سلحشور خاطرنشان كرد: بنابراين وقتي جريان سالم ايجاد شود مي‌توان روند موجود سينما را اصلاح كرد اما اگر جريان ناسالم حاكم شود جريان‌هاي سالم را هم آلوده مي‌كند و سينماي ما تا امروز چنين عمل كرده است.

  وي گفت: هرچه به تلويزيون و سينما نيروهاي مختلف اعم از روحاني، بسيجي و سپاهي تزريق شود بازهم آنها از دست رفته قلمداد مي‌شوند. وي همچنين يادآور شد: كاري كه يك بسيجي در سينما ارائه مي‌دهد خيلي با كار يك طاغوتي متفاوت نيست چرا كه جريان حاكم يك جريان ناسالم است و در واقع ما در زمين آنها بازي مي‌كنيم.

  سلحشور ادامه داد: در حال حاضر ما افرادي توانمند را پيدا كرديم و يقين داريم كه به نتيجه مي‌رسيم اما همان‌طور كه هر تحقيق و پژوهش و نمونه‌سازي به بودجه نياز دارد، فعاليت ما نيز نيازمند بودجه خاصي است.

  وي با بيان اينكه: "ممكن است ما يك سناريو را تا هفت بار به نويسنده‌اي بدهيم اما در آخر آن را استفاده نكنيم و در عين حال پول آن را نيز پرداخت كنيم "، گفت: علت اين موضوع اين است كه نويسندگان به شيوه جديد ما عادت ندارند.

  * به‌دنبال ساخت فيلم‌هاي 45 دقيقه‌اي بر اساس مباني قرآن هستيم

  كارگردان فيلم يوسف پيامبر(ع) با اشاره به اينكه: "گاهي فيلمي را مي‌سازيم اما در نهايت‌ آن را دور مي‌اندازيم "، متذكر شد: ما در حال حاضر فيلم‌هاي 45 دقيقه‌اي مي‌سازيم اما مي‌خواهيم از فيلم‌هاي دو دقيقه‌اي تا سينمايي و سريال را با همين مباني جديدي كه از قرآن پيدا كرده‌ايم، توليد كنيم.

  وي با تاكيد بر اينكه توان و نيروي لازم براي انجام اين كار وجود دارد در عين حال به آزمون و خطا بودن اين فعاليت اشاره و تصريح كرد: افراد گروه بايد تازه به اين روش عادت كنند هرچند حدود 9 نمونه آن را ساخته و 5 نمونه هم قابل قبول بوده است.

  سلحشور خاطرنشان كرد: بنابراين تئوري‌ها در زمينه مباني جديد در زمينه فيلم‌نامه‌نويسي عملياتي شده و ديگر فقط يك امر ذهني نيست و نمونه بزرگ آن فيلم حضرت يوسف(ع) و اصحاب كهف است.

  وي با بيان اينكه براساس اين مباني جديد فيلم‌هاي 20 و 45 دقيقه‌اي نيز ساخته شده است، افزود: دليل ساخت اين نمونه‌هاي كوچك براي اين است كه به فيلم‌سازان يادآوري كنيم ساخت فيلم‌هاي بزرگي مثل يوسف(ع) دست نيافتني نيست و با فيلم 45 دقيقه براساس همين قواعد مي‌توان فيلم ساخت.

  اين كارگردان ادامه داد: جوّ حاكم مسئولان را مرعوب كرده و در واقع آنها تسليم وضعيت فرهنگي و هنري شده و وضع موجود را پذيرفته‌اند در حالي كه بيش از 30 سال براي انجام كاري خيز برداشته اما موفق عمل نكرده‌اند.

  وي گفت: هرچند مسئولان با خلوص درصدد انجام كار بوده‌اند اما به دليل عدم موفقيت به اين نتيجه رسيده‌اند كه نمي‌شود كار كرد بنابراين در حالي كه از آنها براي همكاري استمداد كرده‌ايم، اين افراد ترديد دارند.

  سلحشور با اشاره به ادعاي اين افراد متذكر شد: آنها معتقدند كه "سلحشور " با ساخت چند فيلم ادعاي تعريف مباني فيلم‌سازي دارد هرچند حق دارند كه چنين موضوعي را مطرح كنند چرا كه تاكنون چنين فعاليتي انجام نشده است اما بايد توجه كرد كه بنده خود يك مصداق هستم كه اين تئوري را عملي كرده‌ام.

  وي اظهار داشت: بنده تاكنون يك نمونه كاري كه از ارائه آن شرم داشته باشم، در كارنامه خود ندارم اما در گذشته فقط از روي اعتقادات مسلماني فيلم مي‌ساختم اما در حال حاضر با اين تفكر كه هر فعاليتي كه انجام دهم نتيجه مي‌گيرم، فيلم سازي مي‌كنم چرا كه فرمول و قاعده مناسب را به دست آورده‌ام.

  اين كارگردان در ادامه به استقبال طرح و تئوري جديد قرآني خود توسط برخي اساتيد اشاره كرد و افزود: منصور براهيمي كه استاد ادبيات فيلم‌نامه‌نويسي است و تمام اساتيد كشور در برابر اين فرد خاصع هستند، مباني جديد فيلم‌نامه‌نويسي بنده را تأييد كرد.

  * آب‌انبار يك ساختمان ايزوله شده محل فعاليت گروه ماست!

  وي گفت: به‌جز براهيمي بايد به شورجه، بحراني، هاشم‌زاده كه داور جشنواره فجر و مشاور حاتمي‌كيا و مجيد مجيدي بوده است اشاره كرد كه جزء گروه ما محسوب مي‌شوند؛ استاد ميرباقري و حجت‌الاسلام خاتمي نيز در اين زمينه به ما كمك مي‌كنند و بنده محوريت ندارم.

  سلحشور يادآور شد: مشكل اصلي در اين زمينه بودجه و مكان است چراكه در حال حاضر جايي كه كنار يكديگر به نوشتن و نقد مشغول هستيم آب‌انبار يك ساختمان است كه براي فعاليت گروه ايزوله كرده‌ايم.

  *بودجه 1000 ميلياردي دولت براي كار فرهنگي مربوط به گلزار و هديه تهراني است

  سلحشور در پاسخ به سوال محسن رضايي كه گفت: «بنده شنيده‌ام كه دولت گفته 1000 ميليارد تومان براي كار فرهنگي كنار گذاشته‌است»، يادآور شد: اين بودجه ها به امثال گلزار‌ها و هديه‌ تهراني‌ها پرداخت شده است.

  وي ادامه داد: شايد مسئولان كشور براي شكم‌هاي گرسنه، پاهاي ترك خورده و خانه‌هاي ويران گريه كرده باشند اما براي افرادي كه به دنبال شيطان‌پرستي و كارهاي كثيف هستند، هيچ كس كاري انجام نداده است.

  اين كارگردان با تاكيد بر اينكه مسئله فرهنگي در كشور ما طرفدار و دردمند ندارد، عنوان كرد: اين در حالي است كه برخي برنامه هاي تلويزيون جوانان ما را نابود كرده، حيا را از بين برده، تجمل‌پرستي را ترويج كرده و باعث پاشيده شدن خانواده‌ها شده است.

  سلحشور در پاسخ به سوال ديگر رضايي كه پرسيد: «چرا شما كارهايتان را در حالي كه آثار خوبي است در بازار بيروني ارايه نكرديد؟»، اظهار داشت: بنده صاحب‌ كار نيستم و سازنده‌اي هستم كه براي فرد ديگري مي‌سازم هرچند آنها نيز اين آثار را عرضه كرده‌‌اند.

  وي اظهار داشت: از آن‌جايي كه ايران جزء اتحاديه «كپي رايت» جهان قرار ندارد، هر كشوري خيلي راحت فيلم‌هاي ما را نمايش مي‌دهد و هيچ نهادي نيز نمي‌‌تواند آن را محاكمه كند.

  سلحشور گفت: ما سرمايه‌گذاري آن‌چناني نمي‌خواهيم لذا اگر يك‌پنجم سريال «مختار‌نامه» را كه 40 ميليارد بودجه در بر داشت به ما بدهند، فيلم تهيه مي‌كنيم؛ فيلم يوسف(ع) با هفت ميليارد و اصحاب كهف با 600 ميليون تمام شد و اين به معناي كم گذاشتن در كار نيست.

  وي به دلايل پايين بودن بودجه فيلم‌هاي خود اشاره كرد و گفت: عامل اصلي اين امر نظم داشتن در كارهايمان بود يعني ما همواره با سناريو تمام شده سر صحنه مي‌رويم.

  وي با بيان اينكه به دليل ساخت فيلم مذهبي بيشتر نهادها كمك مي‌كنند، خاطرنشان كرد: 200 ميليون احمدي نژاد به ما مصالح داد، 300 ميليون هم خاتمي كمك كرد كه با احتساب اين مبالغ مي‌گوييم فيلم يوسف(ع) هفت ميليارد هزينه داشت.

  سلحشور افزود: آزمون و خطا كردن در فيلم، كنترل كيفيت و نظرات اساتيد در اين زمينه هزينه در بر دارد اما متاسفانه ما را با فردي كه در يك زيرزمين به صورت فراوان كار توليد مي‌كند، يكسان مي‌بينند.

  * ما در صدد نمونه‌سازي هستيم نه سريال‌سازي

  وي ادامه داد: ما اصلاً به دنبال سريال‌سازي نيستيم بلكه در صدد نمونه‌سازي هستيم اما تلويزيون هيچ‌گاه چنين مقوله‌اي را در چارت سازماني خود نداشته است.

  سلحشور با بيان اينكه: "بنده طرح و پيشنهادات خود را به ضرغامي در چند روز گذشته داده‌ام "، گفت: بنده به وي گفتم كه اگر اين كار صورت گيرد مي‌توانيم اميدوار باشيم كه تلويزيون تكان بخورد و ضرغامي نيز فعلا پذيرفته است.

  وي در پاسخ به رضايي كه گفت: «شما ارتباط خوبي با آقاي احمدي‌نژاد داشتيد»، گفت: ما صرفاً در زمان انتخابات احساس تكليف كرديم اما رابطه‌اي با دولت نداشتيم كه خوبي و بدي داشته باشد و شما مطمئن باشيد ما پولي دريافت نكرديم.

  سلحشور اظهار داشت: اگر دولت با هنرمندان رابطه دارد، ما آن هنرمندان نيستيم كه آنها ارتباط دارند.

  اين كارگردان با تاكيد بر اينكه: "اگر به ما كمك شود از ما كار برمي‌آيد "، يادآور شد: ما حاضر هستيم براي طي شدن اين مسير همه چيز خود را كنار بگذاريم و دنبال پول هم نيستيم و از اول نيز در اين بازي‌ها نبوده‌ايم و علتي كه در حال حاضر دستمان خالي است، همين امر است.

  سلحشور گفت: بنده به يك سناريونويس كه بيش از 100 كار براي تلويزيون نوشته است و در اين زمينه استاد محسوب مي‌شود، يك قصه معمولي را دادم اما وي نتوانست آن را فيلم‌نامه كند چرا كه نويسندگان ما قصه‌هايي را كه دروغ در آن راه ندارد و حقيقت در آن نهفته است، نمي‌توانند بپردازند.

  وي اظهار داشت: همان‌طور كه ترك گناه و دست برداشتن از دروغگويي زحمت دارد، سناريونويسي بر مبناي حقيقت نيز دقيقاً همين‌گونه است و هيچ تفاوتي ندارد بنابراين بايد ابتدا در خود جوهره و قابليت لازم را ايجاد كرده سپس به دنبال كار ارزشي برويم.

  سلحشور با بيان اينكه طي اين روند نياز به آزمون و خطا و آموزش و تعليم دارد، گفت: مسئولان اجرايي كشور متاسفانه اين اصل را متوجه نيستند چرا كه كار ساده و شدني است و ما با انجام آن جواب گرفتيم اما حركت لاك‌پشتي در خور اين نياز گسترده نيست به همين خاطر ما مي‌گوييم امكانات بدهيد تا با سرعت بالاتر، نيروي بيشتر جذب كنيم.

  وي ادامه داد: در حال حاضر پروژه‌هايي كه در دست داريم «قصه‌هاي خدا» كه واقعي و عبرت‌آموز محسوب مي‌شود، حضرت موسي(ع) و اصحاب اخدود است.

  سلحشور گفت: متن سريال يوسف(ع) كامل‌ترين متني است كه در داستان آن پيامبر در تاريخ آمده است و تمام آن از روي تفاسير بود لذا متن آن را براي چاپ داده‌ايم.

  وي با تاكيد بر اينكه با تكيه بر قرآن و فرهنگ اهل بيت‌ مي‌توان وضع فرهنگ كنوني را درست كرد، بيان داشت: هنر خود يك معجزه و عنايت الهي است.

  *براي فروش خوب فيلم‌هاي مذهبي دولت بايد از پشت بازار فرهنگ كنار رود

  سلحشور با بيان اينكه مردم تشنه توليدات مذهبي هستند، اضافه كرد: اگر در اين زمينه توليد داشته باشيم مي‌توانيم آن را بفروشيم اما فقط كافي است كه دولت از پشت بازار فرهنگ دست خود را بردارد چراكه در اين وضعيت افرادي كه در ارگان دولتي هستند دلشان براي اين موضوع نمي‌سوزد.

  وي ادامه داد: بنابراين اگر بازار دست خودمان باشد، به خوبي مي‌توانيم آثار خود را بفروشيم.

  اين كارگردان تصريح كرد: ما با بسياري از كشورهاي دنيا ارتباط داريم كه فقط به خاطر همين چند اثر مذهبي با ما رابطه برقرار كردند اما فقط كافي است دولت بگويد شما به عنوان صاحب‌كار فروش آثارتان را انجام دهيد و سود آن نيز متعلق به شما باشد.

  وي با اشاره به ايجاد نهادي با عنوان «فروش فيلم» در تلويزيون خاطرنشان كرد: اين نهاد چون دولتي است در آن دلسوزي براي هنر وجود ندارد اما اگر اين بخش دست خودمان باشد به دليل تعصبي كه در كارمان داريم و حتي به‌دليل سود آن تلاش خود را انجام مي‌دهيم.


  منبع : فارس

  به روز شده در : پنجشنبه 16 تير 1390 - 5:42

  چاپ این مطلب |ارسال این مطلب | Bookmark and Share

  اخبار مرتبط

  نظرات

  رضوانه
  پنجشنبه 16 تير 1390 - 17:3
  16
  موافقم مخالفم
   
  مخالف

  ببخشید از این به بعد میگیم بودجه رو بدن به شما تا سریال ضعیف دیگه مثه یوسف پیامبر بسازی!

  شهرزاد
  سه‌شنبه 10 آبان 1390 - 13:31
  0
  موافقم مخالفم
   

  همین امثال هدیه تهرانی و گلزاری ها هستند که اون چهارتا آدمم به سینما میارند ...

  اضافه کردن نظر جدید
  :             
  :        
  :  
  :       


  خبرهای سینمای ما را در صندوق پستی خود دریافت کنید.
  پست الکترونيکی (Email):

  mobile view
  ...اگر از تلفن همراه استفاده می‌کنید
  بازديد امروز: 53904
  بازديد ديروز: 271944
  متوسط بازديد هفته گذشته: 250100
  بیشترین بازدید در روز ‌یکشنبه 23 بهمن 1390 : 1490465
  مجموع بازديدها: 434771049  cinemaema web awards  Copyright 2005-2011 © www.cinemaema.com
  استفاده از مطالب سایت سینمای ما فقط با ذکر منبع مجاز است
  کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سینمای ما و شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس است

  مجموعه سایت های ما: سینمای ما، موسیقی ما، تئاترما، فوتبال ما، بازار ما، آگهی ما

   
  close cinemaema.com عکس روز دیالوگ روز تبلیغات