اخبــار فـوری
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

از میان 147 اثر مستند واجد شرایط، فهرستی متشکل از 15 مستند برای شرکت در فرآیند رای‌گیری اسکار 2014 انتخاب شد

پنج نامزد نهایی 16 ژانویه 2014 از میان این پانزده فیلم انتخاب خواهد شد
نامزدهای اولیة دریافت اسکار بهترین مستند سال معرفی شدند
سینمای ما- آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، فهرست 15 مستند حاضر در رای‌گیری مراسم اسکار 2014 را اعلام کرد...
سینمای ما- آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، فهرست 15 مستند حاضر در رای‌گیری مراسم اسکار 2014 را اعلام کرد. از میان 147 اثر مستند واجد شرایط، فهرستی متشکل از 15 مستند برای شرکت در فرآیند رای‌گیری اسکار 2014 انتخاب شد. «عمل کشتن» ساخته «جاشوا اوپنهیمر»،‌ «داستان‌هایی که می‌گوییم» برنده بهترین مستند انجمن فیلم نیویورک به کارگردانی «سارا پولی»، «میدان» مستندی درباره انقلاب مصر ساخته «جیهان نوجایم» و مستند «دروغ آرمسترانگ» به کارگردانی «الکس گیبنی» از شاخص‌ترین آثار معرفی شده از سوی آکادمی اسکار برای حضور در این رویداد سینمایی هستند.

دیگر فیلم‌های مستندی که شانس حضور در فرآیند رای‌گیری آکادمی اسکار را به دست آوردند شامل مستندهای «ماهی سیاه»، «برخورد واقعی»،‌ «کیوتی و بوکسور»،‌ «جنگ‌های کثیف»، «خداوند اوگاندا را دوست دارد»،‌ «زندگی طبق خواسته سام»، «شورشی یاغی»،‌ «تیم ورمیر»، «بیست قدم تا شهرت»، «کدام راه به خط مقدم می‌رسد؟» و «زندگی و زمان تیم هثرینگتون» می‌شوند.

اعضای بخش مستند آکادمی اسکار در مرحله بعدی پنج اثر را در روز 16 ژانویه 2014 به عنوان نامزدهای نهایی کسب اسکار بهترین مستند انتخاب می‌کنند و فیلم برگزیده نیز روز دوم مارس و در مراسم اعطای جوایز اسکار مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.
منبع: ایسنا
به روز شده در تاریخ: پنجشنبه 14 آذر 1392,

تمـــــــــاشــــاخــــانـه