اخبــار فـوری
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

«آرایش غلیظ» حمید نعمت‌الله، «اشباح» داریوش مهرجویی، «خواب‌زده‌ها» فریدون جیرانی، «ردکارپت» رضا عطاران، «شیار 143» نرگس آبیار، «شیفتگی» علی زمانی عصمتی، «فصل فراموشی فریبا» عباس رافعی، «مردن به وقت شهریور» هاتف علیمردانی به بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر اضافه شدند.

«خانه پدري» هم به جشنواره فجر 32 آمد
30 فيلم در بخش سوداي سيمرغ رقابت مي‌كنند
سينماي ما- كيانوش عياري با «خانه پدري» در بخش فيلم‌هاي خارج  از مسابقه حضور دارد و فیلم‌های داریوش مهرجويي و حمید نعمت‌الله هم به مسابقه اضافه شدند...
*** با اضافه شدن 8 فیلم به بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر و 5 فیلم به بخش فیلم‌های اول و اعلام دو فیلم بخش خارج از مسابقه، لیست فیلم‌های سی‌و دومین دوره‌ی جشنواره‌ی فجر در این بخش‌ها کامل شد اما اسامی فیلم‌های بخش تازه‌تاسیس «نوعی تجربه» بزودی اعلام می‌شود.

 «آرایش غلیظ» حمید نعمت‌الله، «اشباح» داریوش مهرجویی، «خواب‌زده‌ها» فریدون جیرانی، «ردکارپت» رضا عطاران، «شیار 143» نرگس آبیار، «شیفتگی» علی زمانی عصمتی، «فصل فراموشی فریبا» عباس رافعی، «مردن به وقت شهریور» هاتف علیمردانی به بخش مسابقه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر اضافه شدند.

فیلم‌های «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» به کارگردانی روح‌الله حجازی و «خانه پدری» کیانوش عیاری هم در بخش خارج از مسابقه‌ی جشنواره‌ی فجر به نمایش درمی‌آیند.

«تراژدی» آزیتا موگویی، «حق سکوت» محمد هادی نائیجی، «خانه‌ای کنار ابرها» سید جلال دهقانی اشکذری، «رنج و سرمستی» جهانگیر الماسی، «زمستان آخر» سالم صلواتی هم به فیلم‌های بخش مسابقه‌ی اول اضافه شدند.

بنا بر این گزارش طبق اعلام روابط عمومی جشنواره؛ ضمناً هیات انتخاب بر اساس آثار دیده شده به دبیر جشنواره پیشنهاد نموده است که امسال با توجه به حضور برخی آثار متفاوت که ارزش‌هایی تجربی در خود داشتند بخشی تحت عنوان "نوعی تجربه" به بخشهای جشنواره اضافه شود و حتی الامکان از اثر برجسته در این بخش نیز تقدیر شود.

این پیشنهاد روز گذشته مورد تصویب شورای سیاستگذاری جشنواره قرار گرفت و اسامی این مجموعه از فیلم‌ها نیز متعاقباً پس از هماهنگی با سازندگان آنها اعلام می‌شود.

بنا به همین گزارش فیلم "ماهی و گربه" اثر "شهرام مکری" با توجه به ساختار فیلم و کسب جوایز متعدد از جشنواره‌های بین المللی در دو بخش نمایشهای ویژه (جشنواره جشنواره ها) و نوعی تجربه به نمایش در خواهد آمد.

در پی برگزاری جلسه نهایی هیات انتخاب اسامی نهایی فیلم‌های بخش رقابتی و غیر رقابتی سینمای ایران به شرح ذیل به ترتیب حروف الفبا اعلام شد:

سودای سیمرغ

۱ - «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» بهروز افخمی

۲ -"آرایش غلیظ” حمید نعمت اله

۳ -“اشباح”داریوش مهرجویی

۴ -“امروز”سید رضا میرکریمی

۵ -“انارهای”نارس مجید رضا مصطفوی

۶ -“برف “مهدی رحمانی

۷ -“بیگانه”بهرام توکلی

۸ -“پنجاه قدم آخر”کیومرث پور احمد

۹ -“تمشک” سامان سالور

۱۰ -“چ”ابراهیم حاتمی کیا

۱۱ -“چند متر مکعب عشق”جمشید محمودی

۱۲ -“خط ویژه”مصطفی کیایی

۱۳ -“خواب زده ها”فریدون جیرانی

۱۴ -“رد کارپت”رضا عطاران

۱۵ -“رستاخیز”احمد رضا درویش

۱۶ “زندگی جای دیگری است”منوچهر هادی

۱۷ “شهابی از جنس نور”محمد رضا اسلاملو

۱۸ -“شیار ۱۴۳”نرگس آبیار

۱۹ -“شیفتگی”علی زمانی عصمتی

۲۰ -“طبقه حساس”کمال تبریزی

۲۱ “عصبانی نیستم!”رضا درمیشیان

۲۲ -“فصل فراموشی فریبا”عباس رافعی

۲۳ -“قصه ها”رخشان بنی اعتماد

۲۴ -“کلاشینکف” سعید سهیلی

۲۵ -“گنجشکک اشی مشی، وحید نیکخواه آزاد، غلامرضا رمضانی، مسعود کرامتی

۲۶ -“مترو پل” مسعود کیمیایی

۲۷ -“مردن به وقت شهریور” هاتف علیمردانی

۲۸ -“میهمان داریم” محمد مهدی عسگرپور

۲۹ -“همه چیز برای فروش”امیر حسین ثقفی

خارج از مسابقه

۱ -“خانه پدری”کیانوش عیاری

۲ -“زندگی مشترک آقای محمودی و بانو” روح اله حجازی
منبع: isna
به روز شده در تاریخ: يكشنبه 22 دي 1392 ساعت 15:02:00

تمـــــــــاشــــاخــــانـه

جوایز کسب شده توسط سینمای ما
جوایز کسب شده توسط سینمای ما