اخبــار فـوری
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

بالاخره پس از یکسال و نیم تلاش بی‌وقفه‌ی همه شما،این فیلم آماده نمایش شد، سپاسگزار لطف و زحمتتان هستم. خوشحالم که به شما بگویم ما فیلمی را ساختیم که شبیه هیچ فیلم دیگری نیست و به لطف اعتماد و سخت‌کوشی شما دل همه بینندگانش را برده است، البته غیر از دل دبیر محترم جشنواره فیلم فجر و مشاوران‌ پیشا دکتر احمدی‌نژادی‌اش!

کارگردان «آشغال‌های دوست داشتنی» نامه‌اي به عوامل فيلمش نوشت
در این دو ماه برای دیده شدن نتیجه تلاش شما در جشنواره فیلم فجر هر کاری کردم، ولی نشد که نشد!
سینمای ما- محسن امیریوسفی كارگردان فیلم سینمائی «آشغالهای دوست داشتنی» كه اجازه شركت در جشنواره فجر به آن داده نشده است، در نامه‌اي خطاب به عوامل فيلمش نوشت: «به همه بگوئید، حالمان خوب است!» متن اين نامه را در زير مي‌خوانيد: ...
سلام بر همه عوامل و سازندگان فیلم سینمائی "آشغالهای دوست داشتنی"

بالاخره پس از یکسال و نیم تلاش بی‌وقفه‌ی همه شما،این فیلم آماده نمایش شد، سپاسگزار لطف و زحمتتان هستم. خوشحالم که به شما بگویم ما فیلمی را ساختیم که شبیه هیچ فیلم دیگری نیست و به لطف اعتماد و سخت‌کوشی شما دل همه بینندگانش را برده است، البته غیر از دل دبیر محترم جشنواره فیلم فجر و مشاوران‌ پیشا دکتر احمدی‌نژادی‌اش!!

 این فیلم می‌توانست با مدیریت درست در جشنواره حضور داشته باشد، دیده شود و همه شما عوامل این فیلم، که در تمام قسمت‌های کاری سنگ تمام گذاشتید، توسط مردم و داوران جشنواره مورد توجه قرار گیرید، ولی مدیریت این چنینی فقط برای خودی‌هاست که من هیچگاه در این دایره نبودم و نخواهم بود!

 دوستان عزیز، همانطور که در ساخت این فیلم به من اعتماد کردید این سخن مرا هم بپذیرید که در این دو ماه برای دیده شدن نتیجه تلاش شما در جشنواره فیلم فجر هر کاری کردم ولی نشد که نشد!

 ولی خوشبختانه اتفاقات خوبی در این دو ماه افتاد، اول اینکه توانستم پانزده کیلو وزن کم کنم که جای سپاس فراوان از دبیر محترم جشنواره و مشاورین دوران پیشا دکتراحمدی‌نژادی ایشان دارد! و دوم اینکه در این مدت که فیلم را در جلسات متعدد با منتقدین مخالف این فیلم دیدم متوجه شدم که در بیشتر مواقع خشم درست یا نادرست این عزیزان، فقط بهانه‌ای برای بعضی به ظاهر دوستان ما شده که از این خشم لولو سر خرمن بسازند و ما را بترسانند! هرچند بعضی مطالب وعباراتشان واقعا هم ترسناک است!!

 سومین اتفاق خوب حمایت تعداد زیادی از کارگردانان و سینماگران فرهیخته از این فیلم بود که از طرف خودم و همه شما از آنها تشکر می‌کنم. از همه شما عوامل توانای فیلم "آشغالهای دوست داشتنی"هم تشکر می‌کنم که تمام توان حرفه‌ای و معرفتی خودتان را در هر چه بهتر شدن این فیلم گذاشتید.

 "شیرین یزدانبخش" مهربان، می‌دانم که به خاطر ندیده شدن فیلمت در جشنواره غمگین شدی ولی مطمئن باش بازی زیبای تو روزی دیده خواهد شد.

 حبیب رضائی سخت کوش، ممنونم که یکی از بهترین و سخت‌ترین نقشهایت را در این فیلم اجرا کردی.

 هدیه تهرانی عزیز به خاطر صبر، حوصله و تعهد قابل تحسینی که در ایفای متفاوت این نقش داشتی قدردانت هستم و بابت تمام سختی‌های نقشت خصوصاً در سکانس پر اضطراب درگیری، عذرخواهی می‌کنم.

 نگار جواهریان آرام، وقار و تلاش هنرمندانه‌ات در نقش هر چند کوتاهت در این فیلم دیدنی است،سپاسگزارم.

 اکبرعبدی محبوب،با تجربه و هنرت یکی از به یاد ماندنی‌ترین نقشهایت را نصیب این فیلم کردی،ممنونم.

 صابر ابر محجوب، تو بسیجی واقعی این فیلم بودی، هم در نقشت و هم در تعهدی که به کارت داشتی.

 شهاب حسینی، نمی‌دانم اگر تو در این نقش نبودی چه کسی می‌توانست این چنین با صلابت و هوشمندانه سیر تحولات روحی یک چریک عاشق را نشان دهد؟ قدردان تو هستم.

 و اما دوست دیرینه تورج اصلانی حضور پررنگ و صبورانه‌ات به فیلم رنگی دلپذیر داد.

 مصطفی خرقه‌پوش عزیز، در مدت نه ماه تدوین هوشمندانه این فیلم،حوصله و دقت بالایت هر روز بیشتر از روز قبل بود، ممنونم.

 پیام نبوتی نکته سنج، ویژوال کامپیوتری که در این فیلم انجام دادی در سینمای ایران منحصر بفرد است. از حضور متعهدانه‌ات در تمام روزهای فیلمبرداری و نیز هشت ماه کار مداوم و خلاقانه جلوه‌های ویژه که ویژگی خاص این فیلم شده سپاسگزارم.

 سعید ملکان، چیره دستانه، چهره‌پردازی کردی و با آرامش مجری طرح بودی، سپاسگزارت هستم.

 محمود سماک‌باشی بزرگوار، بسیار فراتر از یک صدابردار حرفه‌ای و کهنه کار، در کنار این فیلم بودی.

 محمدرضا دلپاک پرحوصله، دقت بالا و خلاقیتت در طراحی صدا رنگ شنیداری دیگری به این فیلم داد.

 افشین عزیزی، چه کردی با یک سه تار، در نواختن قطعاتت.

 گروه محبوب پالت، قدردان همراهی ماندگارتان هستم.

 فریبا رهبر همدل و مهربان، تعهد کاری، دلسوزی، تلاش و پیگیریت را به دیده، منت دارم تا همیشه‌ی زندگیم .

 علیرضا نسائی همراه، بالاتر از یک دستیار کارگردان و برنامه‌ریز، آرامش بخش فیلم بودی.

 داریوش دامیار (رابط فرهنگی فیلم) و همچنین رضا نریمی‌زاده (استودیو مون)،سهراب خسروی عزیز و داریوش عبادی،امیر حسین شجاعی و دوستان و دیگر عوامل هم تشکر و قدردانی دارم و از همه شما به خاطر نبودن فیلم در جشنواره عذرخواهی می‌کنم،این فیلم در هیات انتخاب پذیرفته شد ولی به خاطر کارت زرد وزیر محترم ارشاد، چهره جشنواره هم زرد! و "آشغالهای دوست داشتنی"،فیلمی که فارغ از هر تفکر حزبی و جناح‌بندی سیاسی در جهت وفاق و وحدت ملی ساخته شده، قربانی گردید! همه شما عوامل فیلم "آشغالهای دوست داشتنی" شایسته بهترین بهترین‌ها هستید. لطفاً تا آن موقع لبخند بزنید و به همه بگوئید:حالمان خوب است!»

 محسن امیریوسفی

دو روز مانده به پایان جشنواره 92

منبع:
به روز شده در تاریخ: سه شنبه 22 بهمن 1392 ساعت 3:38:00

تمـــــــــاشــــاخــــانـه

جوایز کسب شده توسط سینمای ما
جوایز کسب شده توسط سینمای ما