اخبــار فـوری
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات

بابك زنجاني حداقل در 8 فيلم سرمايه‌گذاري كرده است

درباره فيلم‌هاي شركت سورينت بيشتر بدانيد
سايه بابك زنجاني بر سر سينماي ايران
سينماي ما- موسسه فرهنگی یاسین فیلم از جمله موسسات تحت نظر بابک زنجانی بوده است. این موسسه دو فیلم «نقش نگار»به كارگرداني علي عطشاني و «سیزده» هومن سيدي را آماده اکران دارد...
محمود دینی را بسیاری از مخاطبان به واسطه ایفای نقش «علی» در سریال «آینه عبرت» می شناسند. این چهره یکی دو سال قبل به واسطه تاسیس اولین شبکه ماهواره ای مجاز ایرانی در کانون توجهات قرار گرفت و بعد هم خبری از او نبود تا اخیرا که به عنوان مشاور سینمایی بابک زنجانی مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. به گزارش شبکه ایران دینی این روزها مدیریت شرکت یاسین فیلم را برعهده دارد که از جمله شرکت‌هایی است که سرمایه‌اش توسط بابک زنجانی تامین شده است. دینی ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون این شرکت از فعالیت‌های سخت افزاری صورت گرفته در این شرکت و تاسیس استودیوهای مختلفی در حد و اندازه‌های هالیوود در این شرکت صحبت کرده است. متن کامل گفته‌های دینی را در ادامه می‌خوانید:

به دلیل صحبت‌های آن بازیگر «نقش نگار» به جشنواره راه نیافت
موسسه فرهنگی یاسین فیلم از جمله موسسات تحت نظر بابک زنجانی بوده است. این موسسه دو فیلم «نقش نگار»به كارگرداني علي عطشاني و «سیزده» هومن سيدي را آماده اکران دارد. «سیزده» که در جشنواره هم به نمایش درآمد و مورد توجه قرار گرفت اما «نقش نگار» به دلیل صحبت‌های یکی از بازیگران درباره ستاره‌های سینمای قبل از انقلاب نتوانست به جشنواره راه پیدا کند. مساله اینجا بود که یکی از بازیگران قدیمی در افتتاحیه یک سری حرف‌هایی را زد که باعث شد هجمه‌ای علیه سینما شکل گیرد و این شائبه پیش آید که حالا که آقای ایکس هست و از آقای ایگرگ یاد می‌شود از خانم زد هم دعوت کنید که دیگر جمعتان کامل شود! برای غلبه بر این حواشی تصمیم بر این شد که فیلم در جشنواره نباشد اما خوشبختانه کار برای اکران عمومی مشکلی نخواهد داشت. (منظور ديني احتمالا حرف‌هاي سعيد راد در جشنواره فجر و ياد كردن از بهروز وثوقي است)

تهیه‌کنندگان صوری كه سرمايه فيلمشان از زنجاني بوده است
رایت هر دو فیلم «نقش نگار» و «سیزده» در اختیار یاسین فیلم است و صاحب امتیار هم بابک زنجانی است. دوستانی که نامشان به عنوان تهیه‌کننده آمده هم صرفا تهیه کننده صوری کار هستند و دستمزدشان را به این واسطه گرفته‌اند وگرنه امتیاز پخش‌های داخل و خارج فیلم در اختیار یاسین فیلم است. به جرات به شما می گویم 80 درصد بودجه تولید «سیزده» را زنجانی داده و 90 درصد بودجه «نقش نگار» را هم زنجانی پرداخت کرده است ضمن اینکه امکانات مورد نیاز برای تولید را نیز تماما ایشان پرداخت کرده بود.

«هیچ کجا، هیچ کس» به سوددهي نرسيد
در فیلم «هیچ کجا، هیچ کس» هم زنجانی سرمایه گذاری کرده بود که البته فیلم به سوددهی نرسید و در گیشه شکست خورد. البته در آن زمان من ایران نبودم و درگیر کارهای مربوط به شبکه ماهواره‌ای‌ام بودم. بعد هم که مجوز شبکه تمدید نشد مدتی را صرف تسویه حساب با عوامل کردم و در بازگشت به ایران بود که با زنجانی توافق کردیم که فعالیت‌های سینمایی ایشان را در دفتر یاسین فیلم پیگیری کنیم و اولین کاری که کردیم این بود که «هیچ کجا هیچ کس» و «سیزده»  را آوردیم در دل موسسه خودمان و در مورد «نقش نگار» گذاشتیم عطشانی کارهایش را انجام دهد و بعد از نهایی شدن کارها، این فیلم هم در اختیار یاسین فیلم قرار گرفت.

هیچ شرکتی تعطیل نشده است
بعد از بازداشت بابک زنجانی گروهی از دوستان تهیه کننده اظهارنظرات جنجالی مطرح کرده و از این سخن گفتند که شرکت یاسین فیلم هم جزو اموال توقیف شده ایشان است در صورتی اصلا چنین مساله ای صحت ندارد. درست است که مقامات قضایی در حال پیگیری پرونده زنجانی هستند و حتی در شرکت ما هم حضور داشته اند اما هیچ شرکتی تعطیل نشده است. همه دارند تلاش می‌کنند مشکل حل شود.

زنجانی در سینما 25 میلیارد سرمایه گذاری کرده بود
من شخصا امیدوارم که مشکلات پیش آمده حل شود چراکه زنجانی فقط در حیطه سینما 25 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده بود. از این سرمایه گذاری بخش عمده اش صرف تجهیز امکانات سخت افزاری شده است. در همین شرکت یک سری استودیوی درجه یک در زمینه های مختلف تولید از تدوین گرفته تا صدابرداری، موسیقی، دوبلاژ و نریشن، تدوین و اصلاح رنگ و حتی استودیوی کروماکی راه اندازی شده است و 6 دوربین الکسای درجه یک و شماری از ابزار تولید فیلم خریداری شده است.

8 فیلم با امکانات یاسین فیلم ساخته شده است
همان سینماگرانی که می گفتند چرا زنجانی پولش را در سینما خرج نکرده فیلمهایشان را با همین دوربینها ساختند و یک حساب سرانگشتی ما را به این نتیجه می‌رساند که حداقل 8 فیلم با این امکانات ساخته شده است. یاسین فیلم در حال تبدیل به یک کمپانی درجه یک بود که از صفر تا 100 تولید فیلم در داخل آن انجام شود. همین حالا هم از مدیرانی مثل حجت ا.. ایوبی و مجید مسچی می خواهم که بیایند و شرایط استفاده سینمای ایران از امکانات این استودیوها را فراهم کنند.
(فيلم‌هاي «هيچ‌كجا، هيچ‌كس»، «نقش نگار»، «بيگانه»،«سيزده» و «قصه‌ها» از فيلم‌هايي هستند كه ردپاي بابك زنجاني در آنها ديده مي‌شود).

طرح زنجانی برای ساخت شهرک سینمایی در خلیج فارس
زنجانی به دنبال این بود که یک شهرک سینمایی درجه یک را هم در یکی از جزایر خلیج فارس بسازد. مقدمات کار هم با حضور یکی از تهیه کنندگان کشور انجام شده بود. جالب اینجاست که این تهیه کننده طرحی را آورده بود برای ساخت شهرک سینمایی در دوبی اما زنجانی پیشنهاد داد این شهرک داخل کشور ساخته شود و آن هم در یکی از جزایر خلیج فارس! به جز این برنامه هایی وجود داشت برای ساخت 50 سالن سینما در نقاط مختلف ایران و به خصوص مناطق محروم ضمن اینکه برنامه مان بر این مبنا بود که سالی 10 فیلم خوب هم تولید شود.
منبع: شبكه ايران
به روز شده در تاریخ: شنبه 03 اسفند 1392 ساعت 17:44:31

تمـــــــــاشــــاخــــانـه

جوایز کسب شده توسط سینمای ما
جوایز کسب شده توسط سینمای ما